Carnegie Dale


Dale CarnegieDale Breckenridge Carnegie, właśc. Carnegey (ur. 24 listopada 1888 w Maryville w stanie Missouri, zm. 1 listopada 1955 w Nowym Jorku) – amerykański pisarz z zakresu psychologii i historii. Specjalizujący się w książkach z zakresu coachingu.

Pochodził z biednej farmerskiej rodziny. Był drugim synem Jamesa Williama Carnagey'a i Amandy Elizabeth Harbison. W młodości pracował na wsi. Ukończył edukację w Kolegium Nauczycielskim w Warrensburgu. Po ukończeniu koledżu prowadził kursy korespondencyjne. Potem zaczął sprzedawać bekon oraz zupki dla Armour & Company.

Od 1912 roku Dale Carnegie prowadził w Nowym Jorku kursy zawodowe dla ludzi interesu. Początkowo zarabiał 30$ tygodniowo, a po napisaniu książki Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, którą przeczytało ponad 50 mln ludzi i przetłumaczono na 37 języków, stawał się coraz bardziej sławny.

Cytaty których autorem jest Dale Carnegie znajdziesz tu: ---> cytaty Dale Carnegie

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi / Dale Carnegie

Książka Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi / Dale Carnegie
Poznaj światowy besteller, dzięki któremu znacznie poprawisz swoje relacje z ludźmi, zrozumiesz ich, zdobywając ich zaufanie i uznanie.

Ponadczasowa publikacja o relacjach z ludźmi - najlepsza jaka dotychczas powstała!

Gdyby zapytać ludzi interesujących się literaturą motywacyjną lub rozwijającym się w biznesie czy mogliby polecić książkę, która jest najlepsza jeśli chodzi o kontakty międzyludzkie, niewątpliwie podaliby tytuł "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" Dale Carnegie . Sukces tej książki opiera się na tym, że osoba która ją przeczyta jest tak zafascynowana, że poleca ją kolejnym 10.