Sztuka wzbogacania się / Wallace D. Wattles

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Sztuka wzbogacania się / Wallace D. Wattles

"Sztuka wzbogacania się" to bestseller z 1910 roku, od którego wszystko się zaczęło. Książka, która potrafi wywrócić życie do góry nogami!

Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy, że Twoje próby pomnażania pieniędzy kończą się fiaskiem nie dlatego, że robisz coś źle, nie dlatego, że nie pojąłeś swoim umysłem wszystkich zagadek finansowych, lecz dlatego, iż podświadomie NIE CHCESZ BYĆ BOGATY.

Sabotujemy samych siebie w kwestiach finansowych. Chcemy mieć dużo pieniędzy, ale się ich boimy. Chcemy wygrać w totolotka, ale gdyby do tego doszło, to nie wiadomo czy nie pokłócilibyśmy się o tą wygraną z rodziną („A czemu Zbyszkowi dałaś więcej niż mi?”), lub czy nie przetrwonilibyśmy wszystkiego w kilka miesięcy na podróże, samochody, sprzęty itp.

Przykro mi to stwierdzić, ale większość ludzi, których znam BOI SIĘ ROZMAWIAĆ O PIENIĄDZACH.

Nie wypada zapytać ile kto zarabia, ile płaci za mieszkanie, ile oszczędza. Pieniądze to w Polsce temat TABU. Możemy częściowo obarczyć za to historię naszego kraju. Możemy zwalać wszystko na władze, rząd, podatki – czyż tak nie łatwiej? Ale po co, skoro wystarczy zmienić sposób myślenia o pieniądzach. Wystarczy pozbyć się barier, blokad, przekonań na temat pieniędzy, które są W NAS. „Wystarczy”... Jest to jednak proces niełatwy, bowiem istnieje szansa, że cały nasz świat obróci się do góry nogami, a nie każdy jest na to przygotowany.

Fragment książki "Sztuka wzbogacania się" Wallace D. Wattles:

"Cokolwiek by powiedzieć w pochwale biedy, fakt pozostaje faktem, że nie da się prowadzić pełnego, udanego życia, jeśli nie jest się zamożnym. Żaden człowiek nie jest w stanie osiągnąć pełni rozwoju swego talentu czy życia duchowego, jeśli nie posiada odpowiedniej ilości środków finansowych; by odkryć duszę czy rozwinąć talent — potrzeba użycia wielu rzeczy, a żeby je zdobyć — niezbędne są pieniądze do ich zakupu. (...)

Człowiek rozwija swój umysł, duszę i ciało poprzez robienie użytku z rzeczy, a społeczeństwo jest zorganizowane w taki sposób, że człowiek musi mieć odpowiednią ilość pieniędzy, by stać się posiadaczem tych rzeczy, dlatego podstawą wszelkiego rozwoju człowieka musi być nauka o zdobywaniu bogactwa. (...)

Żaden człowiek nie powinien być zadowolony z małych rzeczy, jeśli stać go na zdobycie rzeczy dużo większych i cieszenie się nimi.

Celem Natury jest postęp i rozwój życia

— i każda jednostka ludzka powinna posiadać wszystko to, co może przyczynić się do wzrostu siły, elegancji, piękna i bogactwa życia; zadowalanie się rzeczami małymi jest grzechem.

Nie ma nic złego w pragnieniu bycia zamożnym. Chęć posiadania bogactwa jest tylko odzwierciedleniem pragnienia bogatszego, pełniejszego i obfitszego życia, co jest godne pochwały.

Człowiek, który nie chce prowadzić obfitszego życia i posiadać wystarczającej ilości środków do zakupu wszystkiego, czego pragnie, jest istotą anormalną.

Jest więc rzeczą absolutnie prawidłową, że człowiek pragnie być bogaty, każda normalna jednostka ludzka podziela to pragnienie i nie może mu zapobiec. Jest również rzeczą prawidłową, by poświęcić swoją uwagę Nauce o Zdobywaniu Bogactwa, gdyż jest ona najbardziej wzniosłą i konieczną ze wszystkich nauk. Jeśli się ją zaniedba, zaniedba się również obowiązek względem siebie, Boga i ludzkości; nie można bowiem bardziej przysłużyć się Bogu i ludzkości, niż poprzez pełne wykorzystanie swojego potencjału."

Skąd się wzięła książka "Sztuka wzbogacania się"?

Niezwykły film „The Secret” podbił niedawno Amerykę. Ukazała się również książka pod tym tytułem i błyskawicznie uzyskała status bestsellera... Miliony ludzi skorzystały już ze stosowania Sekretu w swoim życiu. Jak mówi Rhonda Byrne – twórczyni filmu i książki, do ich stworzenia zainspirowała ją książka z 1910 roku... Jaka? Właśnie ta, o której czytasz na tej stronie – „Sztuka wzbogacania się” (w oryginale „The Science of Getting Rich”).

Czy naprawdę mogę dzięki tej książce się wzbogacić?

Przeczytaj kolejne fragmenty, żeby odpowiedzieć sobie na powyższe pytanie:

 • „Posiadanie pieniędzy i własności jest rezultatem pewnego schematu postępowania; ci, którzy postępują w Pewien Sposób – celowo lub przez przypadek – stają się bogaci; natomiast ci, których działania odbiegają od tego Pewnego Sposobu, pozostają biedni bez względu na to, jak ciężko pracują i jak bardzo są uzdolnieni. Jest prawem naturalnym, że podobne przyczyny zawsze wywołują podobne skutki, dlatego każdy mężczyzna lub kobieta, którzy nauczą się działać w pewien odpowiedni sposób, staną się nieodmiennie bogatymi".
 • Musisz pozbyć się myśli o współzawodnictwie. Masz tworzyć, a nie konkurować o to, co już zostało stworzone. Nie musisz nic nikomu zabierać. Nie musisz być twardy i bezwzględny. Nie musisz posuwać się do oszustwa czy wykorzystywać innych. Nie musisz nikogo zmuszać, by pracował dla Ciebie za mniej niż zarabia obecnie".
 • Nie musisz patrzeć z zazdrością na własność innych; nikt nie posiada tego, czego nie mógłbyś zdobyć sam, bez zabierania drugiemu czegokolwiek."

Co jeszcze odkryjesz dzięki  książce "Sztuka wzbogacania się"?

 • Czy jest tak, że ktoś ma monopol na sprzyjające okoliczności?
 • Dlaczego pragnienie bogactwa jest zgodne z naturą człowieka?
 • W jaki sposób przychodzi bogactwo?
 • Jak myśleć w sposób prowadzący do bogactwa?
 • Jak wykorzystać wolę?
 • Jak efektywnie działać?
 • Jak bardzo pomoże Ci WDZIĘCZNOŚĆ?
 • Jak być człowiekiem postępu?
 • Jak swoimi myślami kształtować rzeczywistość?
 • Dlaczego biedni nie potrzebują dobroczynności?

Twoje myśli mają moc sprawczą!

Największą różnicą między bogatymi a biednymi jest ich sposób myślenia. To właśnie on decyduje o działaniu, jakie podejmują – a działanie, jak wiemy, przesądza o rezultatach. Ta metafizyczna nieco książka pokaże Ci, jak myśleć, by przyciągać do siebie okazje i bogactwo. Odkryje przed Tobą sprawczą siłę Twoich myśli i da Ci wskazówki, jak ją najlepiej wykorzystać.

Przez prawie sto lat od napisania książki przeczytały ją miliony ludzi... I to właśnie Ci ludzie otrząsnęli się z ograniczających przekonań wpajanych im przez otoczenie i zaczęli budować swoje bogactwo z zyskiem nie tylko dla siebie, ale i dla otoczenia.

Spis treści
 • Wstęp
 • Rozdział I: Prawo do bogactwa
 • Rozdział II: Istnieje nauka o zdobywaniu bogactwa
 • Rozdział III: Czy istnieje monopol na sprzyjające okoliczności?
 • Rozdział IV: Pierwsza reguła nauki o zdobywaniu bogactwa
 • Rozdział V: Zwiększanie życia
 • Rozdział VI: W jaki sposób przychodzi bogactwo
 • Rozdział VII: Wdzięczność
 • Rozdział VIII: Myślenie w pewien sposób
 • Rozdział IX: Jak wykorzystać wolę
 • Rozdział X: Dalsze użycie woli
 • Rozdział XI: Działanie w Pewien Sposób
 • Rozdział XII: Efektywne działanie
 • Rozdział XII: Właściwa forma działalności
 • Rozdział XIV: Wrażenie wzrostu
 • Rozdział XV: Człowiek postępu
 • Rozdział XVI: Pewne ostrzeżenia i uwagi końcowe
 • Rozdział XVII: Podsumowanie nauki o zdobywaniu bogactwa
Opinie

Dzięki książce uświadomiłem sobie, jak bardzo jestem otoczony przez ludzi, którzy swoją wiarę ograniczają wyłącznie do powtarzania non stop paciorków, zamiast wnosić ją do codziennego życia poprzez działanie, pozytywne myślenie, radość ze swoich stopniowych postępów oraz wdzięczność za posiadane dobra i egzystencję. Wiara nie promuje bycia biednym. Do nas samych należy decydowanie o jakości naszego życia. Manna z nieba, interwencja polityczna, pomoc społeczna, podwyżka wynagrodzenia, natychmiastowe zaspakajanie krótkoterminowych przyjemności, nadużywanie wszelkich nałogów wcale nie uczynią nikogo bogatym.

Dawid K.

Bardzo mi się podobała ta książka.Wierzę że stosując się do zawartych w niej porad można osiągnąć wszystko czego tylko się zapragnie.Napisana w bardzo przystępny sposób.Polecam wszystkim ,którzy mają wielkie marzenia ,a nie wiedzą jak je zrealizować!

 

Ewa R.

To jest ta książka której od dawna szukałam. Przeczytam ją jeszcze raz, jeszcze raz i jeszcze raz. Myśl przekazana przez autora jest sposobem na lepsze, piękniejsze, szczęśliwsze, pełne życie. I już dzisiaj wiem, że jutro będzie barwne przepełnione emocjami, tymi które powodują że przeszywa cię dreszczyk i dostajesz gęsiej skórki. Gorąco polecam. Z życzeniami wszystkiego co najlepsze.

BEATA S.

Walles D. Wattles jest po prostu ponad czasowym geniuszem! Książkę, należy czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Następnie studiować jego wiedzą i wdrążać w życie poprzez działanie, a wtedy zobaczymy kosmiczne zmiany!

Kuba K.

"Sztuka wzbogacania się"została napisana przez Wallace D. Wattles w 1910 r. Powstała z czytanych zbiorów innych pisarzy /o tematyce bogactwa/przez Wallace,który dążył do idealnego rozwoju własnej osobowości.

Na własnym też przykładzie,wdrażał swoje słowo pisane w życie,dążąc do doskonałości wewnętrzneji bogactwa finansowego-co stwierdziła córka autora już po jego śmierci.

Stworzył dzieło,które pozwoliło zrealizować jego marzenia... Przykłdem jest Robert Kiyosaki,który pisząc swoje bestsellery wraca do lektury Wallace D. Wattles.

Jakże mylny może być tytuł. Z pewnością pomyślimy, następny pisarz, który daje porady co zrobić,żeby zarobić i będę bogaty. Nie ma złotej recepty na zamożność finansową,ponieważ jesteśmy ludźmi o różnych cechach osobowości.

Przyznaję,że pisanie recenzji,nie jest mocną stroną autorki obecnego tekstu,chciała się jedynie podzielić opinią czytelniczki "Sztuki wzbogacenia się". Wracam do niej często,nie z powodu,że jest to książka,która pozwoliła na dojrzałe decyzje, słabość, jakim jest strach wykorzystać na swoją korzyść.

W myśl słowa "dla każdego coś innego" mogę zapewnić,że jeżeli zrozumiesz tekst(co będzie po drugim,trzecim czytaniu książki), zobaczysz rzeczy obecne w innym wymiarze.

Ewa G.

Książkę przeczytałem z dużym zaciekawieniem, i doszedłem do wniosku że jest to świetna pozycja dla kogoś kto jest świeży w temacie. Ja osobiście nie znalazłem tam zbyt dużo wartościowych informacji, ponieważ odnalazłem je już w innych pozycjach. Jednak nie zmienia to faktu że są tam opisane bardzo wartościowe sprawy, i szczerze mówiąc byłbym zadowolony by zacząć swoją przygodę z rozwojem osobistym właśnie od tej pozycji :)

Tomek P.

Książka jest ciekawa już chociażby dlatego, że została napisana 100 lat temu. Wallace D. Wattles w sposób prosty i przejrzysty udziela wskazówek, jak dojść do bogactwa oraz daje konkretne rady dotyczące dobrego życia. Przypomina, że zmiana naszego życia zaczyna się od zmiany sposobu naszego myślenia, bez czego osiągnięcie sukcesu jest niemożliwe. Nie ma sensu rozpisywać się o tej pozycji, jest ona krótka (audiobook, który kupiłem, trwa niecałe 3 godziny) i treściwa. Przy słuchaniu raziła mnie trochę uboga i nieciekawa oprawa dźwiękowa.

Arek K.

Jedna z najlepszych książek, jakie czytałem w życiu. Idee w niej zawarte są ogólnoludzkie i ponadczasowe. Aż dziw, że od momentu jej napisania w 1910 roku, tak mało się o niej słyszało (ja nic nie słyszałem!). A przecież jest zgodna z moralnością, przekonaniami religijnymi i ogólnie pojętą filozofią życia. Mimo,że tytuł sugeruje sprawy materialne, to dla mnie jest to książka o wnętrzu człowieka, jego duchowości i psychice. Pokazuje, jak przy pełnej zgodności z harmonią Świata i miłością bliźniego, można stać się bogatym poprzez zbudowanie własnego wnętrza. To książka o rozwoju osobistym człowieka!

Stanisław S.

Książka wewnętrznie uspokaja-rozbudza wiarą, że po zastosowaniu opisanych w niej reguł-można stać się wielkim tego świata. Daje nadzieję na lepsze jutro. Polecam bardzo -szczególnie miłośnikom "Secretu".

Katarzyna K.

Ta książka mnie po prostu olśniła. W momencie zakupu była tą własciwą na drodze poznania świata i rozwoju osobistego. Aby ją własciwie zrozumieć- uwaga to książka nie tylko o pieniądzach- warto poszerzyć wiedzę choćby z zakresu fizyki kwantowej. Jednokrotne przeczytanie praktycznie nic nie wnosi.

Wiadomości w niej zawarte są tak skondensowane, że wymagają dużej koncentracji w trakcie czytania. Stąd najlepiej zrobić to wielokrotnie. Ja ciagle wracam do tej książki i za każdym razem odkrywam w niej nowe treści. Polecam zwłaszcza wersję audio oraz drukowaną klasycznie. Dzięki tej książce sięgnąłem po dalsze o podobnej tematyce, rozszerzając swoją wiedzę o otaczającym nas świecie. Dzisiaj już wiem, że po książkę sięgną tylko osoby przygotowane do jej odebrania w tym momencie. Przypadkow nie ma. Reklama nie ma tu znaczenia. Moja opinia także. Wszystkim nowym czytelnikom życzę niezapomnianych przeżyć,ktore i mnie spotkały. Pozdrawiam.

Ryszard C.

"Sztuka wzbogacania się", której autorem jest Wallace D. Wattles wpłynęła w bardzo pozytywny sposób na moje życie. Przyznam szczerze, że jak na razie zmienił się jedynie sposób patrzenia na otaczający mnie świat ale wierze, że to tylko początek drogi - drogi po której postanowiłam podążać po przeczytaniu owej publikacji. Świetnie się ją czyta, zaczynam ją studiować kolejny raz i po raz kolejny zagłębiam się w nią jeszcze bardziej. Wszystkim zainteresowanym z góry gratuluję świetnego wyboru.

Katarzyna J.

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 3 (3 votes)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Książka Bogać się, kiedy śpisz / Ben Sweetland
Ebook Bogać się, kiedy śpisz. Jak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz. Jak stać się dwa razy lepszym – w czymkolwiek tylko chcesz – w ciągu jednej nocy?...
Bogać się, kiedy śpisz (Złota Edycja) / Ben Sweetland
Złota Edycja książki "Bogać się, kiedy śpisz". Jak wykorzystać siłę Twojego umysłu do łatwego i przyjemnego osiągania wszystkiego, czego zapragniesz. Prawdziwa istota bogactwa Niemal każdy z nas...
Ebook Podróże do wnętrza siebie / Joe Vitale
Ebook "Podróże do wnętrza siebie". Dr Joe Vitale, autor bestsellerów, występujący w filmie i książce SEKRET, zdradza swój własny sekret, jak osiągnął to, kim jest teraz... Książka, której opis czytasz, jest najbardziej...
Ebook Prawa sukcesu. Tom V i Tom VI / Napoleon Hill
Ebook "Prawa sukcesu: Tom V i Tom VI" ("Przywództwo i Inicjatywa" i "Wyobraźnia"). Prawa Sukcesu w XVI częściach. Uczące po raz pierwszy w historii świata prawdziwej filozofii, na której zbudowany jest każdy osobisty...
Książka Myśleć Jak Milionerzy / Kamil Cebulski
Książka "Myśleć Jak Milionerzy". Czyli odpowiedź na pytanie dlaczego biedni biednieją, a bogaci się bogacą? Dowiedz się jak myślą ludzie bogaci i poznaj sekret bogactwa jednego z najmłodszych polskich milionerów....
X

Inne publikacje tego autora:

Książka Sztuka bycia zdrowym / Wallace D. Wattles
Książka Sztuka bycia wielkim / Wallace D. Wattles