Czytajac ebooka Sebastiana Schabowskiego "Potęga jednego e-maila" odkryjesz, jak wykorzystując e-mail zdobyć pracę, kontakty, klientów, partnerów i wiele innych rzeczy... Odkryj potęgę e-maila.
Poznaj i zacznij stosować techniki wywierania wpływu i wrażenia poprzez e-mail, a jestem przekonany, że rezultaty wprawią Cię w osłupienie!
Na razie tylko nieliczni wiedzą, że e-mail to jeden z najskuteczniejszych sposobów komunikacji, jaki kiedykolwiek istniał.
W ebooku "Potęga jednego e-maila" znajdziesz esencję psychologii i języka perswazji, dostosowaną specjalnie do listów elektronicznych. Zbiór bezcennych, potwierdzonych praktyką wskazówek, jak najefektywniej wykorzystać e-mail.
Wykorzystaj e-mail jako skuteczne narzędzie osiągania swoich celów.
Czy wiesz, że w większości przypadków to, czy ktoś w ogóle przeczyta Twojego e-maila zależy od tego, co jest wpisane w polu NADAWCA, w TEMACIE oraz w pierwszym akapicie listu?
Ilekroć wysyłasz niedopracowanego e-maila - tracisz. Kiedy zaczniesz pisać e-maile stosując wskazówki zawarte w tej książce, odczujesz, jak wiele szans przechodziło Ci dotychczas koło nosa.
Jak zapewne doskonale wiesz, czyjaś reakcja na daną informację zależy w dużej mierze od sposobu jej przedstawienia. Dlatego też tak ważne jest, by dobrze wyrażać swoje cele, prośby, marzenia.
Szczególnie należy unikać błędów i automatycznych dyskwalifikatorów, jak również skupić się na tym, by wszystko, co potrzebne znalazło się w treści e-maila.
Stawianie pytań
Jak powiedział mój ulubiony amerykański „trener sukcesu” Anthony Robbins „Quality questions create a quality life. Successful people ask better questions, and as a result, they get better answers.”, co można przetłumaczyć jako: „Wysokiej jakości pytania tworzą życie wysokiej jakości. Ludzie sukcesu stawiają lepsze pytania i w rezultacie otrzymują lepsze odpowiedzi.” Słowa te padły w kontekście stawiania pytań samemu sobie, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, by kierować te wysokiej jakości pytania również do innych ludzi. Jeśli dobrze opanujesz zadawanie właściwych pytań, jestem przekonany, że poprawi to jakość Twojego życia i życia Twoich adresatów.
W czym tkwi tajemnica? Otóż np. zamiast pytać: „ Dlaczego znów oblałeś egzamin ?!” i po prostu czekać na jakąś zbywającą Cię wymówkę, zapytaj: „ Co mógłbyś zrobić, by następnym razem zdać ten egzamin i jeszcze mieć przyjemność z uczenia się do niego?” . Staraj się unikać stawiania pytań typu: „ Dlaczego nie chcesz [...]?” – ktoś będzie czuł się zobowiązany do stworzenia dla Ciebie całej listy powodów i pomoże mu to utwierdzić się w przekonaniu, że nie chce.
Dużo lepiej zapytać: „ Co musiałoby się stać/Co musiałbym zrobić, byś zechciał [...]?”.
Zamiast: „ Kiedy wreszcie zaczniesz coś ćwiczyć ?”, zapytaj „ Czy wiesz już, co mógłbyś zrobić, by wybrać sobie dyscyplinę sportu, który będzie sprawiała Ci radość?”.
„ Co proponujesz, by jednocześnie rozwiązać ten problem i nie zostawać po godzinach w pracy?”.
Staraj się zawsze zadawać pytania, które mają sens i, co najważniejsze, prowadzą do znalezienia rozwiązań.
Sebastian Schabowski - Potęga jednego e-maila
Z ebooka "Potęga jednego e-maila" możesz dowiedzieć się m.in.:
- Jak celnie sformułować temat e-maila, tak aby na pewno został on otwarty?
- Jak uzyskać więcej informacji o odbiorcy używając Google.com
- Jak dostosować treść e-maila do odbiorcy?
- Jak wykorzystać wiedzę o adresacie i odpowiednio się zaprezentować?
- Jak uniknąć automatycznie dyskwalifikujących Cię błędów?
- Jak dobrać długość i układ tekstu, i odpowiednie środki językowe tak, by najlepiej realizowały zamierzone cele?
- Jak wykorzystać "magiczne" słowa?
- Jak skutecznie i subtelnie wywierać wpływ na odbiorcę?
- Jak błyskawicznie odpowiadać na e-maile używając telefonu komórkowego?
- Jak napisać skuteczny e-mail do np. potencjalnego pracodawcy?
Pamiętaj, że gdy piszesz do kogoś, kto Cię nie zna, pełna prezentacja Twojej osoby to tylko słowa e-maila - one muszą wystarczyć odbiorcy, by wyrobił sobie o Tobie zdanie.
Poznaj sposoby kreowania swojego wizerunku przez e-mail, a uzyskasz niezwykle przydatne narzędzie, które od tego momentu będzie Ci służyć na każdym kroku.
Pamiętaj jednak, że samo przeczytanie publikacji "Potęga jednego e-maila" nic Ci jednak nie da, jeśli nie zaczniesz tej wiedzy stosować w PRAKTYCE.
Wierzę jednak, że to zrobisz i zobaczysz, że będziesz używać e-maila częściej i zaczniesz czerpać ogromną satysfakcję z wyższego stopnia skuteczności korespondencji, stopnia, o którym nawet nie odważyłbyś się marzyć.
Książka "Potęga jednego e-maila" pokaże Ci nie tylko, jak napisać skuteczny list, ale także zapozna Cię z sytuacjami, w których najlepszym wyjściem jest wysłanie e-maila. Jestem ciekaw, czy znasz choćby połowę z tych, które znajdują się w tej publikacji.