Praktyczny kurs pisarstwa / Katarzyna Krzan

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Praktyczny kurs pisarstwa / Katarzyna Krzan

Z ebooka "Ebook Praktyczny kurs pisarstwa" dowiesz się jak napisać fascynującą książkę z intrygującą fabułą i odnieść sukces. Poznaj sekrety autorów bestsellerów.

Skoro jesteś na tej stronie, to najprawdopodobniej właśnie rozpoczynasz swoją przygodę z pisarstwem. Twoja wyobraźnia szaleje, a Ty marzysz o przelaniu swoich myśli i stworzeniu niesamowitego dzieła.

Pytanie tylko - jak sprawić, aby czytelnicy nie przeczytali, a pochłonęli Twoją książkę, z wypiekam na twarzy mrucząc pod nosem "Genialne!" Opowiadaliby swoim znajomym, że nie mogli się od niej oderwać i z niecierpliwością przerzucając strony zupełnie stracili poczucie czasu.

Pewnie wydaje Ci się, że wystarczy przecież usiąść i zacząć pisać. Jeśli masz talent, to pomysły same przyjdą do głowy. Proszę bardzo - pisz! To, że w ogóle coś piszesz jest pierwszym krokiem do sukcesu. Ale czy nie lepiej zapoznać się najpierw z paroma regułami warsztatu pisarza, opracowanymi przez praktykujących mistrzów pióra?

Ty też możesz poznać i szybko opanować chwyty i sztuczki stosowane przez najlepszych pisarzy

Czasem sam talent to zbyt mało, by podołać wyzwaniom literatury. Każdy artysta powinien poznać warsztat i techniki obowiązujące w jego zawodzie, a także pewne chwyty, wypracowane przez innych,
a doskonale sprawdzające się w praktyce. Warto poznać tajniki warsztatu pisarza, choćby po to, by korzystając z reguł móc je świadomie łamać, wprowadzając własne, oryginalne rozwiązania.

Czego się nauczysz z ksiazki "Praktyczny kurs pisarstwa", aby zadziwiać swoich czytelników?

 • Jak konstruować emocjonującą fabułę?
 • Jak prowadzić wartką narrację?
 • Jak wykreować pobudzające wyobraźnię charakterystyki postaci?
 • Jak tworzyć inteligentne dialogi?
 • Jak budować sceny pełne napięcia?
 • Jak wprawiać czytelnika w zachwyt w sekwencjach scenicznych?
 • Jak konstruować na długo pozostającą w pamięci przestrzeń fabularną?
 • Jak zaskakiwać niezwykłymi zwrotami akcji w scenach kulminacyjnych?
"Praktyczny kurs pisarstwa" jest niezastąpionym źródłem wiedzy na temat nie tylko obowiązujących powszechnie reguł pisarskich, ale także inspiracją dla podjęcia własnej pracy twórczej. Poznanie reguł jest dopiero początkiem drogi, potem trzeba zacząć pisać. "Praktyczny kurs pisarstwa" pokazuje pewne ścieżki, przetarte szlaki, którymi można bezpiecznie dążyć do Wielkiej Literatury, ale nie zapomina także o niebezpieczeństwach czyhających na niedoświadczonych pisarzy.

Drugie wydanie książki "Praktyczny kurs pisarstwa" - przebudowane, wzbogacone, rozwinięte o nowe ćwiczenia i przykłady

Pisarstwo jest zawodem, rzemiosłem, którego przy odrobinie talentu, dyscypliny, cierpliwości i dobrych chęci można się nauczyć. Można przyswoić wiedzę dotyczącą technik pisarskich, chwytów i narzędzi, które znacznie ułatwiają pracę. Można nauczyć się, jak się wystrzegać pułapek, jak dostrzegać i wykorzystywać stereotypy i schematy. A wreszcie – pokazać ćwiczenia, których wykonanie pozwala zbliżyć się do mistrzów.

Drugie wydanie "Praktycznego kursu pisarstwa" różni się od pierwszego nie tylko nowym nazwiskiem autorki, ale przede wszystkim rozbudowaną treścią.

Cały kurs został przebudowany i wzbogacony o zupełnie nowe ćwiczenia i przykłady, które pozwolą znacznie lepiej przygotować się do trudnego zawodu pisarza. Rozwinięto także część teoretyczną. Są tu praktyczne porady, jak stworzyć bestseller, zgodnie z wytycznymi panującymi wśród zachodnich pisarzy.

"Praktyczny Kurs Pisarstwa" został stworzony w oparciu o lektury, literaturę przedmiotu, studia literaturoznawcze, praktyczną wiedzę i doświadczenie zdobyte w kontaktach z literatami.

Jeśli NIE interesuje Cię sława pisarza, a Twoje dzieła NIE mają sprzedawać się jak świeże bułeczki, NIE CZYTAJ tego kursu

Jak myślisz - dlaczego jedne książki osiągają wielki sukces w sprzedaży, a inne, mimo że często znacznie wyżej oceniane przez krytyków nie sprzedają się prawie wcale? Autorzy bestsellerów od lat wykorzystują podstawowe, niezwykle skuteczne techniki, dzięki którym ich książki po prostu pochłaniają czytelnika. Umiejętne konstruowanie fabuły, struktury książki, zabiegów językowych to więcej niż połowa sukcesu. Już teraz dołącz do grona pisarzy, którzy znają te tricki.

Dla czytelnika dialog jest oznaką – sam sposób wypowiadania się bohatera przynosi o nim często więcej wiedzy niż bezpośredni przedmiot jego rozważań. Dialog znaczy zawsze coś więcej, niż znaczy. Interpretowanie dialogu jako oznaki jest możliwe dzięki założeniu, że jest on zgodny z regułami mówienia, kształtowany tak jak żywa mowa poprzez naśladowanie społecznie utrwalonych sposobów mówienia. Kolokwialność i potoczność dialogu jest efektem wypracowania takiej konwencji, która tworzy złudzenie naturalności i potoczności (a nie tylko reprodukowanie mowy). Złudzenie to ujawnia się, gdy pisarz wychodzi poza język literacki swojej epoki, gdy sięga po slang czy gwarę. Narracyjność sprawia, że dialog może być przytaczany lub fingowany, podany w mowie zależnej lub pozornie zależnej, streszczany lub niby streszczany, omawiany (informuje o treści wypowiedzi oryginalnej poprzez wyrażenia charakteryzujące te treści). Może być na różne sposoby komentowany przez narratora – opisuje zachowanie i sposób mówienia bohatera.

Katarzyna Krzan "Praktyczny kurs pisarstwa"

Spis treści

Spis treści ebooka "Praktyczny Kurs Pisarstwa"

 • TROCHĘ WSTĘPU... 4
 • CYFROWA KSIĄŻKA 5
 • LEKCJA PIERWSZA: DEFINICJE PODSTAWOWE 13
 • LEKCJA DRUGA: NAJTRUDNIEJSZE JEST ZAWSZE PIERWSZE ZDANIE 21
 • LEKCJA TRZECIA: TECHNIKI NARRACJI 26
 • LEKCJA CZWARTA: CHARAKTERYSTYKA POSTACI 31
 • LEKCJA PIĄTA: DIALOG 35
 • LEKCJA SZÓSTA: BUDOWA SCEN I SEKWENCJI SCENICZNYCH 39
 • LEKCJA SIÓDMA: PROBLEMY KOMPOZYCJI 43
 • LEKCJA ÓSMA: PRZEBIEG FABUŁY 46
 • LEKCJA DZIEWIĄTA: PRZESTRZEŃ FABULARNA 53
 • LEKCJA DZIESIĄTA: ZAKOŃCZENIA FABULARNE 55
 • DODATEK 59
 • LITERATURA POPULARNA 59
 • POWIEŚĆ WSPÓŁCZESNA 65
 • POSTMODERNIZM 69
Opinie

Lektura dała mi niesamowicie dużo do myślenia. Skonfrontowała mnie przede wszystkim z ponownym przemyśleniem próby napisania książki. Usiąść i pisać to połowa sukcesu. Stworzyć coś, co byłoby dla jednych drogowskazem, dla innych wytchnieniem to ta druga połowa. Obie są równie ważne. Książka pt. "Praktyczny kurs pisarstwa" uświadomiła mi, że pisanie to trudna praca. A ja lubię trudne wyzwania. Odrobina wysiłku i dużo uczucia wystarczą, by sprostać temu zadaniu.

Agnieszka D.

Nawet mi, pisarzowi z kilkuletnim stażem przydała się ta książka.

Przemek T.

Muszę przyznać, że zawarte w tej książce znałam już sama z różnych źródeł, oraz z własnego doświadczenia. Zabawne było przeczytać, że dobrze jest, jak potencjalny pisarz poci się na widok sklepu papierniczego, maca wszystkie zeszyty i najlepiej w ogóle je kolekcjonuje. Ja od zawsze byłam pedantką ładnych rzeczy papierniczych, ale staram oprzeć się pokusie i spożytkować każdy zakup ^^' Książka mi się bardzo podoba. Zawiera zbiór wszystkich informacji potrzebnych do stworzenia dzieła. Oczywiście, nie zawiera takich informacji w sensie "jak to zrobić", ale wyjaśnia i podaję wiedzę niezbędną do tego, byśmy stworzyli je sami. Czyli praktycznie, czego robić, a czego nie; jak się pisze, a jak nie; co wolno, a co należy; oraz porady jak to złożyć w kupę. Dodam, że są przykłady :) W każdym razie polecam!

Dorota S.

Książka jest naprawdę super. Pomaga mi w pisaniu bardzo dużo. Ważne informacje poparte są wieloma przykładami z klasyki książek. Na przykładzie można zobaczyć jak to ma wyglądać. To bardzo ważne. Kiedy ją przeczytałam dość pobieżnie, zrozumiałam jakie błędy zawierają moje książki. Teraz czytając publikacje dość skrupulatnie, piszę swoją książkę. Może nie od nowa, ale sporo w niej poprawiam. Polecam ja serdecznie każdemu , szczególnie początkującemu pisarzowi.

Anna K.

Bardzo polecam powyższą publikację, gdyż uważam, że jest napisana w bardzo przystępny i rzeczowy sposób. Graficzne rozwiązanie pozycji bardzo ułatwia w umiejętnym korzystaniu z zawartych informacji, szczególnie wzrokowcom do których się zaliczam. Ponadto nigdy wcześniej nie spotkałam się z książką o podobnej tematyce. Myślę, że każdy szanujący się młody pisarz (i nie tylko) zainteresowany pogłębianiem swojej wiedzy powinien mieć egzemplarz tej książki na swojej półce.

Aleksandra G.

Książka jest godna polecenia - w przystępny sposób przedstawia wszelkie informacje potrzebne do rozpoczecia i doskonalenia warsztatu. Przyda sie każdemu amatorowi i miłośnikowi przelewania mysli na papier, mi bardzo pomogły rady autorki dotyczące ustalania schematu powieści i opisy elementów takich jak np. narracja. Polecam publikację.

Kamila R.

Poradnik napisany z pomysłem, ciekawie i przejrzyście. Czyta się go lekko i przyjemnie, szybko również, co mnie osobiście nie cieszy:-P Ponadto napotykamy na liczne przykłady i ćwiczenia, które mają na celu rozbudzenie tkwiących w nas pokładów kreaktywności i wyobraźni. Wszystkich chcących trudzić się słowem pisanym serdecznie zapraszam do lektury:-)

Katarzyna

Marzysz o napisaniu książki? Nie wiesz jak się za to zabrać? Cóż uważam, że ta książka jest dla Ciebie, przedstawi Ci tu wszystkie najważniejsze zagadnienia. Polecam!

Kuba K.

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 4 (2 votes)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Poznaj sekret jak pisać ebooki / Paweł Sygnowski
Poznaj sekret, jak pisać ebooki i naucz się na nich zarabiać korzystając z doświadczenia autora bestsellerów Ebooki wzbudzają coraz większe zainteresowanie, dlatego też im szybciej wykorzystasz tą okazję, tym bardziej na tym...
Ebook "Napisz książkę, która opowie o Tobie i będzie Cię promować" - Anna Grabka
Ebook "Napisz książkę, która opowie o Tobie i będzie Cię promować" - Anna Grabka Gdy czujesz, że napisanie książki jest Twoją powinnością... Są w życiu takie chwile, gdy czujesz, że Twoje doświadczenie, Twoja wiedza...
Ebook Będę pisarzem / Dorothea Brande
Ebook "Będę pisarzem". Obowiązkowa lektura pisarzy, krytyków, redaktorów na całym świecie Wielki amerykański bestseller, który nauczy Cię, jak pisać, by zostać pisarzem z prawdziwego zdarzenia. ...
Ebook Sztuka pisania / Wiktoria Nester
Ebook "Sztuka pisania". Poznaj tajniki najpopularniejszych form pisarskich, czyli: Jak pisać, aby ludzie chcieli to czytać? Każdy z nas spotyka się z sytuacją, kiedy musi napisać jakiś tekst. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, raz...
Ebook Zacznij Pisać / Katarzyna Krzan
Ebook "Zacznij Pisać". Motywacyjny poradnik pisarza. - Katarzyna Krzan Publikacja, która krok po kroku poprowadzi Cię do wydania własnej książki - od motywacji, przez warsztat, aż do opublikowania dzieła....
X

Inne publikacje tego autora:

Ebook Szczęśliwe macierzyństwo i jego sekrety / Katarzyna Krzan
Ebook Zacznij Pisać / Katarzyna Krzan