Sekret Rafaela - Czyli jak osiągnąłem życiowy sukces / Marek Zabiciel

Tani hosting

Zawartość

Opis
Darmowy ebook Sekret Rafaela - Czyli jak osiągnąłem życiowy sukces / Marek Zabiciel

Darmowy ebook "Sekret Rafaela". Czyli jak osiągnąłem życiowy sukces. Gdzie popełniam błąd? Dlaczego jeszcze nie mam fortuny, bogactwa, wspaniałej rodziny?

Pierwsza w Polsce powieść motywacyjna wydana jako ebook i co więcej wydana do rozdawania czytelnikom za darmo. W dodatku bardzo wciągająca. Przesłaniem autora jest, aby każdy człowiek zrozumiał czego dokładnie chce i wiedział, że to, czego chce jest jego (czyli Twoim) aktualnym i najważniejszym pragnieniem.

Wszystko, co napisali w mądrych książkach, wykorzystuję i sprawdzam. Czasem lepiej, czasem gorzej, ale zawsze idę do przodu, więc dlaczego mam wrażenie, jakbym od pewnego momentu stał w miejscu?

A może wszystko to nie ma sensu? Może trzeba wrócić do życia, które uznałem za bezbarwne, może wszyscy ci, którzy mówili mi, że to, co robię, jest takie dziwne, niejasne i nie ma sensu, mieli rację? Ile to jeszcze może trwać?

Jak długo trzeba czekać, żeby osiągnąć to, czego się pragnie? Co powinienem zrobić, czego się nauczyć, co powinienem wiedzieć?- pyta tytułowy bohater.

Podążaj za Rafaelem, by odnaleźć sens swojego życia:

 • Trzeba zapisywać cele. Mam zapisane.
 • Trzeba kierować się głosem serca. Kieruję się głosem serca.
 • Trzeba się rozwijać, szkolić, douczać, szukać. Wszystko to robię.
 • Nie wolno się poddawać. Nie poddaję się.
 • Cel to nie ostateczny rezultat, tylko droga.
 • Wiem o tym, tylko dlaczego ta droga jest taka trudna?

Posłuchaj rozdziału audiobooka "Sekret Rafaela" pt. "Pieniądze to nie wszystko"

Sekret Rafaela - Czyli jak osiągnąłem życiowy sukces / Marek Zabiciel

"Ludzie narzekają na to, co się dzieje. Mówią to złe, to niedobre, to okrutne, niekorzystne, zaborcze, niesprawiedliwe. Problemem nie jest sama sytuacja, tylko nastawienie do niej. A kolejną sprawą jest nieumiejętność dostrzeżenia w tym, co się dzieje pozytywnych stron.

Cały kłopot polega na tym, że w krótkiej perspektywie czasu nie widzimy, że to, co się dzieje jest dobre. Zawsze, pod warunkiem, że wyciągniemy z tego, co się dzieje odpowiednie wnioski. Kluczem jest zrozumienie, że wszystko, co się wydarza jest nam potrzebne do dalszego rozwoju. Albo rozumiemy lekcje, jakie niesie nam życie, albo nie. Jeśli rozumiemy i wyciągniemy właściwe wnioski, o których wcześniej już mówiłem, to przechodzimy dalej, jeśli nie to lekcje się powtórzą, i będą się powtarzały aż do skutku. Od nas tylko zależy jak długo.

– Jak to mam rozumieć? - zapytał Rafael

– Jeśli przytrafia się coś, co sprawia Ci ból, fizyczny, czy psychiczny zastanów się dlaczego taka sytuacja ma miejsce. Jeśli poznasz przyczynę i ją usuniesz ból zniknie. Jeśli usuniesz ją na trwałe, ból pod taką postacią, czy w takiej formie już nie wróci. Jeśli będziesz leczył objawy ból wróci prędzej, czy później. Logicznie rzecz ujmując…To nie jest filozofia, to prawo.

Rafael znowu się zamyślił. Tyle beznadziejnie trudnych i bolesnych sytuacji szczególnie z emocjonalnego punktu widzenia już przeżył, a tak rzadko zastanawiał się, dlaczego właśnie one pojawiły się w jego życiu. „Wszystko jest potrzebne” – zadźwięczały mu wcześniej usłyszane słowa. „Nie narzekać, zastanowić się, dlaczego nas coś spotkało, wyciągnąć wnioski i dziękować, że właśnie to a nie, co innego miało miejsce - już gdzieś to słyszałem” – pomyślał.

Starszy pan ciągnął dalej swój wywód.
– Niepowodzenia, które nam się przytrafiają w życiu są częścią oczyszczenia, które jest niezbędne, jeśli coś w nim zmieniamy. Na miejsce tego, co było wchodzi coś innego i to często kojarzone jest ze złem. A to nie zło. To naturalna kolej rzeczy. Może być też tak, że sytuacje, które się pojawiają wskazują nam właściwą drogę, pokazują, że coś jest nie tak i mówią, co należy zmienić. Ich właściwa interpretacja to wyższa szkoła jazdy.
– Dlaczego ten proces jest taki trudny? – powiedział z nutą żalu w głosie Rafael.
– Proces nie jest trudny, na tym polega życie, które jest ciągłą zmianą, a to właśnie brak odporności na zmianę czyni go trudnym. Uciekamy od trudności, zamiast stawić im czoła. Boimy się, ale niewiele robimy, aby pokonać własny lęk.Aby rozpocząć nowe życie potrzebne jest oczyszczenie. Ten, kto to zrozumie i zaakceptuje nie będzie dostrzegał w wydarzających się sytuacjach niczego niestosownego.

 [...]

– Musisz wiedzieć, czego dokładnie chcesz przyjacielu. Musisz wiedzieć, że to, czego chcesz jest twoim aktualnym pragnieniem. I pewnie wiesz też o tym, że powinieneś zaczynać z wizją końca. Że trzeba wiedzieć, gdzie chce się być za 10, 20, 30 lat? Wiesz tylko tego nie robisz?
– Tak. Wiem, ale tego nie robię – powiedział cicho Rafael."

Marek Zabiciel - fragment darmowego ebooka "Sekret Rafaela"

Ebook "Sekret Rafaela - Czyli jak osiągnąłem życiowy sukces" jest darmowy, ale istnieje też możliwosc kupienia wersji audio.

Spis treści

Spis treści ebooka "Sekret Rafaela - Czyli jak osiągnąłem życiowy sukces"

 • Wstęp. Tylko ten, kto ma wszystko, nie ma niczego
 • Rozdział 1. Mistrz zjawia się wtedy, kiedy uczeń jest gotów
 • Rozdział 2. Możesz złamać mnie, lecz nie moje ideały
 • Rozdział 3. Kochać sercem można tylko kogoś, kto może zastąpić nasze serce
 • Rozdział 4. Pieniądze to tylko stan umysłu.
 • Rozdział 5. Nie ma złych dzieci. Są tylko źli rodzice
 • Rozdział 6. Jest wiele dróg do Boga. Odnajdź swoją
 • Rozdział 7. Trzeba być szczęśliwym, by móc dawać szczęście
 • Rozdział 8. Móc dawać - największa nagroda
 • Rozdział 9. W zdrowym duchu zdrowe ciało
 • Rozdział 10. Szukajcie a znajdziecie
Opinie

"To historia, która zmusza do refleksji, a Marek Zabiciel jest polskim Paulo Coelho. Jego książki są własnie w takim stylu. Każda historia niesie w sobie jaką mądrość i refleksję - własnie podobnie, jak to robi Coelho w swoich książkach. Fajne czytadło i słuchadło ;)"

Anna

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 3.8 (8 votes)
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Darmowy ebook Pogromcy stresów / Dariusz Skraskowski
Darmowy ebook "POGROMCY STRESÓW". Jak szybko i skutecznie poradzić sobie z najczęstszą przyczyną stresów. (nawet jeśli wielokrotnie próbowałeś i nigdy Ci się nie udało.) Z ebooka "Pogromcy stresów" dowiesz się...
Darmowy ebook "Przestań jęczeć i weź się wreszcie do roboty!" / Bartek Popiel
Darmowy ebook "Przestań jęczeć i weź się wreszcie do roboty!".  Czyli jak wzbudzić motywację, podwoić produktywność i utrzymać koncentrację, to 175 stron samych konkretnych informacji na temat motywacji, produktywności i koncentracji. ...
Ebook Efekt Motyla / Kamil Cebulski
Książka "Efekt Motyla" czyli jak jedna decyzja może wpłynąć na całe Twoje życie i zaważyć nad biedą lub bogactwem? Uwaga! Niniejsza publikacja została napisana przez jednego z najmłodszych polskich milionerów – Kamila...
Ebook Sukces a praca / Witold Wójtowicz
Książka "Sukces a praca". Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy Dowiedz się, w jaki sposób osiągnąć upragnioną wolność i robić dokładnie to, na co ma się ochotę! Czy masz czasem...
Ebook Odrodzenie Feniksa / Nikodem Marszałek
Przeczytaj książkę "Odrodzenie Feniksa", poznaj sekrety zwykłych ludzi, którzy osiągają niezwykłe rezultaty i uwolnij śpiącego w Tobie olbrzyma. Często sukces jest odpychany przez złe słowa, czyny i obrazy z...
X

Inne publikacje tego autora:

Ebook Życie to jest teatr / Marek Zabiciel
Ebook Program Rozwoju Firmy / Marek Zabiciel
Ebook Jak wygrać w biznesie? / Marek Zabiciel
Co trzeba wiedzieć, by prowadzić dobrze prosperujący biznes? / Marek Zabiciel
Darmowy ebook Kompas zwycięzcy / Marek Zabiciel
Darmowy ebook Słodycze sukcesu / Marek Zabiciel
Kurs mailowy Odkryj kim jesteś. Życiowe powołanie, życiowa misja / Marek Zabiciel
Wszystko zaczyna się od Ciebie - Marek Zabiciel - Kurs mailowy