Sekrety skutecznych negocjacji / Lech Baczyński

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Sekrety skutecznych negocjacji / Lech Baczyński

Z ebooka "Sekrety skutecznych negocjacji" dowiesz się jak wykorzystać negocjacje aby uzyskać to, czego się chce i uniknąć manipulacji

Pomyśl jakby to było gdybyś potrafił przekonać do swoich racji każdego, kogo zechcesz. Gdybyś poprzez umiejętną komunikację był w stanie zachowywać się odpowiednio w zależności od sytuacji i stanu emocjonalnego Twojego rozmówcy.

Dowiedz się, jak odnosić sukcesy poprzez skuteczne negocjacje.

Czy wiesz, że negocjacje mogą Ci posłużyć w praktyce codziennie w najróżniejszych sytuacjach? Tylko wyobraź sobie...

 • Jak by to było, gdybyś potrafił wynegocjować podwyżkę...
 • Jak by to było, gdybyś od jutra już zawsze mógł oszczędzać pieniądze przy każdym zakupie - czy to telewizora w sklepie, walut obcych w kantorze czy po prostu jabłek w "warzywniaku"?
 • Jak to by było, gdybyś konflikt interesów mógł zamienić na sytuację w której obie strony wygrywają...
 • Jak byś się czuł mając taką świadomość?

Oczywiście nie chcę teraz przekonywać Cię do tego, że umiejętności negocjowania przydadzą się każdemu - wszyscy wiemy, jak ważne jest umiejętne bronienie swojego stanowiska i uzyskiwanie ustępstw.

Nie będę mówić też o tym, jak ważne jest umiejętne unikanie manipulacji ze strony innych. Zapraszam Cię natomiast do poznania sposobu, dzięki któremu każdy spór zamienia się w sytuację, w której obie strony wygrywają.

Czym są negocjacje?

Negocjacje to proces, w którym co najmniej dwie strony, poprzez komunikację, starają się uzyskać dla siebie korzyści, przy odmiennych stanowiskach i interesach. Negocjacje powinny prowadzić do znalezienia wspólnego stanowiska, leżącego w przestrzeni akceptowalnych rozwiązań każdej ze stron. Posłużmy się tu najprostszym przykładem: dwie osoby negocjują cenę starej lampy na targu staroci. Sprzedawca proponuje cenę 100 zł, a chciałby sprzedać lampę nie taniej niż za 75 złotych. Ceny powyżej 75 złotych to przestrzeń akceptowalnych rozwiązań sprzedawcy. Z kolei kupujący może wydać maksymalnie 90 złotych – może zaakceptować każdą cenę poniżej 90 zł. Proces negocjacji powinien się zakończyć ustaleniem ceny pomiędzy 75 a 90 zł, i w dużej mierze od zdolności negocjacyjnych obu stron zależy, która z możliwych wartości z przedziału 75-90 zostanie wybrana. Ten bardzo prosty przykład prezentuje kilka cech procesu negocjacji:

I. Częściowy konflikt interesów. Zarówno sprzedający jak i kupujący dążą do transakcji sprzedaży/kupna lampy – to ich wspólny interes. Jeden z nich chce ceny jak najwyższej, drugi jak najniższej – to konflikt interesów.

II. Istnienie wspólnej części przestrzeni akceptowalnych rozwiązań dla każdej ze stron. Bez tego negocjacje byłyby bezsensowne, bo zapewne zakończyłyby się fiaskiem. Zdarza się jednak, że negocjacje mają sens, choć nie istnieje wspólna przestrzeń rozwiązań – na przykład, gdy kilka stron prowadzi rozmowy, w wyniku których ustalają rozwiązanie korzystne dla niektórych, a niekorzystne, nieakceptowalne dla innych. Wyobraźmy sobie „negocjacje” pięciu osób, które chciałyby zając miejsca w trzyosobowej łódce.

III. Proces negocjacji opiera się na komunikacji.

IV. Zakończeniem procesu negocjacji są uzgodnienia lub fiasko.

Podany powyżej przykład jest bardzo prosty i jednowymiarowy – w prawdziwych negocjacjach spotyka się zazwyczaj wielowymiarowe przestrzenie rozwiązań, wiele sprzecznych i wspólnych interesów, oraz wiele różnych kwestii technicznych – np. czy negocjować na terytorium „swoim” czy „obcym”. Zależnie od podejścia, definicje negocjacji są różne:

Negocjacje są obustronnym procesem komunikowania się stron odbywającym się w sytuacji, gdy oczekują one, że porozumienie może zapewnić większe korzyści niż działanie bez porozumienia” P. J. Dąbrowski

Proces, za pomocą którego poszukujemy warunków uzyskania tego, czego chcemy od kogoś, kto chce czegoś od nas” Gawin Kennedy

Przemyślana interakcja dwóch lub więcej skomplikowanych jednostek społecznych, za pomocą której próbują one definiować lub redefiniować warunki wzajemnej zależności ” Walton i McKersie

Negocjacje są podstawowym sposobem uzyskania od innych tego, czego chcemy. Jest to zwrotny proces komunikowania się w celu osiągnięcia porozumienia w sytuacji, gdy ty i druga strona związani jesteście pewnymi interesami, z których jedne są wspólne a inne przeciwstawne” Fisher i in.

Sekwencja wzajemnych posunięć, poprzez które strony dążą do osiągnięcia możliwie korzystnego rozwiązania częściowego konfliktu interesów” Zbigniew Nęcki

Negocjacje można rozumieć jako:

➔ zespół przepisów taktycznych

➔ sztukę rozwiązywania dylematów

➔ proces o pewnej strukturze przebiegający w czasie

➔ zespół typów działań

Lech Baczyński - fragment ebooka "Sekrety skutecznych negocjacji"

Oto czego się dowiesz z ebooka "Sekrety skutecznych negocjacji":

 • Czym są negocjacje?
 • Kiedy negocjować, a kiedy nie?
 • Jak przygotować się do negocjacji?
 • Jakie są podstawowe błędy początkujących negocjatorów?
 • Co to jest styl negocjacyjny, i dlaczego jest niezwykle istotny?
 • Jakie jest dobre zakończenie negocjacji?
 • Ja wywierać wpływ na ludzi i zastosować w negocjacjach?
 • Jakie są taktyki negocjatorskie - jak stosować i ja się przed nimi bronić?

Książka "Sekrety skutecznych negocjacji - Jak wykorzystać negocjacje aby uzyskać to, czego się chce i uniknąć manipulacji", której autorem jest Lech Baczyński to kompletny i niezwykle skondensowany przewodnik strategii i taktyki negocjacji, który jest w zasięgu Twojej ręki. Tylko od Ciebie zależy czy skorzystasz z tej praktycznej wiedzy.

Spis treści
 • WSTĘP
 • CZYM SĄ NEGOCJACJE?
 • ODWAGI - MOŻESZ!
 • KIEDY NEGOCJOWAĆ, A KIEDY NIE?
 • SYNERGIA CZY GRA O SUMIE ZEROWEJ?
 • PRZYGOTOWANIE DO NEGOCJACJI
 • BATNA - CO TO TAKIEGO?
 • PODSTAWOWE BŁĘDY POCZĄTKUJĄCYCH NEGOCJATORÓW
 • STYL NEGOCJACYJNY
 • DOBRE ZAKOŃCZENIE NEGOCJACJI
 • KONKRETNE KWOTY W NEGOCJACJACH - TARGI
 • WYWIERANIE WPŁYWU NA LUDZI I ZASTOSOWANIA W NEGOCJACJACH
 • ERYSTYKA W NEGOCJOWANIU
 • TAKTYKI I SZTUCZKI NEGOCJATORSKIE
 • NEGOCJACJE W INNYCH KRAJACH
 • ZAKOŃCZENIE
Opinie

Autor w e-booku opisuje podstawowe informacje potrzebne w negocjacjach. Podane są sztuczki jak manipulować słowami. Pokazane są także inne taktyki i sztuczki negocjacyjne. Aby dopełnić obraz negocjacji autor opisał w skrócie jak się prowadzi negocjacje w innych krajach np. kraje arabskie. Myślę, że wiedza zawarta w tym e-booku może być przydatna dla początkujących przedsiębiorców.

Adam B.

Ta książka pomogła mi w prowadzeniu negocjacji z klientami. Polecam wszystkim, którzy pracują z klientami.

Przemek T.

Polecam przeczytanie książki wszystkim w celu zapoznania się oraz unikania w przyszłości różnych technik manipulacji stosowanych przez negocjatorów, którzy w interesach ze swoimi klientami pomijają zasadę win-win.

Dawid K.

Na pewno wiecie jak to jest, kiedy czytacie książkę i z każdą sekunda jesteście bardziej zadowoleni z zakupu, bo wiedza z niej wypływająca daje Wam ogromne możliwości, których być może jeszcze przed chwila nie dostrzegaliście.

Endrju P.

Książka ciekawa i przyjemna w czytaniu - zrozumiała nawet dla laików. Opisuje jak w prosty sposób uzyskać obustronne korzyści, a także utrzymanie długoterminowych dobrych relacji z drugą osobą. Polecam również osobą, które posiadają podobną wiedzę z tej dziedziny aby mogły przypomnieć sobie o najważniejszych negocjacyjnych kwestiach.

Joanna S.

Książka w syntetyczny sposób ujmuje zasady prowadzenia negocjacji. Widzę jakie błędy popełniałem wcześniej. Na pewno warto skorzystać z zawartej tam wiedzy.

Łukasz C.

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 2.8 (2 votes)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Książka Sukces w każdych negocjacjach / Bolko Fuchs
Ebook "Sukces w każdych negocjacjach". Poznaj najskuteczniejsze techniki wywierania wpływu i zwyciężaj w każdych negocjacjach Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat skutecznych i efektywnych negocjacji. Twórz sytuacje i...
Ebook Techniki manipulacji / Sergiusz Kizińczuk
Ebook "Techniki manipulacji". Poznaj techniki manipulacji i już nigdy więcej nie daj się "wpuścić w kanał"! Autor zdradza sekrety, które mogą pomóc Ci w obronie przed manipulacją. Jak wiesz, słowa...
Ebook NLP wg Dantego / Jan Raudner
Ebook "NLP wg Dantego". Jak zgodnie z własnymi wartościami rozwiązywać problemy w życiu prywatnym i zawodowym? - Jan Raudner Czy Dante Alighieri znał NLP (neuro lingwistyczne programowanie) i...
Ebook Manipulacja, perswazja czy magia? / Sergiusz Kizińczuk
Dzięki książce "Manipulacja, perswazja czy magia?" poznasz niesamowitą moc słowa, myśli i wiary i dowiesz się jak ją wykorzystać. Możliwe, że nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy...
Ebook Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji / Andrzej Stefańczyk
Z ebooka "Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji" dowiesz się w jaki sposób skutecznie wpływać na innych i bronić się przed negatywnym wpływem z ich strony? Nie da się ukryć, że psychologia manipulacji...
X

Inne publikacje tego autora:

Ebook Tania jazda samochodem / Lech Baczyński