Ebook "Nauka szczęścia". Czyli jak w kilku krokach osiągnąć to, o czym się marzy. Esencja dokonań Europejskiego Coachingu w pigułce
Poznaj naukowe metody zdobywania w życiu szczęścia i sprawdź, czy także na Ciebie zadziałają.
Gdy życie rzuca nam kłody pod nogi, gdy nic nam nie wychodzi, bardzo często zaczynamy porównywać się do innych ludzi i zazdrościć im ich szczęścia. Być może żyją w lepszym kraju, mają lepszą pracę, lepsze samochody, lepszego partnera. My zawsze mamy gorzej! W naszej głowie rodzi się myśl, że szczęście zależne jest od innych ludzi, którzy je wspierają lub sabotują, oraz od sprzyjających okoliczności. O tych, którym się powodzi, mówimy, że są „w czepku urodzeni”. Tymi myślami i porównaniami unieszczęśliwiamy sami siebie, ponieważ skupiamy się na tym, czego NIE POSIADAMY.
Prawda jest taka, że szczęście nie jest czymś, co jest nam dane. Nie ma jednej recepty na szczęście. Jedni marzą o bogactwie, inni o lepszym partnerze. Osoby, które wygrywają ogromne pieniądze, bardzo często tak źle nimi zarządzają, że w kilka lat zamieniają się w bankrutów i nieszczęśników. Zdarza się także, że dopiero gdy rezygnujemy ze związku z kimś, dostrzegamy zalety tej osoby i jej prawdziwą wartość.
Dobra wiadomość jest taka, że szczęście jest czymś, czego można się NAUCZYĆ
Od: Ewa Nowińska, coacha, autorki książki "Nauka szczęścia":
Do: Dla tych, którzy CHCĄ być szczęśliwi
"Droga do szczęścia nie jest łatwa i krótka. Wręcz przeciwnie. Jednak szczęście, z czego ludzie nie zdają sobie sprawy, jak każdą inną umiejętność można rozwijać, ćwiczyć, po prostu szczęścia można się nauczyć. (...)
W tej książce nie chcę nikogo do niczego przekonać, mówić, że to jedyna i słuszna droga. Jestem coachem, a podstawowa zasada coachingu mówi, że każdy człowiek zna najlepsze dla siebie rozwiązania, czasem tylko nie potrafi ich dostrzec i potrzebuje, by ktoś pomógł mu w tej drodze. Dlatego dobry coach nigdy nie będzie udzielał rad, będzie jedynie towarzyszem w drodze, będzie dodawał otuchy i wspierał, dostarczając odpowiednich narzędzi.
Czasem jednak nie znamy odpowiednich mechanizmów, nie mamy wyrobionych nawyków szczęścia, nie znamy wielu metod, które mogłyby nam pomóc w drodze do naszego celu. To, jacy jesteśmy dzisiaj, jest sumą wielu czynników: rodziny, środowiska, kultury. Podróżując i żyjąc w innej kulturze, jeszcze bardziej doświadczamy ogromnego wpływu naszego środowiska na to, jacy jesteśmy, jak traktujemy siebie samych i naszych bliskich. Z tego właśnie względu zdecydowałam się na tę publikację — by dostarczyć metod ułatwiających nam naszą drogę ku szczęściu, ku lepszej wersji nas samych.
Możesz potraktować ją jako osobisty coaching, dzięki któremu zmienisz spojrzenie na wiele spraw i odkryjesz czym jest dla Ciebie prawdziwe szczęście.
W tej publikacji wykorzystuję teorie psychologów, badaczy szczęścia, a także terapeutów z wieloletnim doświadczeniem. Zaprezentuję metody, które zostały sprawdzone, a także metody specjalistów w dziedzinie rozwoju kompetencji interpersonalnych".
Dla kogo jest książka "Nauka szczęścia"?
- dla tych, którzy nie wiedzą, od czego w ogóle zacząć bycie szczęśliwym;
- dla tych, którzy chcą skutecznie pozbyć się złych myśli na swój temat;
- dla tych, którzy chcą poczuć się lepiej we własnej skórze;
- dla wszystkich tych, którzy chcieliby poszukać sprawdzonych metod osiągania szczęścia.
Czy to możliwe, aby stać się szczęśliwym? Czy istnieją naukowe metody, które w tym pomagają?
Będąc świadomą ilości istniejących publikacji na temat szczęścia, autorka sięgnęła do prac psychologów badających to zagadnienie. Dzięki "Nauce szczęścia" będziesz mógł poznać sprawdzone i naukowo potwierdzone metody na to, jak być bardziej szczęśliwym, a także zapoznasz się z technikami wykorzystywanymi w coachingu europejskim.
Coaching w książce
Nie każdego stać na to, by rozwijać swoje umiejętności, poznawać samego siebie na warsztatach bądź dzięki coachingow. Ewa Nowińska pragnie dzięki swojej publikacji ułatwić samorozwój i samoświadomość czytelników. Uważa, że wiedza jest drogą do wolności i dlatego chciałaby podzielić się tym, czego nauczyła się w ciągu ostatnich lat: podczas studiów, podróży, dzięki nauce coachingu, Reiki, NLP. Praca z klientami daje jej ogromną satysfakcję, zwłaszcza wtedy, gdy uświadamiają sobie oni, że są wolni i odpowiedzialni za swoje decyzje i reakcje.
Jedną z podstawowych wartości autorki jest pomoc, dlatego dzieląc się swoimi doświadczeniami, chciałaby ona pomóc innym odnaleźć swoją drogę do szczęścia, także dzięki tym sprawdzonym metodom. Zgadza się z założeniami coachingu i NLP, że każdy jest ekspertem w dziedzinie swojego życia, czasem tylko potrzebuje odpowiedniego bodźca, by móc znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie i właśnie tym dla Ciebie będzie książka "Nauka szczęścia" - zachętą i wsparciem w drodze ku szczęściu.
Nie lubimy zmian, bo boimy się, że przyniosą złe rezultaty Nawet jeśli nie jest zbyt dobrze, to przyzwyczailiśmy się do tego na tyle, żeby nie chcieć tego zmienić. Czym tak NAPRAWDĘ są zmiany?
Fragment książki "Nauka szczęścia"
Jest pewna chińska przypowieść o wieśniaku, który przy uprawie swojego pola korzystał z pomocy starego konia. Któregoś dnia koń uciekł na wzgórza, a kiedy sąsiad wyraził wieśniakowi współczucie z powodu takiego nieszczęścia, ten odpowiedział: „Nieszczęście? Szczęście? Kto wie?”. Po tygodniu koń wrócił ze wzgórz na czele stada dzikich koni i tym razem sąsiad gratulował wieśniakowi takiego fortunnego obrotu sprawy. A ten rzekł: „Szczęście? Nieszczęście? Kto wie?”. Później, kiedy jego syn starał się okiełznać któregoś z dzikich koni, spadł z grzbietu zwierzęcia i złamał nogę. Wszyscy uważali to za nieszczęście. Ale nie chłop, którego jedyną reakcją było: „Nieszczęście? Szczęście? Kto wie?”. Kilka tygodni później do wioski wkroczyli żołnierze i zabierali do wojska wszystkich mieszkających tam sprawnych młodzieńców. Gdy zobaczyli, że syn wieśniaka ma złamaną nogę, zostawili go w spokoju. Czy teraz to było szczęście? Nieszczęście? Kto wie?
Ćwiczenie: Przypominaj sobie tę opowieść, gdy tylko coś Ci się przydarzy. Staraj się nie oceniać w kategoriach: dobre/złe, tylko dostrzec obie możliwości.
Przez tydzień zapisuj wszystkie „dobre” zdarzenia, a następnie pod koniec tygodnia wróć do swojej listy i przyjrzyj się, czy rzeczywiście te wszystkie „dobre” zdarzenia przyniosły same pozytywne rezultaty. Następnie zrób to samo ze „złymi” zdarzeniami.
Zostań studentem Akademii Szczęścia!
Poznaj naukowe metody osiągania szczęścia, przetestuj je, dostosuj je do siebie. Dowiedz się, jak się zmienić na lepsze, a swoje życie skierować na właściwy tor. Przeczytaj, jakich odkryć dokonali badacze szczęścia - zarówno naukowcy, jak i "zwykli" ludzie. Jeśli ta książka Ci się spodoba, podniesiesz poziom szczęścia nie tylko swój, ale i także jej autorki. Jeśli nie przyniesie szczęścia do Twojego życia, po prostu zwrócimy Ci pieniądze. Czasem warto pomóc szczęściu. Teraz masz okazję. Zatem czy z niej skorzystasz? Szczęście to nie ślepy los. To świadome decyzje.