Szkolny start dziecka / Małgorzata Wiśniewska - Koszela

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Szkolny start dziecka / Małgorzata Wiśniewska - Koszela

Ebook "Szkolny start dziecka". Przygotuj siebie i dziecko do szkolnej przygody!

Jak przygotować swoje dziecko do rozpoczęcia szkolnej edukacji i zapewnić mu optymalne warunki do rozwoju?

Jak wyglądało Twoje życie, gdy rozpoczynałeś edukację? Pamiętasz ten stres, kiedy to po raz pierwszy przekroczyłeś próg szkolnych drzwi? Z pewnością masz to gdzieś w swojej pamięci...

Możesz dalej czytać ten tekst i jednocześnie przypominać sobie swoje pierwsze wrażenia, które towarzyszyły Ci podczas stawiania pierwszych kroków w szkolnej rzeczywistości. Jakie miałeś uczucia, gdy siadałeś do szkolnej ławki? Czy może była to radość? A może strach? Jak bardzo się bałeś? Jak dobrze chciałeś wypaść na tle swoich rówieśników?

Na pewno przeżywałeś swoje pierwsze wzloty i upadki. Cieszyłeś się z pierwszych małych sukcesów, ale i złościłeś, gdy coś nie wychodziło. Teraz stajesz przed ogromną szansą. Masz okazję dać swojemu dziecku lepszy start w przyszłość.

Już za chwilę poznasz wiele cennych wskazówek na temat tego, jak uchronić swoje dziecko od niebezpieczeństw, które czekają na nie w szkole. Poznasz szkołę "od kuchni" i dowiesz się o zaskakujących, a miejscami nawet bulwersujących informacjach, ale co ważne – zawsze rzetelnych. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że wiedza zgromadzona w tym ebooku będzie wsparciem dla wielu rodziców wychowujących swoje pociechy.

Zazwyczaj rozpoczęcie nauki szkolnej wiąże się z dużym stresem - zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Jest to przełomowy moment w życiu każdego małolata. Warto zatem być przygotowanym na wszelkie niespodzianki, które mogą czekać na Ciebie i Twoje dziecko. Warto przygotować swoją pociechę, aby z podniesioną głową wkroczyła w kolejny etap swojego życia.

Dzięki wiedzy zawartej w ebooku "Szkolny start dziecka":

 • Poznasz najbardziej typowe problemy, które pojawią się wraz z rozpoczęciem nauki przez Twoje dziecko.
 • Dowiesz się, jak takie problemy rozwiązywać.
 • Zapoznasz się z prawdziwym obliczem warunków, jakie zastanie Twoje dziecko podczas wędrówki przez kolejne stopnie edukacji.
 • Dowiesz się, jak skutecznie wykorzystywać przysługujące Ci prawa rodzica.
 • Dowiesz się, jak przezwyciężyć trudności, które napotka Twoje dziecko podczas szkolnej edukacji.
 • Poznasz wszelkie prawidłowości i sposoby przyśpieszające rozwój Twojego dziecka.
 • Poznasz trendy i ciekawostki związane z dorastaniem dzieci.

Poradnik "Szkolny start dziecka" walczy ze stereotypami funkcjonującymi od wieków, np. ze stereotypem podporządkowanego i wystraszonego rodzica oraz wszechmocnego nauczyciela, który zawsze ma rację. Wskazując konkretne rozwiązania obniża poziom stresu i pobudza do pozytywnego myślenia.

Treści zawarte w ebooku "Szkolny start dziecka" są oparte nie tylko na wnikliwej wiedzy, ale także na bogatym doświadczeniu zawodowym i osobistym autorki. Ebook niesie ze sobą ładunek ogromnego zrozumienia i życzliwości, odrobinę ironii i humoru i dużo optymizmu. Wskazuje na sposoby radzenia sobie z niedoskonałościami szkoły oraz pomocy własnemu dziecku i samemu sobie. Uczy dystansu, opisuje autentyczne zawiłe sytuacje, z których zawsze znajduje się wyjście. Wskazuje, jak nie zagubić tego, co najważniejsze – miłości szczęścia rodzinnego, jak nie dać się zwariować.

Zadbaj o dobro swojego dziecka!

Ebook "Szkolny start dziecka" demaskuje interesy wielu nauczycieli oraz niezdrowe mechanizmy polskiej szkoły. Równocześnie pokazuje, jak sobie praktycznie z nimi radzić, biorąc pod wagę przede wszystkim dobro dziecka i własne. Ebook ten jest nieco skandalizujący, porusza tabu polskiej szkoły. Zdobądź zatem praktyczną wiedzę i przygotuj swoje dziecko do życia w szkolnej rzeczywistości już teraz.

Spis treści

Spis treści ebooka "Szkolny start dziecka"

 • 1. Bądź optymistą!
 • 2. Prawdy i mity o współczesnej polskiej szkole.
 • 3. Wybierz dobrą szkołę dla swojego dziecka!
 • 4. Jak to jest z tym ocenianiem w klasach młodszych.
 • 5. O rywalizacji i sukcesach.
 • 6. Nastaw się na rozwiązywanie problemów!
 • 7. Naucz dziecko, że jest wspaniałą, wartościową osobą.
 • 8. Jeszcze o inteligencji emocjonalnej.
 • 9. Jaki jest siedmiolatek?
 • 10. Duże problemy małych ludzi, czyli parę słów o złym zachowaniu.
 • 11. Przemoc w szkole. Jak na nią reagować?
 • 12. W jaki sposób dzieci się uczą i jak im w tym pomagać?
 • 13. Dlaczego zdarza się, że trudności w nauce są nie do pokonania?
 • 14. Dlaczego lateralizacja też jest ważna?
 • 15. Kilka słów o gotowości szkolnej.
 • 16. Każde dziecko jest uzdolnione, czyli o inteligencjach wielorakich.
 • 17. Co to są mnemotechniki?
 • 18. Czemu służy gimnastyka mózgu?
 • 19. Nie bój się szkoły!
 • 20. Pomagaj dziecku, ale też ucz je samodzielności!
 • 21. Naucz dziecko unikania zagrożeń.
 • 22. Kilka pozytywnych myśli na dobry początek.
Opinie

Pozytywnie i konkretnie.

Rafał B.

Bardzo mi się książka spodobała, przeczytałam ją jednym tchem:-)) Naprawdę polecam, jest ciekawa, a co najważniejsze nie jest oderwana od rzeczywistości, jak większość tego typu publikacji!! Zdecydowanie polecam!!!

Aneta D.

Książka napisana przez doświadczoną nauczycielkę i matkę. Bardzo podobała mi się charaktrystyka typów nauczycieli. Publikację czyta się z przyjemnością, nie przytłacza nadmiarem szczegółów,nie ma w niej marketingowego "bełkotu" oraz rozbuchanej autoreklamy, co jest, niestety, rzadkością. Polecam mądrym rodzicom sześcio- i siedmiolatków.

Agnieszka B.

Bardzo pożyteczna książeczka. Autorka rzeczowo i bezstronnie analizuje sytuację szkolną małego ucznia. Książka zachęca do samodzielnego "prowadzenia" dziecka, bez zbytniego liczenia na szkołę.

Wojciech N.

Mądra książka napisana przez doświadczoną i wykwalifikowaną osobę. Zdecydowanie polecam.

XL

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 

Szkolny start dziecka / Małgorzata Wiśniewska - Koszela

Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook ABC Mądrego Rodzica: Droga do Sukcesu / Jolanta Gajda
Z ebooka "ABC Mądrego Rodzica: Droga do Sukcesu" dowiesz się, jak pomóc swojemu dziecku osiągnąć sukces i sprawić, aby było szczęśliwe. Jesteś już rodzicem? A może dopiero będziesz? Opowiem Ci więc pewną...
Książka ABC Mądrego Rodzica: Inteligencja Twojego Dziecka / Jolanta Gajda
Ebook "ABC Mądrego Rodzica: Inteligencja Twojego Dziecka". Dowiedz się, jak rozbudzić w Twoim dziecku jego wrodzoną inteligencję i ukryte talenty...  Wyobraź sobie, że Twoje dziecko jest już duże. Patrzysz na...
Ebook ABC Mądrego Rodzica: Skuteczna nauka ortografii
Książka "ABC Mądrego Rodzica: Skuteczna nauka ortografii." Jak sprawić, aby Twoje dziecko polubiło ortografię i radziło sobie z prawidłową pisownią? Masz mądre, zdolne dziecko Jeśli przebiegłeś...
Ebook Szczęśliwe macierzyństwo i jego sekrety / Katarzyna Krzan
Szczęśliwe macierzyństwo i jego sekrety, czyli jak zostać mamą i nie zwariować w ciągu pierwszych kilku miesięcy. Czy wiesz, że jeszcze w XIX wieku dzieci były traktowane jak mali dorośli i nie przywiązywano specjalnej wagi do...
Ebook Bajki z sukcesem w tle. Tom 2 / Sławomir Żbikowski
Ebook "Bajki z sukcesem w tle. Tom 2" - Sławomir Żbikowski Jedną z najlepszych, znanych mi form docierania do młodych umysłów jest opowiadanie bajek. „Bajki z sukcesem w tle 2” to opowieść o sukcesie, podejściu do...