W ebooku "Szybka nauka dla wytrwałych" znajdziesz skuteczne techniki pamięciowe, dzięki którym zapamiętasz bez trudu to, czego potrzebujesz do nauki, czy pracy.
Czy wiesz, że istnieją naukowo udokumentowane, łatwe w użyciu sposoby na zwiększenie sprawności pamięci, szybszą i łatwiejszą nauką? Teraz i Ty możesz je poznać, gdy przeczytasz ebooka pt. "Szybka nauka dla wytrwałych".
Wtajemniczeni, którzy znają te sposoby i sekretne sztuczki, używają ich, by mieć nad Tobą przewagę w szkole i w pracy. I zazdrośnie trzymają te metody w swoim gronie!
Ty też możesz poznać te sposoby. Wyobraź sobie, o ile łatwiejsze i przyjemniejsze jest życie, gdy możesz lepiej, szybciej i łatwiej zapamiętywać i uczyć się! Dzięki tym umiejętnościom możesz mieć lepsze oceny w szkole czy na studiach i większe szanse w pracy - lepszą pracę i większą pensję.
Zapewne wiesz, jak trudno jest zapamiętać wiele rzeczy - w szkole, na studiach, w pracy. Znam ten ból - kiedyś też miałem trudności z zapamiętywaniem, musiałem długo siedzieć nad książkami zamiast bawić się i imprezować. Na szczęście tak dłużej być nie musi.
Sposoby szybkiego zapamiętywania są proste i zabawne. Nie uwierzyłbyś, że tak łatwo można poprawić swoją pamięć.
Chciałbyś wiedzieć, jak wykorzystać 100% mocy swojego mózgu?
Być może słyszałeś - naukowcy stwierdzili, że człowiek wykorzystuje tylko kilka procent możliwości swojego mózgu. Po przeczytaniu książki "Szybka nauka dla wytrwałych" poznasz sposoby na lepsze wykorzystanie potencjału Twojego mózgu.
Pomyśl, ile zadowolenia z siebie da Ci dobra ocena i pochwała za nauczenie się czegoś, na co dzięki technikom zawartym w ebooku "Szybka nauka dla wytrwałych" poświęciłeś zaledwie piętnaście minut.
"Jeśli do tej pory miałeś problemy z uczeniem się i zapamiętywaniem - od tej chwili możesz uważać je za skończone."
- to pierwsze słowa książki Pawła Sygnowskiego "Szybka nauka dla wytrwałych".
Dalej w książce "Szybka nauka dla wytrwałych" opisane jest:
- jak działa mózg
- jak mózg zapamiętuje informacje
- jak działa pamięć
- jak poprawić pamięć
- jak ułatwić sobie zapamiętywanie
- w jaki sposób wiedza o pamięci rozwijała się od starożytności do dzisiaj
- co robić, aby lepiej zapamiętywać?
- jak przygotować się do nauki - 5 rzeczy, które należy zrobić przed rozpoczęciem nauki
- co jeść, aby lepiej zapamiętywać
- jak przygotować miejsce do nauki
- co robić w trakcie uczenia się - 15 spraw, o których należy wiedzieć, by zapamiętywać łatwiej i szybciej
- co robić po skończonej nauce?
- konkretne sposoby, by lepiej zapamiętywać: daty,nazwiska,słówka języka obcego,terminy i godziny spotkań, listy rzeczy do zrobienia, numery telefonów, przepisy, dowcipy, definicje, pojęcia abstrakcyjne, rozkład kart w brydżu lub innej grze, dowcipy, stolice krajów, osoby, reguły i przepisy prawne, wzory chemiczne, wzory i równania matematyczne, mapy, tabele, wiersze, duże liczby
nazwiska i twarze oraz wiele innych rad, czasami mocno zaskakujących i nietypowych.
"Skuteczne zapamiętywanie jest wynikiem umiejętnego stosowania praw pamięci"
Poznaj prawa pamięci. Skuteczne zapamiętywanie da Ci:
- Więcej czasu dla siebie - bo nie marnujesz go na nieefektywną naukę.
- Zmniejszenie stresu - bo masz pewność, że to, czego się nauczyłeś z pewnością nadal jest w głowie (zresztą w każdym momencie możesz to sprawdzić po prostu przypominając to sobie).
- Podwyższenie ocen - jest to naturalny efekt, gdy jesteś dobrze przygotowany do odpytywania, na klasówkę itp.
Jak bardzo skuteczne są te sposoby zapamiętywania i nauki?
- W 1987 r. Japończyk Hideaki Tomoyori zapamiętał liczbę Pi do czterdziestu tysięcy (!) miejsc po przecinku. Wymienienie z pamięci wszystkich cyfr zajęło mu 17 godzin i 21 minut.
- W 1993 r. Brytyjczyk Dominic O'Brien zapamiętał po jednym spojrzeniu przypadkowy układ potasowanych czterdziestu talii kart, co daje razem 2080 kart.
- Siedemnastoletni Maciej Demianowicz z Olsztyna ustanowił rekord Guinnessa zapamiętując 102 cyfry w 119 sekund.
- Sześcioro dzieci z Częstochowy w siedzibie RMF FM ustanowiło rekord Guinnessa zapamiętując diagram przedstawiający 117 abstrakcyjnych symboli.
Bez względu na to, gdzie jesteś i co robisz, w swojej pracy, w swoim wolnym czasie, zawsze i wszędzie używasz swojego mózgu. Czegokolwiek nie robiłeś, robisz, czy będziesz robić, zawsze potrzebujesz do tego w pełni sprawnego mózgu. Bez tego człowiek nie jest człowiekiem.
Sprawne funkcjonowanie naszego mózgu często utożsamiamy ze sprawną pamięcią. Nic dziwnego, gdyż już w starożytności czyniono identycznie. Większość z nas słyszało już po wielokroć o niesamowitych możliwościach samego człowieka, a zwłaszcza jego mózgu / umysłu. Przyjmuje się, że człowiek w czasie swojego życia wykorzystuje zaledwie ułamek swoich możliwości: 1%, 10% albo 15%. Nieważne, ile to jest dokładnie, ale ważne jest pytanie: JAK TO WYGLĄDA U CIEBIE?
Jak oceniasz swoją pamięć? Genialna, bardzo dobra, dobra, przeciętna, normalna, słaba, czy po prostu zła? Uważasz się za osobę ze sprawną i dobrą pamięcią, czy też niekiedy masz „drobne” kłopoty z pamiętaniem o pewnych rzeczach?
Twoja samoocena powinna się sprowadzić do ustalenia, czy masz jakiekolwiek trudności z zapamiętywaniem, przetwarzaniem oraz przypominaniem sobie nowych informacji?
Czymkolwiek się zajmujesz, czy to w czasie pracy, czy poza nią, to zawsze i wszędzie potrzebujesz informacji. W końcu żyjemy w świecie informacji, więc obecnie wygrywa ten, kto posiada ich najwięcej i potrafi je odpowiednio wykorzystać.
Zbierając cały czas nowe informacje, trzeba sobie w pewnym momencie powiedzieć: dosyć, mam już ich wystarczająco dużo. Pora teraz je wykorzystać. Wtedy człowiek spostrzega, że potrzebuje ich coraz więcej oraz zaczyna rozumieć doskonale, że w świecie skomplikowanej i nieustannej zmiany, wczorajsze informacje dzisiaj już nie wystarczą. Trzeba ciągle zdobywać nowe, aby być na bieżąco.
Stojąc w obliczu ciągle rosnącej ilości informacji do przyswojenia, stajemy się bardzo łatwym celem dla tzw. zalewu informacji, czyli sytuacji, w której nie potrafimy z dostępnych nam danych wyselekcjonować tych, które są nam aktualnie potrzebne. Zwykle kończy się to w ten sposób, że przyswajamy kompletnie nieprzydatne nam informacje. Jest to zjawisko powszechne. Ale co będzie dalej? Prawo Moore`a będące wyznacznikiem epoki informacji, w której żyjemy, mówi, że ilość dostępnych informacji na świecie ulega podwojeniu co 18 miesięcy. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że w Twojej pracy za półtora roku będziesz potrzebował dwa razy więcej danych, aby normalnie pracować. Mniej więcej tyle, że będzie dwa razy więcej informacji do przyswojenia w dwa razy mniejszej ilości czasu.
W takiej sytuacji bardzo łatwo o chaos i zawrotną, bezmyślną gonitwę myśli w Twojej głowie, a to może oznaczać zawodową i często także prywatną klęskę.
Jakie jest rozwiązanie tego problemu? Rozwiązaniem tym jest umiejętność szybkiego czytania oraz znajomość technik zapamiętywania. Szybkie czytanie gwarantuje zdolność szybkiego i umiejętnego wyszukiwania potrzebnych informacji oraz szybkiego ich przyswajania, a znajomość technik zapamiętywania umożliwia trwałe zapamiętanie wszystkich tych informacji, które aktualnie są lub mogą być Ci potrzebne oraz przypomnienie ich sobie w dowolnie wybranym momencie.
Paweł Sygnowski - fragment ebooka "Szybka nauka dla wytrwałych"
To już drugie wydanie świetnie sprzedającej się książki "Szybka nauka dla wytrwałych". Wraz z nim: więcej stron, jeszcze lepsze formatowanie, nowe rozdziały, które zasugerowali czytelnicy, plus jeszcze więcej ćwiczeń!Spróbuj nie myśleć, ile możesz zyskać mając tego ebooka.
Zamów już dziś - będziesz zaskoczony efektami. Nareszcie łatwa i szybka nauka, więcej wolnego czasu, mniej wkuwania i więcej zabawy!