Jak mieć wymarzoną sylwetkę, zwiększyć atrakcyjność i być szczęśliwszym człowiekiem / Daniel Janik

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Jak mieć wymarzoną sylwetkę, zwiększyć atrakcyjność i być szczęśliwszym człowiekiem / Daniel Janik

Ebook "Jak mieć wymarzoną sylwetkę, zwiększyć atrakcyjność i być szczęśliwszym człowiekiem" - Daniel Janik

To, co Ci proponuję, to nie pojedyncze czynności jak zmiana diety, fryzury czy kupno nowego ubrania. Ja Ci proponuję coś więcej — zmianę Twojego stylu życia. Na bardziej szczęśliwe, pełne i atrakcyjne. Na bardziej aktywne. Nie wystarczy Ci bowiem, że zamiast t-shirta zaczniesz nosić koszulę. Sama zmiana fryzury również nic nie da, a przynajmniej nie tyle, ile możesz zyskać. Co z tego, że zaczniesz się trochę więcej ruszać albo że zamienisz białe pieczywo na pełnoziarniste? Nie.

Zasługujesz na coś więcej

Jestem w pełni przekonany co do słów Benjamina Disraeli "Życie jest zbyt krótkie, by było małe".

Dlatego też sięgnij po coś więcej. Zafunduj sobie prawdziwą zmianę. Spraw sobie nowe życie. Niech ta zmiana nie będzie tylko kosmetyczna, ale niech dotyczy całego Ciebie. Nowy wygląd, nowe przyzwyczajenia, nowa postawa. Nowy TY!

Powiesz: „Ale po co mi taka zmiana? Mnie jest dobrze tak, jak jest. Nie potrzebuję wiele zmieniać (no może oprócz tego, że chcę trochę schudnąć)”.

Widzisz, może tutaj tkwi Twój błąd? Może właśnie dlatego od dłuższego już czasu nie potrafisz schudnąć. Może „tylko schudnąć” nie wystarczy? Może naprawdę potrzeba Ci trochę głębszych zmian?

Patrz. Siedzisz teraz przed komputerem. Ma on niesamowity potencjał. Możesz na nim pisać, grać, liczyć, tworzyć programy, słuchać muzyki itd. Jego potencjał jest naprawdę ogromny. Wyobraź sobie jednak, że Ty tylko używasz funkcji kalkulatora. Masz coś do policzenia, włączasz komputer, liczysz i wyłączasz go. Koniec. Powiesz: „Po cholerę mi komputer, przecież do tego wystarczyłby mi kalkulator!”.

Podobnie jest z naszym życiem. Masz niesamowity potencjał. Możesz zrobić naprawdę dużo — mieć lepszą pracę, lepiej wyglądać, mieć szczęśliwsze związki z innymi, więcej zarabiać — podczas gdy wykorzystujesz swój potencjał na minimalnym poziomie. Jakbyś na komputerze korzystał tylko z funkcji kalkulatora. Nie jesteś kalkulatorem! Ba, nie jesteś najlepszym na świecie komputerem. Jesteś kimś o wiele potężniejszym!

Zobacz to wreszcie i zrób coś z tym!

Zmień swoje życie, zamiast tylko zmieniać kolor włosów! Wprowadź całą tę wspaniałą maszynę w ruch, zamiast tylko smarować dłonie kremem.

Jeśli nie przeprowadzisz głębszych zmian, to nawet jeśli zrzucisz parę kilogramów, za chwilę powrócisz do poprzedniej wagi (nie mówiąc już o nadwyżce). Zaczniesz kontrolować swoje życie (w tym wygląd zewnętrzny, wagę) dopiero wtedy, gdy zmienisz się wewnętrznie; gdy zmienisz swój stosunek do siebie — to w pierwszej kolejności, a dalej do świata i innych ludzi!

I nie myśl, że się tutaj wymądrzam. Po prostu wiem, jak to było u mnie (ba, nadal są takie sfery, w których jest co zmieniać). Może i nigdy nie miałem problemów z nadwagą — wręcz przeciwnie, ciężko mi było przytyć! — ale nie w tym rzecz, bo nasze ciało to tylko jeden z elementów wpływających na naszą atrakcyjność.

Nie da się wprowadzić trwałych zmian, bez zmiany naszej mentalności. Biedny, jeśli zrządzeniem losu otrzyma jakąś większą sumę, bardzo szybko roztrwoni ten kapitał i nadal będzie biedny. Nie dlatego, że na to nie zasługuje, nie jest wystarczająco dobry — nic z tych rzeczy. Straci wszystko dlatego, że myśli jak biedni ludzie.

Bogaty, nawet gdy wszystko straci, jest w stanie w stosunkowo szybkim czasie odbudować swój majątek, ponieważ ma inny sposób myślenia.

Tak samo jest tutaj. Jeśli nie zmienisz sposobu myślenia, który przywiódł Cię do obecnej sytuacji, nie zmienisz tak naprawdę nic. Nawet jeśli podejmiesz jakieś kroki, to szybko powrócisz do poprzedniego stanu, ponieważ taka jest Twoja mentalność.

Trzeba zmienić mentalność, a za tym zmieni się całe Twoje życie

Podobną sytuację świetnie opisuje Anthony de Mello:

"Kiedy jesteś zakochany, wszystko zaczynasz widzieć w nowym świetle; stajesz się hojny, przebaczający i miły w sytuacjach, w których wcześniej bywałeś twardy i podły. W sposób nieunikniony ludzie zaczną podobnie reagować i wkrótce przekonasz się, iż żyjesz w świecie ogarniętym miłością, który ty sam stworzyłeś."

Albo przypomnij sobie okresy, kiedy byłeś w złym humorze i jak wszystko cię denerwowało, stawałeś się podejrzliwy, podły i wręcz paranoidalny. Widziałeś, jak inni ludzie reagowali na twoje zachowanie w podobnie negatywny sposób, i nagle zdałeś sobie sprawę, że żyjesz we wrogim świecie stworzonym przez twoje myśli i twoje uczucia.p

Świat się zmienia na tyle, na ile my sami się zmieniamy. Nasze odczuwanie świata zależy od nas samych. Coś jest takie a nie inne, bo my tak to odbieramy. Tak samo też przyciągamy dokładnie to, o czym myślimy.

Potrzeba nam wewnętrznej zmiany, żeby móc dostrzec zmianę na zewnątrz.

Ebook Jak mieć wymarzoną sylwetkę, zwiększyć atrakcyjność i być szczęśliwszym człowiekiem / Daniel Janik

Podstawa wszelkich zmian

Cokolwiek byś chciał zmienić w swoim życiu, musisz pamiętać o podstawowej sprawie. Bez niej nie uda Ci się nic osiągnąć na dłuższą metę. Tym czymś jest akceptacja.

Każda zmiana musi zaczynać się od pełnej akceptacji własnej osoby. Pokochaj siebie dokładnie takiego, jakim jesteś. Niskiego, przygrubawego, z krzywymi nogami, z dużem nosem…

Spytasz: „po co mam siebie akceptować takiego, skoro chcę się zmienić?”.

Ponieważ jeśli się nie zaakceptujesz właśnie takiego, to nie zaakceptujesz się także po zmianach! Akceptacja to przyzwolenie na bycie sobą, ale przede wszystkim to przyzwolenie na bycie sobą w pełni! To przyzwolenie na wydobycie z siebie całego potencjału!

Jeśli myślisz, że pokochasz siebie, gdy już schudniesz, to się mylisz. Zawsze będzie coś, co będzie można ulepszyć. Może będziesz szczęśliwy przez chwilę, ale później przestaniesz się cieszyć, dopóki nie osiągniesz kolejnego celu. I tak w kółko. Jeśli zaś zaakceptujesz się już teraz, pokochasz siebie właśnie takiego — będziesz mógł dokonać przełomowych zmian. Ba, zrobisz to z radością i satysfakcją!

Szczęście i akceptacja nie pochodzą z zewnątrz, tylko z wewnątrz! Osiągnięcie celu może Ci dać tylko ich namiastkę, prawdziwe zaś pochodzą ze środka Ciebie.

Są ludzie, którzy zarabiają grube miliony, ale są totalnie nieszczęśliwi. Powiedziałbyś, że przecież nie da się być nieszczęśliwym, skoro jest się tak bogatym. Widzisz, oni myśleli w podobny sposób i upatrywali swoje szczęścia w pieniądzach, podczas gdy ono cały czas siedzi w nich, tylko nie potrafią tego dostrzec.

Są też inni, biedniejsi lub bogatsi od tych pierwszych i czerpią radość ze swojego życia. Ale oni tak mieli „od zawsze” (czyli od chwili, gdy postanowili zaakceptować siebie i przyjąć szczęście), niezależnie od tego, czy zarabiali miliony czy nie.

To jest to, co musisz zrozumieć, zanim zechcesz uzyskać fajne ciało i atrakcyjny wygląd. Musisz czerpać radość z bycia sobą i z robienia tego, na co masz ochotę. Tak po prostu, bez żadnych warunków czy zastrzeżeń.

To jest właśnie piękne! Nikt nie może powiedzieć Ci, jak masz się czuć. Możesz wybrać szczęście w dowolnej chwili i robić to, na co masz ochotę (dopóki nie krzywdzisz innych). Sam wybierasz uczucia i emocje, jakie dominują w Twoim życiu i nie muszą być do tego spełnione żadne warunki.

Ćwiczenia, ruch, właściwy sposób odżywiania — to wszystko musisz przyjąć z radością i otwarcie. Jasne, że będziesz musiał się nieraz pomęczyć, np. na siłowni, ale ten wysiłek również powinien Ci sprawiać radość. Ja przykładowo zawsze się cieszę, jak mnie bolą mięśnie następnego dnia, bo wiem, że je zmusiłem do ciężkiej pracy i dzięki temu staną się silniejsze!

Dla mnie niesamowitą inspiracją jest Nick Vujicic, człowiek, który urodził się bez rąk i nóg. Sam przeszedł bardzo wiele, zanim zrozumiał, że nigdy nie będzie szczęśliwy, jeśli sam tak nie postanowi, jeśli się nie zaakceptuje i nie pokocha bezwarunkowo.

Mógłby powiedzieć: „gdybym miał ręce i nogi, to byłbym najszczęśliwszym człowiekiem na Ziemi”. Ironią jest, że większość ludzi to posiada, a nie czują się szczęśliwymi. Bo źródło szczęścia jest gdzie indziej, niż nam się wydaje. Ono jest schowane w takim miejscu, gdzie niewielu w ogóle decyduje się szukać. Ono jest w nas samych!

Publikacja "Jak mieć wymarzoną sylwetkę, zwiększyć atrakcyjność i być szczęśliwszym człowiekiem" może pomóc Ci zmienićw Tobie coś bardzo ważnego.

Spis treści

Spis treści ebooka "Jak mieć wymarzoną sylwetkę, zwiększyć atrakcyjność i być szczęśliwszym człowiekiem"

 • Krótki wstęp, czyli dlaczego uważam, że jestem w stanie Ci pomóc?
 • Co da Ci ta książka?   
 • Podstawa wszelkich zmian   
 • 2 konkretne sposoby na zmotywowanie się do zdobycia wymarzonego ciała

  • Sposób 1. Miej obraz wymarzonego ciała stale przed oczami   
  • Sposób. 2. Kup wypatrzone ubranie w wymarzonym rozmiarze!   
 • 3 kluczowe czynniki w uzyskaniu wymarzonego ciała

  • Dieta   
  • Trening

   • Jak trenować?
  • Nastawienie
  • Od czego zależy Twój wygląd zewnętrzny?
 •  Mała zmiana — duży efekt. Duża zmiana — gigantyczny efekt!

  • Jak poradzić sobie z wymówką nr 1?   
  • Wymówka nr 1 — „nie mam czasu”   
  • Jak poradzić sobie z wymówką nr 2?  
  • Wymówka nr 2 — „nie mam kasy”  
  • Jak poradzić sobie z wymówką nr 3?  
  • Wymówka nr 3 — „i tak mi to nic nie da, już tyle razy próbowałem!”  
 • To wymaga czasu  
 • Bądź pozytywny  
 • Planuj  
 • Jesteś tym, co myślisz o tym, co jesz!  
 • Rób to, co kochasz  
 • Płaski brzuch (nie myl z „pasibrzuch”!)   
 • Nie ma nic za darmo!   
 • Kto z kim przystaje, takim się staje   
 • Dlaczego wygląd jest taki ważny?   
 • Stres — pokonaj go  
 • Rodzina   Nie bądź ofiarą (losu)  
 • Suplementy i odżywki  
 • Co Cię napędza?   
 • Co Cię ogranicza?  
 • Jak zmniejszyć dysonans uczuć  
 • Przesadzasz!   
 • Genialnie prosty sposób na podniesienie samooceny   
 • Przymus serialowy  
 • Dość sensowne zakończenie  
Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 4.6 (5 votes)
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Jak zostać pewnym siebie? / Daniel Janik
Ebook "Jak zostać pewnym siebie?". Poznaj 33 konkretne sposoby, które pomogą Ci zwiększyć pewność siebie! Nie wierząc w siebie, z reguły przyjmujemy to, co nam los przyniesie. Nie walczymy o swoje, po prostu płyniemy z prądem...
Ebook Odchudzanie z pasją / Marcin Wielgosz
Ebook "Odchudzanie z pasją". Poznaj sekret ludzi szczupłych z natury, a uzyskasz i zachowasz upragnioną sylwetkę. Jak schudłem 18 kg bez diety - Marcin Wielgosz Niezwykła historia człowieka, który postanowił walczyć - i...
Książka "Trening mentalny w piłce ręcznej cz. 1. Pierwszy w Polsce podręcznik o przygotowaniu mentalnym w piłce ręcznej!" - Jakub B. Bączek, Daniel Janik
Książka "Trening mentalny w piłce ręcznej cz. 1. Pierwszy w Polsce podręcznik o przygotowaniu mentalnym w piłce ręcznej!" - Jakub B. Bączek, Daniel Janik Znamy przepis na Twoją większą koncentrację, umiejętność radzenia sobie...
Darmowy ebook Sekret Rafaela - Czyli jak osiągnąłem życiowy sukces / Marek Zabiciel
Darmowy ebook "Sekret Rafaela". Czyli jak osiągnąłem życiowy sukces. Gdzie popełniam błąd? Dlaczego jeszcze nie mam fortuny, bogactwa, wspaniałej rodziny? Pierwsza w Polsce powieść motywacyjna wydana jako ebook i co więcej...
Ebook DNA stresu. Metody służb specjalnych do walki ze stresem. / Jacek Ponikiewski
Książka "DNA stresu". Metody służb specjalnych do walki ze stresem. Zdążyliśmy oswoić się ze stresem. Właściwie, można by rzec, że to nasz dobry kompan. Przecież psychologowie tłumaczą nam: Stres bywa nawet pozytywny! Zapewne...
X

Inne publikacje tego autora:

Ebook Od marzeń do realizacji / Daniel Janik
Darmowy ebook Miłość bez VAT. 69 cytatów o miłości / Daniel Janik
Ebook Jak zostać pewnym siebie? / Daniel Janik
Książka "Trening mentalny w piłce ręcznej cz. 1. Pierwszy w Polsce podręcznik o przygotowaniu mentalnym w piłce ręcznej!" - Jakub B. Bączek, Daniel Janik