Irydologia w praktyce / Sergey Karpov

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook p / Sergey Karpov

Z ebooka "Irydologia w praktyce" dowiesz się jak samodzielnie, poprzez badanie oczu, skutecznie i niezwykle tanio diagnozować swoje zdrowie. Irydologia i jej tajniki.

Przeczytaj proszę poniższy tekst, aby dowiedzieć się w jaki sposób tanio i w naturalny sposób dowiedzieć się o stanie Twojego zdrowia wszystko to, czego nie powie Ci lekarz pierwszego kontaktu. Poznaj i wykorzystaj w praktyce alternatywną, skuteczną metodę diagnozowania, jaką jest irydologia.

"Irydologia to metoda całościowej oceny stanu zdrowia na podstawie badania tęczówki oka. Objawy irydologiczne widoczne podczas oglądania oka dzięki swojemu charakterowi i lokalizacji odkrywają skłonności chorobowe badanej osoby, a ponadto bardzo często pozwalają wskazać narządy, w których toczy się proces chorobowy."

- Polskie Towarzystwo Irydologii i Homeopatii

Może to wydać się kontrowersyjnym stwierdzeniem, ale zapewne zgodzisz się z tym, że lekarz pierwszego kontaktu w większości przypadków nie udziela Ci wiele informacji na temat Twojego zdrowia. Zazwyczaj wizyta ogranicza się do ogólnych informacji i wypisania recept na lekarstwa.

W sumie nie ma się co dziwić - lekarze zarabiają grosze, a prawdziwych ludzi z misją, przykładających się i dbających o pacjentów jest niestety niewielu. Oczywiście zdażają się wyjątki, ale jakie są realia - każdy widzi.

Najgorsze jest to, że taka pobieżna diagnoza może być błędna, a wynik tego - sposób leczenia może okazać się szkodliwy dla Twojego zdrowia.

Alternatywą może okazać się irydologia

W żadnym wypadku nie chodzi o to, aby odrzucać fachowe badania lekarskie. Irydologia ma przede wszystkim zastosowanie w profilaktyce zdrowotnej. Za pomocą irydologii w sposób bezinwazyjny i bardzo szybki można określić ogólny stan całego organizmu, a nawet poszczególnych organów.

"Czy wiesz, że irydologia pozwala zbadać stan poszczególnych oddziałów naszego mózgu i to praktycznie zerowym kosztem? Może być skutecznie stosowana jako alternatywa dla niezwykle drogiej tomografii komputerowej, lub specjalistyczny badań neurologicznych."

Na czym dokładnie polega irydologia?

Irydologia polega na zlokalizowaniu objawów widocznych w tęczówce oka i dopasowaniu ich do odpowiednich schorzeń. Oczywiście nie jest to aż tak proste, ale specjaliści irydologii potrafią diagnozować choroby bardzo szybko i z równie wysoką skutecznością jak specjalistyczne badania.

Z poradnika "Irydologia w praktyce" opartego na wieloletnim doświadczeniu medycznym, dowiesz się między innymi:

 • Jak jest zbudowane Twoje oko i tęczówka?
 • Jak kolor oczu wpływa na odporność Twojego organizmu?
 • Jakie są rodzaje plamek występujących na tęczówce i w jaki sposób są powiązane z odpowiednimi schorzeniami?

Ponadto irydologia może być bardzo pomocna w określaniu stanu zatrucia naszego organizmu różnego rodzaju toksynami, zarówno spożywczymi, jak i w przypadkach zatruć środkami chemicznymi. W trakcie przeprowadzenia kuracji oczyszczającej, opisanej w książce „Zdrowe odżywianie i jego sekrety”, irydologia pozwala śledzić proces oczyszczania organizmu i poszczególnych organów.

PERYFERYCZNE ZNAKI

Bardzo ważny wpływ na badanie mają tak zwane peryferyczne znaki, które mogą uzupełnić badanie tęczówki. Analiza tych znaków nie wymaga specjalnego sprzętu badawczego, a może dostarczyć bardzo cennych dodatkowych informacji o stanie zdrowia człowieka. Według P. Schmidta [10] i R. Bourdiola [2] wyróżniamy 5 najbardziej wpływowych grup peryferycznych znaków.

Rola brwi w diagnozie

P. Schmidt [10] podkreśla trzy typy brwi:

- okrągłe, charakterystyczne dla charakteru sentymentalnego, niesystematycznego, artystycznego;

- proste, charakterystyczne dla charakteru rozsądnego, ułożonego, pedantycznego;

- nierówne, zębate, charakterystyczne dla charakteru nieufnego, krytycznego, półpedantycznego;

- gęste brwi świadczą o twardym charakterze, natomiast brwi rzadkie wskazują na słaby charakter.

Każda z brwi ma trzy podstawowe części: „głowę”, „ciało” i „ogon”. Brak lub rzadkie włoski w „ogonku” świadczy o chorobie trzustki, jest tak również przy syfilisie. Głębokie zmarszczki nad „głową” prawej brwi świadczą o naruszeniu funkcji wątroby, a nad „głową” lewej brwi – o naruszeniu funkcji śledziony lub chorób związanych z krwią. Wyraźnie czerwona skóra brwi wskazuje na stan zapalny nerek.

Rola powiek w diagnozie

P. Schmidt [10] na podstawie własnych doświadczeń pokazuje szereg możliwych naruszeń w organizmie, związanych z wyglądem powiek:

- brązowy kolor świadczy o uszkodzeniu kielicha nerek;

- ciemno - brązowy kolor w postaci drobnych plamek wskazuje na przewlekłe schorzenie wątroby;

- „mleczno kawowy” kolor w postaci drobnych plamek wyłącznie na dolnej części powiek wskazuje na przewlekłą niewydolność nerek;

- różnego rodzaju brodawki na powiekach wskazują na możliwość raka nerek.

Sergey Karpov - fragment ebooka "Irydologia w praktyce"

Kto najbardziej skorzysta z publikacji "Irydologia w praktyce" i dla kogo jest ona przeznaczona?

 • Przede wszystkim dla ludzi pragnących wiedzy o niekonwencjonalnych, alternatywnych metodach badania, dzięki których zwiększa się świadomość realnego stanu naszego organizmu i zdrowia.
 • Wiedza zawarta w książce "Irydologia w praktyce", jest godna uwagi dla ludzi zajmujących się problemami zdrowotnymi zawodowo: lekarzy, rehabilitantów, oraz zwolenników medycyny niekonwencjonalnej.
 • Teraz już wiesz, że irydologia może bardzo skutecznie wspomóc wszelkie procesy leczenia, zapewnić odpowiednią profilaktykę. Wiesz, że warto się nią zainteresować... dla własnego zdrowia.

Irydologia to dziedzina, którą już w starożytności zajmował się Hipokrates czy Paracelsus, zaś w epoce odrodzenia sam wielki mistrz Leonardo da Vinci.

Mając podręcznik "Irydologia w praktyce" możesz ruszyć się w podróż do poznania sekretów własnego organizmu. (Uwaga! W przypadku wykrycia poważnych schorzeń musisz zgłosić się do lekarza rodzinnego).

Jeżeli podejrzewasz u siebie problemy zdrowotne, a medycyna tradycyjna twierdzi, że jesteś zdrowy, jeśli odczuwasz jakiekolwiek dolegliwości i nikt nie chce Ci uwierzyć, poradnik "Irydologia w praktyce" jest dla Ciebie.

Spis treści

Spis treści ebooka "Irydologia w praktyce"

 • Wstęp
 • Historia irydologii
 • Czym jest irydologia?
 • Budowa oka i tęczówki
 • Peryferyczne znaki
 • Rola brwi w diagnozie
 • Rola powiek w diagnozie
 • Rola twardówki w diagnozie
 • Rola rogówki w diagnozie
 • Typowanie irydogenetyczne
 • Charakteryzacja tęczówki
 • Gęstość tęczówki
 • Rola koloru tęczówki w diagnozie
 • Podstawowe znaki tęczówki
 • Znaki strukturalne
 • Łakuny
 • Znaki refleksyjne
 • Plamy na tęczówce
 • Plamy toksyczne
 • Plamy ostateczne
 • Plamy pigmentacyjne
 • Relief tęczówki
 • Rąbek barwinkowy
 • Pierścień autonomiczny
 • Źrenica w diagnozowaniu
 • Źrenica skacząca i nieruchoma
 • Anizokoria
 • Spłaszczenia źrenicowe
 • Topografia tęczówki
 • Rejestracja wyników badań
 • Protokół badania
 • Sprzęt irydologiczny
 • Tabela topograficzna
 • Bibliografia
Opinie

Irydologia jest bardzo ciekawa dziedzina wiedzy, dzięki niej można wstępnie zdiagnozować wiele chorób. Myslę, iż ma przed soba wielka przyszłość.Książka szczegółowo zdradza jej tajniki.

Jolanta K.

Dzięki tej książce mogłam poznać słabe strony swego organizmu i lepiej zadbać o zdrowie, ukierunkowując uwagę na wrażliwsze punkty. Książka zawiera wiele pożytecznych informacji i dokładne mapki żrenic z opisem. Polecam osobom interesującym się zdrowiem i medycyną naturalną.

Anna t.

Jest ta książka kontynuacją innych książek z irydologii, które ukazały się wcześniej. Posuwa troszkę dalej w przód irydologię, zwłaszcza tabele topograficzne tęczówki są dokład- niejsze, niż rysunki topograficzne tęczówki.

Andrzej K.

Niezłe a nawet dobre opracowanie godne polecenia lecz niestety obrazy(zdjęcia) nie ciekawe i bardzo mało tym bardziej czarno- białe a w irydologii kolor jest ważny. Chciał bym ocenić publikację na -6 lecz z powyższych powodów ocenie niżej. Mimo to polecam tą publikację zwłaszcza osobom już mającym choć troche wiedzy na temat irydo. Powodzenia. Antoni.

Antoni.

Książka fajna dużo informacji na temat oka zaś moim zdaniem trocę za mało ilustracji opisujących daną treść. Ale i tak warta polecenia :)

Anna W.

Opracowanie irydologii podoba mi się. Jest konkretne i rzeczowe. Mapy irydologiczne oczu na kompromitująco niskim poziomie graficznym. Napisy całkowicie nieczytelne ze względu na bardzo małą czcionkę. Trzeba je przeglądać przy pomocy silnego szkła powiększającego. Pozdrawiam - Alfred Sobieniak

Alfred S.

Godne polecenia wskazówki zawarte w tej książce. Można z powodzeniem wykorzystywać w codziennym życiu.

Tomek

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Zdrowie w zasięgu myśli / Sergey Karpov
Ebook "Zdrowie w zasięgu myśli" czyli wykorzystaj potęgę NLP i afirmacji w kształtowaniu zdrowego stylu życia! Witam serdecznie, mój drogi Czytelniku. Napisaliśmy już kilka książek na temat żywienia, głodówek zdrowotnych,...
Ebook Dieta surowa, która jest... smaczna! / Sergey Karpov
Ebook "Dieta surowa, która jest... smaczna!" czyli jak poprzez odpowiedni dobór surowych składników swojego pożywienia możesz odmienić siebie. Czy to możliwe, że większość tradycyjnych potraw, jakie jemy na co dzień ma się...
Ebook Zdrowe odżywianie i jego sekrety / Sergey Karpov
W jaki sposób odpowiedni zdrowe odżywianie, poprzez dobór odpowiednich produktów żywieniowych i medycyna niekonwencjonalna może polepszyć Twoje zdrowie? Jeśli należysz do grupy ludzi, którzy nie znoszą lekarzy i środków...
Ebook Akupresura w praktyce / Danuta Popowicz
Ebook "Akupresura w praktyce" pokazuje jak skutecznie pozbyć się uciążliwych dolegliwości i wspomóc konwencjonalne leczenie wielu chorób Zestawy punktów na 70 schorzeń. Jesteś zwolennikiem naturalnych metod leczenia, chcesz z...
Ebook Choroby cywilizacyjne / Jacek Roik
W ebooku "Choroby cywilizacyjne" znajdziesz sekret jak żyć w zdrowiu i nie dopuścić do choroby? Dowiesz się jak zwalczyć choroby cywilizacyjne. Wspołczesny człowiek nie ma na nic czasu. Jest to prawda oczywista. Jest jednak...
X

Inne publikacje tego autora:

Ebook Zdrowe odżywianie i jego sekrety / Sergey Karpov
Ebook Dieta surowa, która jest... smaczna! / Sergey Karpov
Ebook Zdrowie w zasięgu myśli / Sergey Karpov