Szybkie czytanie - praktyczne ćwiczenia / Paweł Sygnowski

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Szybkie czytanie - praktyczne ćwiczenia / Paweł Sygnowski

W ebooku "Szybkie czytanie - praktyczne ćwiczenia" znajdziesz 8 zestawów zawierających 108 ćwiczeń, dzięki którym szybkie czytanie stanie się dla Ciebie czymś zupełnie naturalnym!

W dzisiejszych czasach szybkie czytanie to umiejętność, która staje się coraz bardziej potrzebna i popularna. Nie robią już na nas niewiarygodnego wrażenia osoby, które czytają po 1000-2000 słów na minutę, bo po prostu wiemy, że jest to możliwe.

Nie musisz płacić kilkaset złotych za stacjonarny kurs szybkiego czytania!

Osoby przekonane o konieczności zdobycia umiejętności szybkiego czytania, często decydują się na odbycie stacjonarnego kursu. Niestety ceny takich kursów zaczynają się od kilkuset złotych [średnio od ok. 500 zł], a często kończy kwotą kilku tysięcy złotych.

Część osób faktycznie zdobywa umiejętność szybkiego czytania bezpośrednio w czasie trwania kursu, ale jeszcze większy ich procent bardzo szybko traci tę umiejętność tuż po zakończeniu kursu. Można to porównać do efektu jojo znanego z doświadczeń osób odchudzających się, które po odbytej kuracji wracają do punktu wyjścia tj. do swojej początkowej wagi.

Osoba, która doświadcza "efektu jojo" w szybkim czytaniu, winą za jego wystąpienia obarcza wcale nie siebie, ale odbyty świeżo kurs. Szkoły szybkiego czytania bronią się przed tym, zaopatrując swoich adeptów, różnego rodzaju przewodnikami, medytodyką, podręcznikami itp. pomocami, na których dana osoba powinna [a wręcz musi] pracować indywidualnie po zakończeniu kursu, jeśli nie chce stracić dopiero co zdobytej umiejętności.

Jest to mądra i przemyślana strategia, która - jeśli jest realizowana, owocuje naprawdę dobrymi efektami.

Systematyczne ćwiczenia to najlepszy sposób na szybkie czytanie

Nie trzeba chyba mówić, że "nieużywany mięsień zanika". Tak samo jest z szybkim czytaniem, dlatego też musisz pamiętać, że:

 • Jeśli nie trenujesz szybkiego czytania, to stracisz tę umiejętność o wiele szybciej, niż ją zdobyłeś. Ta zasada sprawdza się zawsze i wszędzie.
 • Potrzebujesz nie tylko "suchej" teorii, ale przede wszystkim systematycznej praktyki z wykorzystaniem sprawdzonych ćwiczeń.
 • Zdobycie potrzebnych Ci materiałów może kosztować Cię od ok. 500 zł do 2 tys. zł na stacjonarnym kursie szybkieczo czytania.

Jak zdobyć wiedzę wartą 500-2000 zł, nawet 20 do 40x taniej?

Osoby, które interesuje szybkie czytanie zawsze szukają alternatywnych sposobów, aby nie płacić tak dużo. Bo przecież, czyż nie istnieje jakiś inny [w domyśle: lepszy, tańszy, szybszy] sposób na zdobycie tej wiedzy? Oczywiście, że istnieje i właśnie stąd pojawił się pomysł na specjalnego ebooka z ćwiczeniami.

Wydawnictwo Złote Myśli od kilku lat wydaje ebooka Pawła Sygnowskiego "Szybkie czytanie dla wytrwałych", który co miesiąc znajduje się w pierwszej dziesiątce, najlepiej sprzedających się ebooków i zbiera masę pozytywnych opinii.

Dzięki opiniom czytelników, którzy wręcz domagali się większej ilości ćwiczeń, przygotowaliśmy nowego ebooka "Szybkie czytanie - praktyczne ćwiczenia", zawierającego 8 zestawów, które zawierają łącznie 108 niezwykle praktycznych ćwiczeń, dzięki którym szybkie czytanie nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu.

Obydwa te ebooki stanowią jedną całość, która omawia szybkie czytanie zarówno ze strony teoretycznej, jak i przede wszystkim praktycznej. Jest to ta sama wiedza, która jest omawiania na drogich stacjonarnych kursach, z tą różnicą, że możesz ją zdobyć kilkadziesiąt razy taniej.

Zobacz jakie ćwiczenia, które pomogą Ci w utrwaleniu zdolności szybkiego czytania, zawiera ebook "Szybkie czytanie - praktyczne ćwiczenia":

Wszystkie ćwiczenia zawarte w publikacji, zostały podzielone na 8 zestawów. Każdy zestaw zawiera ćwiczenia dotyczące tylko i wyłącznie jednej składowej umiejętności, które połączone w jedną całość, stanowią to, czym jest szybkie czytanie. Łącznie 108 rodzajów ćwiczeń z przykładami.

 • Zestaw 1: Omawia fonetyzację, najtrudniejszy i najpopularniejszy problem u wolnych czytelników. Stąd w tym zestawie znajdziesz bardzo obszerny opis samego zjawiska oraz sposobów jego zwalczenia.

 • Zestaw 2: Dotyczy nieumiejętności selekcji. Znajdziesz w nim ćwiczenia rozwijające umiejętność dostrzegania i znajdowania potrzebnych informacji z gąszczu innych. Umiejętność przydatna nie tylko przy szybkim czytaniu.
 • Zestaw 3: Wąskie pole widzenia, zawiera ponad kilkadziesiąt ćwiczeń, których przerobienie daje efekt w postaci znacznego poszerzenia swojego pola widzenia, co daje odczuwalne rezultaty nie tylko w czasie czytania, ale choćby prowadzenia samochodu w myśl zasady, że im szersze masz pole widzenia, tym więcej zobaczysz.
 • Zestaw 4: Koncentracja - jeśli chcesz coś zrobić, to musisz się na tym skoncentrować. W innym wypadku jesteś wydany na pastwę tego wszystkiego co służy jedynie temu, abyś czegoś nie zrobił. Dzięki poznanym tym ćwiczeniom, będziesz mógł skutecznie się bronić przed wszelkimi „przeszkadaczami”.
 • Zestaw 5: Antycypacja, to niejako przewidywanie kolejnych wyrazów, czy nawet całych zdań w tekście. Nabycie tej umiejętności, to kolejny krok ku szybkiemu czytaniu.
 • Zestaw 6: Regresja, jeden z najpopularniejszych nawyków wolnych czytelników, którego konieczność zwalczenia ciągle rodzi u wielu osób szereg niepotrzebnych wątpliwości.
 • Zestaw 7: Gimnastyka oczu - nie dość, że nie używany mięsień zanika, to jeszcze używanie go w niewłaściwy sposób znaczenie obniża jego sprawność i utrudnia jego właściwe wykorzystanie. To samo dotyczy twoich oczu.
 • Zestaw 8: Gimnastyka umysłu - sprawny umysł gwarantuje sprawną pracą oczu, bez czego nie możliwe jest jakiekolwiek czytanie. Słowem: im sprawniejszy umysł, tym szybszy czytelnik.

Czy zgodzisz się ze mną, że zamiast wydawać kilkaset złotych i poświęcać kilka miesięcy na stacjonarny kurs, rozsądniej jest zainwestować tylko kilkadziesiąt złotych i kilka tygodni swojego czasu, aby otrzymać takie same rezultaty?

Tak, to prawda.

Możesz zdecydować się na stacjonarny kurs szybkiego czytania, ale pamiętaj, że będziesz musiał za to słono zapłacić, a ponadto dostosować się do grafika zajęć. Samo ukończenie kursu, nawet z dużym sukcesem, wcale nie oznacza końca twojej przygody z szybkim czytaniem, ale zaledwie jej początek. Teraz, będziesz musiał poświęcić się, aby scementować zdobyte wiadomości i utrwalić nabytą umiejętność. Nie zrobisz tego bez stałego treningu.

Z drugiej strony: możesz poznać takie same informacje, jak na stacjonarnym kursie zaopatrując się w ebooka "Szybkie czytanie dla wytrwałych", oraz "Szybkie czytanie - praktyczne ćwiczenia".

Otrzymasz zestaw ćwiczeń idealnie nadających się do tego, aby pracować z nimi, nie tylko po to, aby wytrenować w sobie szybkie czytanie, ale je utrwalić. Za to jednakże nie będziesz musiał płacić kilkaset lub kilka tysięcy złotych, ale zaledwie kilkadziesiąt. Będziesz trenował i uczył się nie wtedy, kiedy ktoś Ci karze, ale wtedy, kiedy Ty sam będziesz miał czas i ochotę.

Pomyśl jak dużo możesz zyskać inwestując naprawdę niewiele, zanim podejmiesz decyzję o zakupie. I pamiętaj, że szybkie czytanie to przyszłość!

Spis treści

Spis treści ebooka "Szybkie czytanie - praktyczne ćwiczenia"

 • Wstęp
 • Zestaw 1 - FONETYZACJA
 • Zestaw 2 - NIEUMIEJĘTNOŚĆ SELEKCJI
 • Zestaw 3 - WĄSKIE POLE WIDZENIA
 • Zestaw 4 - KONCENTRACJA
 • Zestaw 5 - ANTYCYPACJA
 • Zestaw 6 - REGRESJA
 • Zestaw 7 - GIMNASTYKA OCZU
 • Zestaw 8 - GIMNASTYKA UMYSŁU
 • ZAKOŃCZENIE
 • BIBLIOGRAFIA
Opinie

Bardzo przydatna lektura, aczkolwiek zamierzam zacząć jej stosowanie dopiero w wakacje. Myślę, że wpłynie ona na każdego tak dobrze jak na mnie i pozwoli wam pomóc czytać nawet 1000 słów na minutę (to już jest dużo!)

Rafał B.

Świetny poradnik dla zainteresowanych szybkim czytaniem wraz z innymi książkami z tej tematyki na pewno sprawi, że osiągniesz spodziewane wyniki

Krystyna B.

"Szybkie czytanie - praktyczne ćwiczenia" to doskonałe uzupełnienie kursu szybkiego czytania. Różnorodne ćwiczenia pozwalają szybko opanować podstawy szybkiego czytania.

Rafał

Jestem nauczycielem i mam dwie córki. Wszystkie trzy przeczytałyśmy "szybkie czytanie" i jesteśmy bardzo zadowolone. Poprawiło nam się zrozumienie tekstu czytanego, jedak lepiej przerabiać ten podręcznik z doświadczoną osobą, gdyż nie do końca zrozumiałe. jestem na TAK. =-)

Halina M.

Jestem zadowolony z zakupu tego ebook'a poniewaz zawartem tam ćwiczenia poswiecone szybkiemu czytaniu sa urozmaicone, przejrzyste oraz skuteczne.

Jarek S.

Publikacja bardzo mi się podoba. Masa opisów ćwiczeń, które można wykonywać po zakończeniu lektury. Po samym przeczytaniu książki i wykonaniu zawartych w niej ćwiczeń, moja prędkość wzrosła o 150%. Polecam!

Artur k.

KOnieczny dodatek do każdej ksiażki o nauce szybkiego czytania. Świetne i proste ćwiczenia - widzę po sobie, że się sprawdzają, już czyatm o wiele szybciej (ok. 4 razy)

Marta

Świetna pozycja. Bez zbędnych wypełniaczy, same konkrety. SOG dla kolegi po fachu. Zdecydowanie 6/6.

Rafał B.

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 3.3 (2 votes)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Szybkie czytanie dla wytrwałych / Paweł Sygnowski
Ebook "Szybkie czytanie dla wytrwałych". Czy przeczytasz 2000 słów na minutę z pełnym zrozumieniem tekstu? - Paweł Sygnowski Dowiedz się w jaki sposób możesz czytać co najmniej 2000 słów na minutę, z pełnym zrozumieniem...
Ebook Metody i techniki szybkiego czytania / Paweł Sygnowski
Ebook "Metody i techniki szybkiego czytania". Jak sprawnie czytać różne rodzaje tekstów i kilkukrotnie zwiększyć prędkość czytania? Poznaj sprawdzone rady autora kilkunastu publikacji z dziedziny efektywnej nauki, szybkiego...
Ebook Zabójcza koncentracja / Paweł Sygnowski
Ebook "Zabójcza koncentracja" czyli jak sprawić, aby nasza koncentracja podczas ważnych zadań, była na najwyższym poziomie? Jak bardzo chciałbyś wiedzieć, w jaki sposób najefektywniej koncentrować się na własnych...
Książka Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania / Marcin Matuszewski
Książka "Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania". Jak w 10 tygodni, REALNIE zwiększyć szybkość swojego czytania. Oto sekrety szybkiego czytania. Zacznij czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej. Już niedługo możesz...
Ebook Techniki pamięciowe dla każdego / Andrzej Bubrowiecki
Z ebooka "Techniki pamięciowe dla każdego" dowiesz się jak wykorzystać moc swojego umysłu poprzez efektywne techniki pamięciowe i zapamiętać wszystko czego potrzebujesz. ... czy aby nie jesteś zacofany? Przepraszam,...
X

Inne publikacje tego autora:

Ebook Szybka nauka dla wytrwałych / Paweł Sygnowski
Ebook Angielskie słówka / Paweł Sygnowski
Ebook Niemieckie słówka / Paweł Sygnowski
Ebook Szybka nauka - praktyczne ćwiczenia / Paweł Sygnowski
Ebook Hiszpańskie słówka / Paweł Sygnowski
Ebook Poznaj sekret jak pisać ebooki / Paweł Sygnowski
Ebook Włoskie słówka / Paweł Sygnowski
Darmowy ebook Jak pisać i tworzyć prezentacje / Paweł Sygnowski