MindTune - Jak szybko i skutecznie przyswajać wiedzę z internetu / Fitness Mózgu (Kamil Dunowski)

Tani hosting

Zawartość

Opis
Audiobook MindTune - Jak szybko i skutecznie przyswajać wiedzę z internetu / Fitness Mózgu (Kamil Dunowski)

Audiobook "MindTune" czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to procedura, którą możesz powtarzać zawsze kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu.

Czy ty już masz swój własny system organizacji przyswajania wiedzy z internetu?

Jeżeli nie, to warto abyś zanim jeszcze przejdziesz do materiałów, które zamówiłeś zadał sobie pytanie:

 • Czy jeżeli Twoje uczenie się z internetu zaczęłoby być bardziej strategiczne, uporządkowane i zaplanowane to mógłbyś osiągnąć dużo więcej?
 • Jak to wygląda obecnie? Czy Twoje przyswajanie nowych materiałów jest poukładane i efektywne czy chaotyczne, od przypadku do przypadku kiedy otwierasz jednego ebooka, coś Cię rozproszy, przeskakujesz do robienia innej rzeczy itd.?

Uporządkowana strategia powoduje, że przestajemy wytracać energię i koncentrację na rzeczy które nie mają żadnego znaczenia, nie są przydatne i nigdy ich nie wykorzystamy. Jednak nasz procesor czyli nasz mózg cały czas zużywa energię w momencie kiedy patrzymy na te rzeczy lub kiedy ich słuchamy, nawet kiedy przeglądamy strony w poszukiwaniu inspiracji, nasz mózg cały czas pracuje.

Kolejnym problemem jest to, że mamy co raz więcej źródeł informacji: ebooki, audiobooki, podcasty, webinary internetowe, konferencje typu LIVE, blogi, raporty, newslettery, biuletyny. Każda z tych form edukacji po pierwsze jest troszeczkę inna, po drugie wymaga nieco innej strategii, a po trzecie daje Ci zupełnie inne rezultaty i przydaje się do czegoś innego. Warto więc wiedzieć jak się po tym wszystkim poruszać.

MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.

 • Krok 1
  Uczenie się z internetu przypomina słuchanie muzyki. Gdy w tle leci radio i nie skupiasz się na nim - raczej jest mała szansa na to, że zapamiętasz słowa, melodię czy konkretny fragment. Jednak gdy nastawisz się na przypomnienie refrenu, wyłapanie dźwięku lub po prostu "świadome słuchanie" - wychwycisz znacznie więcej. To samo działa w świecie internetu - możesz pozwolić "swobodnie" przepływać informacjom tak jak muzyce w radio lub dostroić się do wychwytywania konkretnych informacji których aktualnie chcesz czy potrzebujesz.
 • Krok 2
  Aby Twój czas spędzony przy edukacji osobistej był dobrze wykorzystany, potrzebujesz dobrze nastrojonych instrumentów. W tym wypadku chodzi nam o stan Twojego Umysłu i instrumenty takie jak: Relaks, Koncentracja, Zaangażowanie.
  Poznasz prosty do zastosowania i jednocześnie najskuteczniejszy sposób na szybkie strojenie Twojego Umysłu.
  Poznasz technikę mentalnego resetu, który pozwoli Ci oczyścić umysł, stworzysz obraz efektu końcowego, a następnie wejdziesz w stan dynamicznej koncentracji.
 • Krok 3
  Zanim zaczniesz chłonąć wiedzę tak łatwo jak teksty ulubionych piosenek - potrzebujesz jeszcze zebrać niezbędne przyrządy. W tym wypadku kilka prostych pytań coachingowych pozwoli Ci uniknąć rozpraszania, wstawania i wybijania się ze stanu - ponieważ zawsze masz wszystko pod ręką.
 • Krok 4
  Jeżeli masz już swój cel, przybory i jesteś zestrojony z umysłem, czas zacząć przyjmować wiedzę - pozwolić muzyce by płynęła. Niezależnie czy będzie to ebook, audiobook, internetowy Webinar czy Video na YouTube - jedno jest pewne, teraz czas skupić się na tym co wybrałeś w Kroku #1 - na chwilę zapomnieć o istnieniu innych elementów.
 • Krok 5
  Nawet jeśli jeszcze nie do końca łączysz wszystkie kropki, nie do końca wszystko rozumiesz- Zapisuj. Najlepiej odręcznie by lepiej utrwalić. Zapisuj wszystko co zdaje się być ważne dla realizacji Twojego Głównego Celu - Później poukładasz nuty w melodie.
 • Krok 6
  Aby odtworzyć wiedzę i zastosować ją w praktyce, potrzebujesz przełożyć ją na konkretny plan i instrukcję. Musisz mieć świadomość, że niektóre czynności najpierw trzeba zautomatyzować (wprowadzić w nawyk) aby uczyć się bardziej zaawansowanych elementów. Poznasz konkretny plan na wdrażanie wiedzy w praktykę.
Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (2 votes)
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Szybka nauka dla wytrwałych / Paweł Sygnowski
W ebooku "Szybka nauka dla wytrwałych" znajdziesz skuteczne techniki pamięciowe, dzięki którym zapamiętasz bez trudu to, czego potrzebujesz do nauki, czy pracy. Czy wiesz, że istnieją naukowo udokumentowane, łatwe w użyciu...
Książka "Ale urwał!". Techniki błyskawicznego przyswajania wiedzy / Andrzej Bubrowiecki
Książka "Ale urwał!". Techniki błyskawicznego przyswajania wiedzy Gotowa INSTRUKCJA, która od A do Z wytłumaczy Ci, jak najszybciej oraz najskuteczniej się uczyć. Drogi uczniu, drogi studencie, drogi...
Ebook Szybka nauka - praktyczne ćwiczenia / Paweł Sygnowski
Ebook Szybka nauka - praktyczne ćwiczenia to 93 specjalne ćwiczenia, dzięki którym nauka nie będzie sprawiać Ci problemów Jak często zastanawiasz się, o ile efektywniej możesz się uczyć? Jak często myślisz, by wykorzystując...
Ebook Techniki pamięciowe dla każdego / Andrzej Bubrowiecki
Z ebooka "Techniki pamięciowe dla każdego" dowiesz się jak wykorzystać moc swojego umysłu poprzez efektywne techniki pamięciowe i zapamiętać wszystko czego potrzebujesz. ... czy aby nie jesteś zacofany? Przepraszam,...
Ebook Zabójcza koncentracja / Paweł Sygnowski
Ebook "Zabójcza koncentracja" czyli jak sprawić, aby nasza koncentracja podczas ważnych zadań, była na najwyższym poziomie? Jak bardzo chciałbyś wiedzieć, w jaki sposób najefektywniej koncentrować się na własnych...
X

Inne publikacje tego autora:

Kurs Hiperkoncentracja / Kamil Dunowski