W ebooku "Nawiązanie stosunku pracy" znajdziesz gotowy wzór umowy o pracę, która zabezpieczy Twoje interesy.
Ebook "Nawiązanie stosunku pracy" zawiera również porady ekspertów dotyczące zawierania umowy o prace.
Prezentujemy publikację "Nawiązanie stosunku pracy" Wydawnictwa BECK, w której znajdziesz między innymi gotowy wzór umowy o pracę wraz z propozycjami jej modyfikacji, w związku z nietypowymi warunkami zatrudnienia pracownika. Możesz dowolnie zestawiać propozycje zapisów każdego paragrafu umowy i z łatwością stworzyć dokument dostosowany do Twoich potrzeb.
Umowa o pracę to podstawowy dokument towarzyszący zatrudnianiu pracowników. Zapis niektórych postanowień umowy, jak np. miejsce wykonywania pracy, wynagrodzenie, czas pracy mogą budzić liczne wątpliwości, gdy pracodawca:
- wysyła pracownika do pracy za granicę,
- chce wprowadzić elastyczny sposób zatrudnienia,
- chce wypłacać wynagrodzenie w innej walucie.
Jak powinna przebiegać procedura zatrudnienia krok po kroku?
Dzięki ebookowi "Nawiązanie stosunku pracy" upewnisz się, że wykonujesz prawidłowo wszystkie obowiązki związane z przyjmowaniem do pracy nowych pracowników oraz dowiesz się:
- Jakich danych osobowych możesz od nich się domagać?
- Jakie dokumenty należy przekazać pracownikowi przed podjęciem pracy?
- Gdzie dokonać zgłoszenia zatrudnienia nowego pracownika?
Treść ebooka "Nawiązanie stosunku pracy" stanowi fragment publikacji pt. „Kadry. Serwis spraw pracowniczych” (Wydawnictwo BECK) – obszernego opracowania poświęconego tematyce prawa pracy, podatków i ubezpieczeń społecznych, w cenie 199 zł.
I. Strony stosunku pracy
1. Pracodawca
Pracodawcą jest każdy podmiot zatrudniający pracowników, bez względu na jego status prawny, a więc zarówno jednostka organizacyjna mająca osobowość prawną (osoba prawna), jak i jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, a także osoba fizyczna (art. 3 KP). Pracodawcami są zarówno podmioty zatrudniające pracowników, które prowadzą działalność gospodarczą, jak i zatrudniające pracowników w celach niezarobkowych.
Pracodawcą będzie także każda osoba prawna, bez względu na jej formę prawną (spółka akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółdzielnia, przedsiębiorstwo państwowe, urząd państwowy, szpital), oraz jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, która jest uprawniona do samodzielnego zatrudniania pracowników, tj. do nawiązywania i rozwiązywania z nimi stosunków pracy (uchwała SN z 16.11.1977 r., sygn. akt I PZP 47/77, OSPiKA 1979, Nr 7–8, poz. 125). Jednakże pracodawcą nie jest Skarb Państwa. Pracodawcą jest natomiast jednostka organizacyjna posiadająca osobowość prawną, a będąca własnością Skarbu Państwa, która zatrudnia pracowników.
Przemysław Ciszek - fragment ebooka "Nawiązanie stosunku pracy"
Osobom zainteresowanym szczególnie problematyką nawiązania stosunku pracy, w tym także umowy o pracę polecamy niniejszy e-book, który jest skoncentrowany tylko na tej tematyce. Dzięki temu uzyskasz dostęp do praktycznych informacji i gotowych rozwiązań, prawo pracy, umowa o prace, bez konieczności zakupywania dwutomowego dzieła za 199 zł.