Osiągnij harmonię za pomocą medytacji / Wojciech Filaber

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Osiągnij harmonię za pomocą medytacji: techniki, korzyści i inspirujący nauczyciele duchowi / Wojciech Filaber

Ebook "Osiągnij harmonię za pomocą medytacji: techniki, korzyści i inspirujący nauczyciele duchowi". - Wojciech Filaber

Czy jesteś gotów, aby medytując, poznać własne wnętrze, które kieruje Twoim życiem?

Pozwól, że zabiorę Cię w świat medytacji i duchowej harmonii.

Książka "Osiągnij harmonię za pomocą medytacji: techniki, korzyści i inspirujący nauczyciele duchowi" to nie jest kolejna publikacja o tym, jak znaleźć w życiu właściwą motywację. Celem książki "Osiągnij harmonię za pomocą medytacji: techniki, korzyści i inspirujący nauczyciele duchowi" jest zachęcenie do refleksji nad własnym wnętrzem. Chciałbym zaprosić Cię do zapoznania się z medytacją, jej technikami i naukami mistrzów.

Przy okazji lektury nauczysz się obserwować procesy myślenia, które zachodzą w Twojej głowie na co dzień.

Jeśli któreś z poniższych twierdzeń odnosi się do Ciebie, to zdecydowanie powinieneś zapoznać się z treścią:

 • Chciałbyś osiągnąć harmonię, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać.
 • Chciałbyś poznać siebie, ale nie wiesz, od czego zacząć.
 • Myślałeś o tym, aby zaobserwować, w jaki sposób działa Twój umysł i nie masz nikogo, od kogo mógłbyś się tego nauczyć.
 • Nie lubisz napięcia w pracy i nie wiesz, jak sobie z nim radzić. Martwisz się, że stres zajmuje zbyt wiele miejsca w Twoim życiu.
 • Twoja codzienność nie jest wypełniona spokojem i radością i nie znasz sposobu, jak osiągnąć harmonię.
 •  Męczysz się na co dzień. Czujesz, że nie podążasz we właściwym kierunku.
 • Chciałbyś osiągnąć wewnętrzny spokój, ale wokół jest za dużo hałasu.
 • Denerwujesz się, ponieważ brak Ci pewności siebie.
 • Czujesz, że drzemie w Tobie potencjał, ale nie wiesz jak go wykorzystać.
 • Wiesz, że istnieje coś więcej poza otaczającym Cię światem.

Jeśli szukasz sposobu na osiągnięcie wewnętrznej harmonii i balansu, znalazłeś się we właściwym miejscu. W książce Osiągnij harmonię za pomocą medytacji: techniki, korzyści i inspirujący nauczyciele duchowi znajdziesz wiele wskazówek dotyczących technik medytacji, korzyści, które poprzez doświadczenia mistrzów medytacji ułatwią Ci odkrycie własnej ścieżki do duchowego wyciszenia.

Drogi Czytelniku,

Nazywam się Wojciech Filaber, mieszkam w Londynie.
Po raz pierwszy wyjechałem w podróż do Tajlandii w 2004 roku i tam zainteresował mnie buddyzm. Od tego czasu moje życie poświęcone było pracy nad własnym rozwojem wewnętrznym i duchowym. Kiedy studiowałem psychologię w Londynie, postanowiłem napisać książkę, która przedstawi wybitnych mistrzów medytacji takich jak: Alan Watts, Eckhart Tolle, OSHO, Ram Dass, Mooji, Adyashanti, the Dali Lama, Ramana Maharshi, Papaji, Jiddu Krishnamurti, Thich Nhat.

Nie znałem wielu osób, którym udało się osiągnąć wewnętrzną harmonię za pomocą medytacji. Nie miałem też pojęcia, jak się zabrać do tego tematu, ale intuicja podpowiedziała mi, że z pewnością osiągnę cel. Wkrótce potem rozpocząłem gromadzenie różnych źródeł informacji na temat mistrzów medytacji. Źródła które stały się pomocne w odkryciu tego tematu to publikacje, materiały internetowe i w szczególności multimedia z nagraniami wypowiedzi niektórych ze wspomnianych powyżej mistrzów.

Znalazłem czas i przeznaczyłem go na studia nad medytacją, zgłębieniem jej techniki i korzyści płynących z jej praktykowania. Efekty tej decyzji przerosły moje oczekiwania: zdołałem poznać czym jest medytacja według najwybitniejszych mistrzów.
Podróż ta pozwoliła mi odnieść wewnętrzną harmonię, lepiej zrozumieć jak działa umysł, i co najważniejsze, odkryłem, czym jest wewnętrzny balans i bliżej poznałem mistrzów medytacji, o których piszę w książce.
To właśnie dzięki medytacji zyskałem balans i świadomość, która drzemie w każdym z nas.

Zapraszam Cię zatem do przeczytania książki, którą napisałem. Mam nadzieję, że moje własne obserwacje oraz doświadczenie mistrzów medytacji z tego zakresu wzbudzą w Tobie ciekawość i być może skłonią Cię do rozpoczęcia własnej podróży w głąb siebie, co pozwoli Ci odkryć, kim jesteś i pokaże, jak uzyskać wewnętrzny spokój. Mam nadzieje, że czytając książkę, odkryjesz pokłady spokoju – i jak ja – przekonasz się, że 10-15 minut poświęcone na medytacje, wprowadza harmonię i ład w to, co robimy.

Obiecuję Ci, że poznasz wybitnych nauczycieli duchowych, dowiesz się, czym według nich jest medytacja i jakie korzyści oferuje. Poznasz kogoś, kto osiągnął wewnętrzny spokój, choć na początku, tak jak my nie wiedzieli, gdzie go szukać.
Dowiesz się, czym jest medytacja, nauczysz się, jakie korzyści oferuje, jak ją stosować. Dowiesz się, jak mistrzowie medytacji korzystali z medytacji w celu osiągnięcia ciszy, która towarzyszyła im w podróży przez życie.

Mam nadzieję, że czytając nie tylko dowiesz się więcej o medytacji i nauczycielach duchowych, ale sam zaczniesz stosować medytację w celu osiągnięcia lepszych rezultatów. Odnajdziesz harmonię i zwiększysz efektywność.

Wstęp

Prawdy o celu i sensie ludzkiego życia poszukiwano od zawsze. Na całym świecie istnieli ludzie, którzy zadawali sobie trud dotarcia do istoty ziemskiej wędrówki. Owi poszukujący byli przekonani, że poza tym, co widoczne dla oczu, istnieje jakaś pozazmysłowa, metafizyczna przestrzeń. Ingerowali wobec tego w swoje wnętrze, stosując praktyki medytacyjne, które gwarantowały oczyszczenie umysłu i stanowiły drogę do samodoskonalenia.

Nie od dziś wiadomo, że medytacja pozwala osiągnąć kontrolę nad umysłem i ciałem, które są ze sobą sprzężone. Kto z nas nie zna powiedzenia w zdrowym ciele, zdrowy duch? Oznacza ono, iż nieprawidłowo funkcjonujący umysł ma negatywny wpływ na zdrowie fizyczne. Dbałość o stan umysłu może zatem dopomóc w uzdrowieniu ciała. Udowodniono, że medytacja zmniejsza ciśnienie krwi i metabolizm, zwiększa natomiast opór elektryczny skóry i po- ziom serotoniny w mózgu. Podczas takich ćwiczeń ciało i mózg człowieka zachowują się tak, jak podczas snu, jednakże świadomość zostaje zachowana. Zgodnie z tym porządkiem ciało odpoczywa, a umysł pracuje. Długo- trwałe praktykowanie medytacji prowadzi do zwiększonej koncentracji, wpływa na przyrost energii życiowej, co owocuje wzrostem kreatywności, pewności siebie i spontaniczności. W efekcie zmniejsza się podatność na stres, stany lękowe i depresyjne. Taka kontemplacja może również pomóc w zrozumieniu i wzmocnieniu życia duchowego, a ludziom wierzącym pozwala zespolić się z Bogiem czy też bóstwem.

Książka ma na celu zapoznanie czytelnika z pozytywnymi aspektami medytacji, jej wpływem na poprawę jakości życia i zdrowia umysłowego. Oczyma mistrzów przedstawia się tu, czym w istocie jest medytacja, i na podstawie ich wieloletniego doświadczenia opowiada się o obserwacji procesów zachodzących w ludzkim wnętrzu. Lektura służy jako poradnik oraz źródło inspiracji do stosowania medytacji w codziennym życiu.

Wojciech Filaber - fragment ebooka "Osiągnij harmonię za pomocą medytacji: techniki, korzyści i inspirujący nauczyciele duchowi"

W książce "Osiągnij harmonię za pomocą medytacji: techniki, korzyści i inspirujący nauczyciele duchowi" znajdziesz:

 • Odpowiedzi na to, czym jest medytacja, jakie są jej rodzaje i techniki,
 • Zapoznasz się bliżej z nauczycielami duchowymi, którzy spędzili lata w celu dotarcia do prawdziwej natury własnego wnętrza,
 • Dowiesz się, jakie korzyści oferuje medytacja,
 • Poznasz moje spostrzeżenia dotyczące natury umysłu zen i natury Buddy,
 • Odnajdziesz wskazówki na temat przygotowań do medytacji i dowiesz się, co robić, aby przyniosła ona efekty,
 • Uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące medytacji oraz zdrowszy stan umysłu, harmonię i wewnętrzny spokój.

Jesteś gotowy, aby osiągnąć wewnętrzną harmonię?

Spis treści

Spis treści książki "Osiągnij harmonię za pomocą medytacji: techniki, korzyści i inspirujący nauczyciele duchowi"

 • Wstęp
 • Rozdział I. Czym jest medytacja?
 • Rozdział II. Techniki Medytacji
 • Rozdział III. Rodzaje medytacji
 • Rozdział IV. Zalety medytacji
 • Rozdział V. Medytacja według Alana Wattsa
 • Rozdział VI. Medytacja według Eckharta Tolle’a
 • Rozdział VII. Medytacja według mistrza OSHO
 • Rozdział VIII. Medytacja według Ram Dass
 • Rozdział IX. Medytacja według Mooji
 • Rozdział X. Medytacja według Adyashanti
 • Rozdział XI. Medytacja według Dali Lamy
 • Rozdział XII. Medytacja według Ramana Maharshi
 • Rozdział XIII. Medytacja według Papaji
 • Rozdział XIV. Medytacja według Jiddu Krishnamurti
 • Rozdział XV. Medytacja według Nhất Hạnh
 • Rozdział XVI. Umysł Zen, Medytacja Zen
 • Rozdział XVII. Natura Buddy
 • Zakończenie
Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 

Osiągnij harmonię za pomocą medytacji / Wojciech Filaber

 

Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Pozytywny egoista / Ewelina Golba
Ebook "Pozytywny egoista". Pomyśl wreszcie o sobie, bądź raz egoistą i zrób coś dla siebie! - Ewelina Golba Publikacja, która nauczy Cię, jak połykać słońce i wreszcie nie mieć wyrzutów sumienia, robiąc coś dla siebie...
Ebook Uwolnij pewność siebie / Rafał Kołodziej
Ebook "Uwolnij pewność siebie" - Rafał Kołodziej Pewność siebie na zawołanie. 19 prostych ćwiczeń i 6 gotowych do wykorzystania wizualizacji. Poznaj nowe, proste, naukowe metody zdobywania nieodpartej pewności siebie,...
Ebook Blogowy poradnik młodzieżowy / Barbara Stańczuk
Książka "Blogowy poradnik młodzieżowy" adresowana jest zarówno do ludzi młodych, jak i osób dorosłych, które chcą lepiej zrozumieć i wesprzeć swoich podopiecznych. Przybliża problematykę okresu dojrzewania. Napisana jest...
Psychologia i 46 zasad zdrowego rozsądku / Witold Wójtowicz
Ebook "Psychologia i 46 zasad zdrowego rozsądku". Co ma wspólnego psychologia zdrowego rozsądku z realizacją marzeń i z życiowym sukcesem? Zdrowy rozsądek motywem przewodnim Twojego życia? Wydawałoby się oczywiste, ale tak...
Ebook Czy można oszukać przeznaczenie czyli po co człowiekowi dusza / Sławomir Bączkowski
Ebook Czy można oszukać przeznaczenie czyli po co człowiekowi dusza / Sławomir Bączkowski "Czy można oszukać przeznaczenie?" Przeczytaj, co mówi Autor o swojej książce! "Pewnie ciekawi jesteście, o czym...