Ebook "Inwestuj we własny dług. 7 kroków dzięki którym spłacisz kredyt przed terminem i jeszcze na tym zarobisz." Zarządzenie finansami osobistymi może być proste. O tym jak uniknąć pętli zadłużenia i kontrolować swoje finanse osobiste i nie tylko...
Nie jest to wiedza dla inwestorów giełdowych! Jest to napisany prostym językiem poradnik dla wszystkich, którzy chcą inteligentnie prowadzić domowy budżet, brać mądre kredyty i nauczyć się, jak prawidłowo inwestować pieniądze.
Jeżeli chcesz dołączyć do grona ludzi, którzy mądrze zarządzają finansami i czerpać satysfakcję z faktu, że ich dług sam się spłaca, przeczytaj ten tekst i zadaj sobie pytanie: Czy warto tracić pieniądze, ignorując zasady finansowej inteligencji?
Czy to w ogóle możliwe, żeby kredyt mieszkaniowy na 500 tysięcy złotych spłacił się sam? Wyobraź sobie, że dwa miesiące temu udało Ci się kupić piękny i wymarzony dom. Cieszysz się, że jesteś na swoim, ale Twoi znajomi psują Ci całą radość, mówiąc: To dom banku, nie Twój. Bijesz się z myślami, kombinując, jak szybciej spłacić to zobowiązanie. Z niewiadomych przyczyn za kilka miesięcy otrzymujesz 500 tysięcy złotych, np. wygrywasz lub dostajesz spadek. Po prostu dostajesz pieniądze na spłatę całego zadłużenia.
Co wtedy zrobisz? Prawdopodobnie pomyślisz jak 99,7 % Polaków i powiesz: No jak to co? Spłacam cały kapitał kredytu hipotecznego i jestem wolnym człowiekiem. I tutaj właśnie tkwi podstawowy błąd w zarządzaniu finansami czy spłacania kredytu.
Kto jeszcze chce się dowiedzieć, jak po 30 latach mieć trzy mieszkania zamiast jednego?
Pierwsza lekcja finansowej inteligencji za darmo! Wyobraź sobie, że postąpisz według idei inwestuj we własny dług i zamiast spłacać cały kapitał kredytu za 500 tysięcy zł, kupujesz dwa mieszkania i przeznaczasz je pod wynajem. Dochody uzyskane z wynajmu przeznaczasz co miesiąc na spłatę raty zaciągniętego kredytu . Rachunek jest prosty i logiczny - po 30 latach masz spłacony kredyt (spłaciły go nieruchomości , nie Ty) i 3 nieruchomości na własność. I teraz najlepsze. W 31. roku Twojej inwestycji te dwie nieruchomości cały czas na Ciebie pracują. Nie masz już kredytu i możesz możesz na emeryturze zwiedzać cały świat. Zapewne teraz zaczniesz wymyślać różne argumenty przeciw i znajdować wszelkie możliwe "ale...". Prawda jednak jest taka, że to naprawdę jest PROSTE i możliwe. Oczywiście powyższa sytuacja jest dość wyjątkowa, bo nie co dzień otrzymuje się w spadku czy w wyniku wygranej tyle pieniędzy, ale w praktyce nawet bez pieniędzy, dzięki odpowiednim nawykom, można nauczyć się pomnażać pieniądze i sprawić, aby Twoje kredyty same się spłacały.
Jeżeli masz już za sobą pierwszą lekcję finansowej inteligencji i jesteś w szoku, że tak naprawdę to bardzo proste i zdroworozsądkowe rozwiązanie, jedyną rzeczą, która może rozproszyć Twój stan, to pytania w stylu:
Czy te metody były testowane w praktyce? Czy komuś udało się już spłacić w taki sposób kredyt ? Ile potrzebuję czasu, żeby z "dłużnika" stać się "inwestorem "? Po przeczytaniu słów autora być może zaczyna rozjaśniać Ci się sytuacja i jesteś blisko odpowiedzi... Dlaczego wpadamy w pętle kredytowe? Dlaczego 3,3 miliona Polaków ma problemy ze spłacaniem długu? Dlaczego tyle mówi się o tym, jak się zadłużyć, a tak mało słyszy się o tym, jak się "oddłużyć"? Obejrzyj jak Sławomir Śniegocki opowiada o tym jakie decyzje podejmują ludzie inteligentni finansowo. VIDEO
Czy wiesz, że specjaliści każą sobie płacić za taką wiedzę od 1500 złotych do kilku tysięcy złotych? Wiesz, dlaczego tak się dzieje?
Dlatego że można na palcach jednej ręki policzyć, ile osób posiada w Polsce konkretną wiedzę na temat tego, jak wyjść z długów. Paradoksalnie uczestnictwo w takich szkoleniach to koszt od 1500 złotych do kilku tysięcy, co siłą rzeczy nie jest atrakcyjną propozycją dla osób, które szukają środków na spłatę raty.
Historia pewnej kobiety, która pokonała dług i zaczęła inwestować
Pamiętam, jak na pewnym szkoleniu, pewna 50-letnia, elegancka i zadbana kobieta zaczęła się śmiać, gdy usłyszała, jak inna, młodsza uczestniczka zaczęła żalić się, że po tym, jak zaciągnęła kredyt hipoteczny we frankach, zostaje jej na przeżycie tylko 500 złotych. W ciągu kilku miesięcy rata zwiększyła się o 300 złotych, a napięty budżet po prostu pękł.
Gdy 50-letnia kobieta przestała się śmiać, powiedziała z dumą w głosie: "marzyłam o tym, żeby mieć 500 złotych na przeżycie, niestety mąż zostawił mnie z ogromnym długiem, ale zamiast się załamać, zmotywowałam się do działania. Minęło 10 lat, a ja nie tylko spłaciłam kredyt, ale także kupiłam duży lokal w centrum miasta, w którym z powodzeniem prowadzę sklep.
Czy wiesz, dlaczego ta kobieta przetrwała? Miała silną motywację. Posiadała inteligencję finansową. Znała mechanizm kredytowy i wiedziała, jak być sprytniejszą niż bank. Dlaczego Ci o tym mówię? Bo ta sytuacja pokazuje, jak możesz wykorzystać wiedzę zawartą w tej książce.
Tak naprawdę tylko Ty decydujesz, czy to finanse układają Ci życie, czy Ty zarządzasz nimi!
Wymierający gatunek, czyli bardzo krótka lista osób, których znudzi ta publikacja Słuchaj, Sławomir Śniegocki nie pisze książek dla finansowych desperatów. Nie jest autorem Finansowej Apokalipsy. Wiem, że momentami można tak ją odczytać. Ale ta książka nie jest tylko dla osób, które są w pętli kredytowej. Gdy skoncentrujemy się dogłębnie na jej treści, zrozumiemy, że problemy, o których pisze autor, dotyczą większości społeczeństwa. Jest w sumie tylko jedna grupa osób, którym ta książka może służyć jako dekoracja półki z książkami.
Chodzi tu o osoby, które nigdy nie brały kredytów i nie zamierzają się zadłużać.
Mówiąc inaczej książka "Inwestuj we własny dług" stanie się najlepszym doradcą dla: osób, które mają kredyt, spłacają go regularnie, ale chciałyby przestać być dłużnikami, a stać się inwestorami; małżeństw, które chcą kupić mieszkanie na kredyt, ale obawiają się skutków kryzysu. Ta książka pokaże im, jak mądrze wziąć i spłacić kredyt nawet przy niestabilnej gospodarce; rodziców, którzy chcą zabezpieczyć swoje dzieci przed pułapką kredytową; młodych ludzi, którzy chcą inwestować, mieć pasywny dochód, ale nie wiedzą, jak zdobyć środki. Pamiętaj jednak, że aby wyjść z długów stosunkowo szybko, muszą być spełnione te trzy warunki: Twoja decyzja, że nie zaciągniesz kolejnych długów (chyba że niezbędny jest kredyt konsolidacyjny). Systematyczne postępowanie według porad autora. Zmiana nawyków finansowych. Dlaczego skoro to takie proste, 3,3 miliona Polaków ma problem z długami? Jeżeli ze swojej strony nie jesteś w stanie spełnić tych 3 warunków, lepiej będzie, jeżeli przestaniesz w tym miejscu czytać ten tekst. Jeżeli jednak wizja wolności finansowej połączona z widokiem Twojego internetowego konta, które zamiast się kurczyć, zaczyna gromadzić środki, jest Ci bliższa, czytaj dalej.
Pewnie za chwilę zaczniesz zadawać sobie pytanie: dlaczego skoro to takie proste, tak mało ludzi korzysta z możliwości wcześniejszej spłaty długu. Na usta ciśnie mi się kilka odpowiedzi, ale ta najprostsza i zarazem banalna brzmi: a skąd niby mamy to wiedzieć? Co ciekawsze, sam autor musiał przejść po finansowych cierniach, żeby teraz śmiać się z długów.
Dlaczego warto inwestować w swój dług? Wyjście z długu pozwoli Ci odzyskać wolność finansową. Bank przestanie w tak wysokim stopniu mówić Ci, czego odmówisz sobie w tym miesiącu. Po 30 latach możesz mieć 3 nieruchomości, a nie jedną - jak większość kredytobiorców. Jeżeli myślisz poważnie o swojej rodzinie, to dzięki 7 krokom wyjścia z długu możesz zaoferować im większy komfort psychiczny. Nie oddasz do obcego banku prawie 50% swojego domu. Śmieszy mnie, gdy ludzie oszczędzają po 20 groszy na każdym produkcie spożywczym, a co miesiąc oddają od 500 do kilku tysięcy złotych odsetek tylko dlatego, że bank zgodził się udzielić im kredytu. Zaoszczędzone w ten sposób odsetki, które oddawałbyś bankowi, możesz zainwestować.
Książka "Inwestuj we własny dług" nie tylko da Ci pieniądze, ale przede wszystkim nadzieję, że za kilka miesięcy staniesz się inwestorem, a nie dłużnikiem. W ebooku "Inwestuj we własny dług " poznasz odpowiedzi na pytania:
Jak zastosować w swoim życiu 7 sprawdzonych sposobów na wyjście z długów? Na czym polega prawo Parkinsona? Jeżeli zarabiając coraz więcej, masz realnie coraz mniej pieniędzy, warto przeczytać ten rozdział. Jak napisać i wprowadzić w życie Indywidualny Plan Naprawczy Twoich finansów? Czym różni się dobry dług od złego i dlaczego warto wybrać lepszą opcję? Masz kilka kredytów i nie wiesz, który i jak spłacić jako pierwszy? Skąd biorą się problemy finansowe w Twoim życiu i jak już nigdy się nie zadłużać? W co inwestować, gdy spłacisz już kredyt? Dostrzegamy olbrzymi potencjał publikacji "Inwestuj we własny dług " i wierzymy, że warto do niej wracać stale i w każdym miejscu. Inspiruje ona do tego, aby stale rozwijać swoją finansową inteligencję.
Czas na sprawdzian i poważną decyzję, którą tylko Ty możesz podjąć: bogacić siebie czy banki?