Książka "Komunikacja. Kochaj i mów co chcesz" - ks. Marek Dziewiecki. Jak lepiej rozumieć innych i być bardziej przez nich rozumianym?
Po cieszącej się ogromną popularnością książce ks. Marka Dziewieckiego p.t. “Emocje. Krzyk do zrozumienia” oddajemy w Twoje ręce kolejną, która ma szansę stać się bestsellerem: “Komunikacja. Kochaj i mów co chcesz”.
Powstała ona po to, aby pomóc Ci poprawić sferę komunikacyjną w Twoim życiu, abyś cieszył się lepszymi, bardziej harmonijnymi i szczęśliwszymi związkami z innymi ludźmi!
Podróż w świat komunikacji – dwa etapy
Książka "Komunikacja. Kochaj i mów co chcesz" podzielona jest na 2 części, które razem stanowią integralną całość.
W pierwszej części:
Autor omawia najczęstsze przeszkody i bariery w komunikacji, czyli wszystko to, co nie pozwala nam się w pełni rozumieć. Przy szczegółowym wyjaśnianiu każdej z barier dowiadujemy się w jaki sposób możemy sobie z nimi radzić.
W drugiej części:
Zostały wyjaśnione najważniejsze kompetencje i umiejętności – empatia, werbalizacja i asertywność, których opanowanie umożliwia dojrzałe porozumiewanie się z drugim człowiekiem i wzajemne porozumienie.
Cała książka, podobnie jak poprzednia książka “Emocje”, została zilustrowana prostymi rysunkami pomagającymi przyswoić sobie bogatą treść, oraz okraszona przez ks. Marka licznymi przykładami z życia wziętymi, z własnej praktyki psychologicznej oraz z praktyki innych psychologów.
Książka z wiedzą praktyczną i przydatną
Książka "Komunikacja. Kochaj i mów co chcesz" jest bardzo wartościowa pod kątem praktycznym! Oprócz tego, że wyjaśnia wiele zagadnień i systematyzuje wiedzę na temat komunikacji międzyludzkiej, w wielu jej miejscach znajdziesz konkretne wskazania i porady, dzięki którym nauczysz się jej treść błyskawicznie wykorzystywać w swoim życiu.
Oto niektóre z nich, które znajdziesz w środku książki "Komunikacja. Kochaj i mów co chcesz":
- Przykłady dobrej i złej/ korzystnej i niekorzystnej w skutkach komunikacji rodzica do dziecka (str. 34-36)
- Co zrobić, gdy niepokoi nas lub wprost rani forma, w jakiej ktoś inny się do nas zwraca? (str. 35)
- Co zrobić, jeśli chcemy, żeby inni ludzie odnosili się do nas życzliwie i z pogodą ducha, a co wtedy, gdy sami czujemy w sobie nastawienie negatywne? (str. 67)
- Co zrobić, jeśli ktoś – przez nas nieprowokowany i pomimo naszej życzliwej postawy – okaże się nieżyczliwy czy wręcz agresywny? (str. 68)
- Jak postępować, gdy mamy do czynienia z osobą niedojrzałą? (str. 69)
- Jak się zachować, kiedy chcemy udzielić komuś pomocy, ale przekracza to nasze możliwości? (str. 133)
- Jak w asertywny sposób powiedzieć komuś, aby zdjął nogę z gazu w trakcie jazdy samochodem? (str. 169)
- Inne przykłady prawidłowych wypowiedzi asertywnych w różnych sytuacjach (str. 173-176)