Manipulacja, perswazja czy magia? / Sergiusz Kizińczuk

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Manipulacja, perswazja czy magia? / Sergiusz Kizińczuk

Dzięki książce "Manipulacja, perswazja czy magia?" poznasz niesamowitą moc słowa, myśli i wiary i dowiesz się jak ją wykorzystać.

Możliwe, że nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy dziennie jesteś poddawany różnego rodzaju manipulacjom. Niektóre są delikatne, prawie niewykrywalne, inne zaś wprost nachalne i zapewne od razu budzą Twoją niechęć.

Część z nich odbierasz świadomie, jednak wiele z nich pozostaje poza granicą Twojego postrzegania. Na czym polega różnica? Chcesz przeczytać o tym fascynującym, psychologicznym podejściu do wywierania wpływu?

Manipulacja, perswazja czy magia? A może po prostu "codzienność"?

Moc myśli i słów ma ogromny wpływ na Twoje życie, Twoje poglądy i zachowanie. Możesz się nie zgadzać z tym, co teraz powiem, ale jesteś sterowany niczym marionetka, ktoś pociąga za sznurki a Ty tańczysz, jak Ci zagrają. Kupujesz rzeczy, które nie są Ci do niczego potrzebne, dajesz się wmanewrować w kłopotliwe sytuacje towarzyskie, itd. I wielokrotnie uważasz, że to Twoje własne poglądy, Twoje własne zachowania!

Wiem, teraz właśnie się zdenerwowałeś, że ktoś Tobie, człowiekowi świadomemu usiłuje wmówić, że jest bezwolny. Ale możemy zrobić próbę, byś przekonał się, że mam rację. Twierdzisz, ze jesteś panem swoich myśli, prawda? No, to proszę, zrób coś dla mnie i nie myśl o czerwonym, sportowym samochodzie.

Teraz, skoro nie myślałes o czerwonym samochodzie, nie myśl o drzewach w lesie. A teraz, zrób jeszcze coś i przez chwilę nie myśl o tym, jak masz na imię.

Pewnie mimo Twoich najszczerszych chęci pomyślałeś i o czerwonym, sportowym samochodzie, i o tym, jak masz na imię, prawda? A w wyobraźni zobaczyłeś las i drzewa... I nie ma w tym nic dziwnego, to wynika z konstrukcji Twojego mózgu.

To oczywiście bardzo prymitywny przykład i pewnie już go znałeś, ale tak czy inaczej, pokazuje on jak łatwo wpłynąć podświadomie na czyjeś myśli.

Manipulacja jest formą zamierzonego, celowego wywierania wpływu na osobę lub grupę w taki sposób, by osoba lub grupa realizowała działania zaspakajające potrzeby manipulatora. Manipulować można zarówno samą treścią, jak i sposobem przekazywania informacji. Tę samą informację można różnie przekazać. Idealnym przykładem może być szklanka, w której do połowy jej objętości jest woda. Szklanka jest w połowie pełna, prawda? Ale ta sama szklanka jest też w połowie pusta! Ta sama informacja, a brzmi inaczej...

W psychologii manipulacja to celowe działanie, mające za zadanie oszukanie osoby manipulowanej i skłonienia do działania w myśl intencji manipulatora, zwykle sprzecznego z dobrem osoby manipulowanej. Manipulator dąży do osiągnięcia korzyści kosztem osoby manipulowanej, często nie przebierając w środkach.

Manipulacja to cecha równie stara, jak gatunek ludzki, z tym, że wcześniej częściej określano ją słowem „przebiegłość”. Ta zaś cecha potrzebna była wszystkim ludziom, po prostu po to, by wygrać, by przetrwać... Potrzebna była myśliwemu, pasterzowi, kupcowi, potrzebna była wszystkim. Bez względu na to, co człowiek robił, jak ważną funkcję piastował, był zawsze manipulatorem i zawsze też był manipulowany...

Do historii przeszły pozycje literatury traktujące o manipulacji:

O manipulacji pisał już Platon w swoim „Państwie”, wręcz nakazywał, by wmawiać ludziom, iż jeśli opuszczą terytorium, to zostaną pozbawieni siły. Miało to zapobiec migracji ludności i spowodować większe przywiązanie do miast. Z manipulacją spotykamy się na każdym kroku – od polityki począwszy. Idealnym przykładem może być „Książę” Machiavellego, do dziś istnieje przysłowie „po trupach do celu”. Określenie makiawelizm oznacza, że cel uświęca środki . Machiavelli wręcz nakazywał, by w imię tzw. wyższych racji sięgać do wszystkich dostępnych metod. Nie wyłączając tych drastycznych.

Sergiusz Kizińczuk - fragment wstępu ebooka "Manipulacja, perswazja czy magia?"

Czy wiesz, że wielokrotnie byłeś w transie hipnotycznym, nawet o tym nie wiedząc?

Na pewno słyszałeś o hipnozie i kojarzy Ci się ona zapewne z monotonnym powtarzaniem słów, w rodzaju: jesteś spokojny, zupełnie spokojny... jesteś senny, bardzo senny, coraz bardziej senny. Twoje powieki stają się ciężkie , tak ciężkie jak ołów, oczy same się zamykają...Całe Twoje ciało się rozluźnia, rozluźnia...

Oczywiście masz rację, ale czy wiesz, że nie potrzeba wcale skomplikowanego, monotonnego, niekiedy długotrwałego powtarzania tych słów, by wprowadzić Cię w hipnozę?

Jeżeli przypadkiem jesteś osobą o niskiej samoocenie i czasem brak Ci wiary w siebie, to musisz wiedzieć, że zarówno psychomanipulacja, jak i hipnoza znacznie bardziej na Ciebie działają!

Stwierdzono bowiem, że na manipulacje wszelkiego rodzaju są znacznie bardziej podatni ludzie zakompleksieni, o niskiej samoocenie, tacy, którym brak wiary w siebie. Chciałbyś zatem wiedzieć jak z tym walczyć?

Odkryj wielką moc słowa, myśli i wiary w to, co robisz!

Słowa i myśli mają wręcz magiczną moc! Oprócz tego, że niosą informację, to jeszcze działają niczym katalizatory, wywołując stany emocjonalne, i obrazy w umyśle. Za pomocą słów można w znaczny sposób wpływać na zachowanie człowieka, manipulując nim w ten sposób, że nawet tego nie zauważy!

Poznając techniki manipulacji, nauczysz się bronić przed nimi. Poznaj je, zanim ktoś Cię „wrobi” w niekorzystną dla Ciebie sytuację, wyprzedź go!

Dzięki publikacji „Manipulacja, perswazja czy magia?”:

 • Dowiesz się, co to jest autohipnoza, sugestia, psychomanipulacja i nauczysz się nie tylko przed nimi bronić, ale także poznasz podstawowe techniki ich użycia.
 • Nauczysz się też manipulować innymi ludźmi i umiejętnie, niedostrzegalnie sprawiać, by działali według Twojego planu. W żadnym wypadku nie wykorzystuj tej wiedzy do niecnych celów. To zawsze obróci się przeciwko Tobie.
 • Dowiesz się także, jak z korzyścią dla siebie i innych wykorzystać tą wiedzę, aby Twoje życie uległo diametralnej zmianie.

Możliwe, że jeszcze nie uświadamiasz sobie tego, że to, co w tej chwili czytasz i to co przeczytasz w publikacji „Manipulacja, perswazja czy magia?” może zmienić Twoje życie i sprawić, że znacznie lepiej będziesz się komunikował z innymi ludźmi.

Pewnie czytałeś już wiele podobnych publikacji, ale warto, byś przeczytał i tę. Zresztą abyś był na 100% pewien, że warto – przeczytaj darmowy fragment i sam oceń czy ta wiedza Ci się przyda. Bo może już jesteś odporny na wszelkie manipulacje? Może perswazja to dla Ciebie chleb powszedni? A może po prostu tak tylko Ci się wydaje?

To wszystko jest naprawdę fascynujące, pomimo, ze pewnie już o tym gdzieś czytałeś. Nie myśl jednak o tym, co przed chwilą przeczytałeś.

Spis treści

Spis treści ebooka "Manipulacja, perswazja czy magia?"

 • ZAMIAST WSTĘPU
 • 1. PERSWAZJA, MANIPULACJA, PSYCHOMANIPULACJA
 • 2. KOMUNIKACJA WERBALNA I NIEWERBALNA
 • 3. NIECO OGÓLNIE O SŁOWIE I MYŚLI
 • 4. MOC SŁOWA
 • 5. MOC MYŚLI
 • 6. MOC WIARY
 • 7. JĘZYK, SŁOWA, MYŚLI A KOMUNIKACJA I MANIPULACJA
 • 8. SZYBKI PRZEGLĄD TECHNIK MANIPULACYJNYCH
 • 9. ŚWIADOMOŚĆ I PODŚWIADOMOŚĆ
 • 10. JAK POWSTAJĄ KODY I JAK JE ZMIENIAĆ?
 • 11. MEDYTACJA
 • 12. LIST DO PODŚWIADOMOŚCI
 • 13. O TOBIE, O MNIE, O NAS
 • 14. START DO ZMIAN
 • 15. ZACZYNAMY?
 • ZAKOŃCZENIE
Opinie

Ten ebook pozwolił mi uwierzyć w siebie, wzmocnił moją wiarę. Jest napisany bardzo wyrazistym językiem. Jeśli masz jakieś chwilowe wątpliwości czy dobrze zmierzasz, czy dobrze kierujesz własnym życiem to przeczytaj tą książkę - wzmocni Cię ona i sprawi, że uwierzysz w siebie jeszcze bardziej i dasz radę pokonać przeciwności stojące na Twojej drodze do zrealizowania celów życiowych.

Jarek

ciekawa i wartościowa kśiążka myslę ze warto zacząć wlaśnie od niej chcąć się dokladnie zapoznać z tym tematem. Jak wiekszość książek które są na tej stronie daje nam motywację do pracy nad sobą oraz uczy pozytywnego myslenia

jakub

Książka warta polecenia dla laików nie wyczerpuje tematu ale dla początkujących znawców tematu może być.

Sławomir

Poradnik w który naprawde warto zaiwestować!!!

Izabela

Z czystym sumieniem moge polecić lekture wszystkim tym, których choć troche interesuje tematyka manipulacji Książka oczywiście nie powie nam jak można kierować innymi ludżmi ale...właśnie to ale powoduje dlaczego ją polecam. Przeczytanie jej zajęło mi 5 godzin a nie bardzo przepadam za literaturą. Przyznaje jest bardzo wciągająca i podpowiedziała co powinienem zrobić aby jej tytuł okazał faktem a nie tylko chęcią. Pozdrawiam i życzę miłego czytania.

Tomasz P.

W obecnych czasach jesteśmy poddani perswazyji i manipulacji zarówno w reklamach, PR jak i w zyciu codziennym. Jedną ze skutecznych metod obrony jest świadomośc tej sytuacji roaz znajomość technik. Takie możliwości obrony daje lektura ksiązki

Jozef H.

Dowiedz się jak skutecznie bronić się przed manipulacją słowem oraz sygnałami niewerbalnymi.

Kuba K.

Wiedza dla wszystkich, którzy dążą do poprawy jakości swojego życia. Dzięki książce, każdy powinien zdać sobie sprawę jak często w życiu codziennym gości manipulacja. Po lekturze, czytelnik powinien wyposażyć się w skuteczne narzędzia, dzięki którym będzie znacznie czujniejszy na manipulację. Ponadto, dzięki książce, warto zwrócić uwagę na ćwiczenia wpływające pozytywnie na podświadomość. Pielęgnowanie jej jest bardzo opłacalne, które przekłada się na powodzenie i sukces w życiu.

Dawid K.

Kolejna pozycja pokazująca jak wykorzystać wpływ na innych

Mirosław

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 4.5 (2 votes)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook "Czarna księga perswazji" Używaj NLP, by zdobyć wszystko czego pragniesz. / Rintu Basu
Książka "Czarna księga perswazji". Używaj NLP, by zdobyć wszystko czego pragniesz. - Rintu Basu OSTRZEŻENIE: Wiedza zawarta w książce "Czarna księga perswazji " jest narzędziem niebezpiecznym...
Ebook Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji / Andrzej Stefańczyk
Z ebooka "Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji" dowiesz się w jaki sposób skutecznie wpływać na innych i bronić się przed negatywnym wpływem z ich strony? Nie da się ukryć, że psychologia manipulacji...
Książka Zakazana retoryka. Podręcznik manipulacji / Gloria Beck
Książka "Zakazana retoryka. Podręcznik manipulacji" czyli programowanie umysłów niezawodną ręką manipulacji Osaczanie: zniewalanie ludzi podejrzeniami, obawami i błędnymi skojarzeniami ...
Książka "Magia Perswazji". Jak za pomocą 3 prostych kroków przekonasz do swoich pomysłów nawet najtrudniejszych rozmówców?
Książka "Magia Perswazji". Jak za pomocą 3 prostych kroków przekonasz do swoich pomysłów nawet najtrudniejszych rozmówców? W jaki sposób możesz posługiwać się perswazją i wywierać wpływ na ludzi osiągając to, czego...
Ebook Manipulacja neuroperswazyjna / Jacek Ponikiewski
Ebook "Manipulacja neuroperswazyjna". Wyższa szkoła podświadomego wpływu. - Jacek Ponikiewski Najnowsze metody wywierania wpływu na ludzi za pomocą głosu, starannie dobranych słów lub nawet niezauważalnych gestów....
X

Inne publikacje tego autora:

Ebook Techniki manipulacji / Sergiusz Kizińczuk