MindTune - Jak szybko i skutecznie przyswajać wiedzę z internetu / Fitness Mózgu (Kamil Dunowski)

Tani hosting

Zawartość

Opis
Audiobook MindTune - Jak szybko i skutecznie przyswajać wiedzę z internetu / Fitness Mózgu (Kamil Dunowski)

Audiobook "MindTune" czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to procedura, którą możesz powtarzać zawsze kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu.

Czy ty już masz swój własny system organizacji przyswajania wiedzy z internetu?

Jeżeli nie, to warto abyś zanim jeszcze przejdziesz do materiałów, które zamówiłeś zadał sobie pytanie:

 • Czy jeżeli Twoje uczenie się z internetu zaczęłoby być bardziej strategiczne, uporządkowane i zaplanowane to mógłbyś osiągnąć dużo więcej?
 • Jak to wygląda obecnie? Czy Twoje przyswajanie nowych materiałów jest poukładane i efektywne czy chaotyczne, od przypadku do przypadku kiedy otwierasz jednego ebooka, coś Cię rozproszy, przeskakujesz do robienia innej rzeczy itd.?

Uporządkowana strategia powoduje, że przestajemy wytracać energię i koncentrację na rzeczy które nie mają żadnego znaczenia, nie są przydatne i nigdy ich nie wykorzystamy. Jednak nasz procesor czyli nasz mózg cały czas zużywa energię w momencie kiedy patrzymy na te rzeczy lub kiedy ich słuchamy, nawet kiedy przeglądamy strony w poszukiwaniu inspiracji, nasz mózg cały czas pracuje.

Kolejnym problemem jest to, że mamy co raz więcej źródeł informacji: ebooki, audiobooki, podcasty, webinary internetowe, konferencje typu LIVE, blogi, raporty, newslettery, biuletyny. Każda z tych form edukacji po pierwsze jest troszeczkę inna, po drugie wymaga nieco innej strategii, a po trzecie daje Ci zupełnie inne rezultaty i przydaje się do czegoś innego. Warto więc wiedzieć jak się po tym wszystkim poruszać.

MindTune czyli system 6 kroków jak przyswajać wiedzę z internetu to jest procedura, proces lub inaczej mówiąc konkretna sekwencja czynności którą możesz powtarzać za każdym razem kiedy chcesz się nauczyć czegoś nowego z internetu i chcesz aby nie był to przypadkowy, chaotyczny proces tylko skuteczne działanie bez marnowania czasu.

 • Krok 1
  Uczenie się z internetu przypomina słuchanie muzyki. Gdy w tle leci radio i nie skupiasz się na nim - raczej jest mała szansa na to, że zapamiętasz słowa, melodię czy konkretny fragment. Jednak gdy nastawisz się na przypomnienie refrenu, wyłapanie dźwięku lub po prostu "świadome słuchanie" - wychwycisz znacznie więcej. To samo działa w świecie internetu - możesz pozwolić "swobodnie" przepływać informacjom tak jak muzyce w radio lub dostroić się do wychwytywania konkretnych informacji których aktualnie chcesz czy potrzebujesz.
 • Krok 2
  Aby Twój czas spędzony przy edukacji osobistej był dobrze wykorzystany, potrzebujesz dobrze nastrojonych instrumentów. W tym wypadku chodzi nam o stan Twojego Umysłu i instrumenty takie jak: Relaks, Koncentracja, Zaangażowanie.
  Poznasz prosty do zastosowania i jednocześnie najskuteczniejszy sposób na szybkie strojenie Twojego Umysłu.
  Poznasz technikę mentalnego resetu, który pozwoli Ci oczyścić umysł, stworzysz obraz efektu końcowego, a następnie wejdziesz w stan dynamicznej koncentracji.
 • Krok 3
  Zanim zaczniesz chłonąć wiedzę tak łatwo jak teksty ulubionych piosenek - potrzebujesz jeszcze zebrać niezbędne przyrządy. W tym wypadku kilka prostych pytań coachingowych pozwoli Ci uniknąć rozpraszania, wstawania i wybijania się ze stanu - ponieważ zawsze masz wszystko pod ręką.
 • Krok 4
  Jeżeli masz już swój cel, przybory i jesteś zestrojony z umysłem, czas zacząć przyjmować wiedzę - pozwolić muzyce by płynęła. Niezależnie czy będzie to ebook, audiobook, internetowy Webinar czy Video na YouTube - jedno jest pewne, teraz czas skupić się na tym co wybrałeś w Kroku #1 - na chwilę zapomnieć o istnieniu innych elementów.
 • Krok 5
  Nawet jeśli jeszcze nie do końca łączysz wszystkie kropki, nie do końca wszystko rozumiesz- Zapisuj. Najlepiej odręcznie by lepiej utrwalić. Zapisuj wszystko co zdaje się być ważne dla realizacji Twojego Głównego Celu - Później poukładasz nuty w melodie.
 • Krok 6
  Aby odtworzyć wiedzę i zastosować ją w praktyce, potrzebujesz przełożyć ją na konkretny plan i instrukcję. Musisz mieć świadomość, że niektóre czynności najpierw trzeba zautomatyzować (wprowadzić w nawyk) aby uczyć się bardziej zaawansowanych elementów. Poznasz konkretny plan na wdrażanie wiedzy w praktykę.
Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Ja, czyli jak zmienić siebie / Tadeusz Niwiński
Ebook "Ja, czyli jak zmienić siebie". Dla tych, którzy nie boją się zmian Poważany autor dostarcza wiedzy, która pozwoli przełamać wszelkie schematy, według których żyjemy, spojrzeć na siebie przychylniej i zacząć...
Ebook Szybka nauka - praktyczne ćwiczenia / Paweł Sygnowski
Ebook Szybka nauka - praktyczne ćwiczenia to 93 specjalne ćwiczenia, dzięki którym nauka nie będzie sprawiać Ci problemów Jak często zastanawiasz się, o ile efektywniej możesz się uczyć? Jak często myślisz, by wykorzystując...
Ebook Zabójcza koncentracja / Paweł Sygnowski
Ebook "Zabójcza koncentracja" czyli jak sprawić, aby nasza koncentracja podczas ważnych zadań, była na najwyższym poziomie? Jak bardzo chciałbyś wiedzieć, w jaki sposób najefektywniej koncentrować się na własnych...
Psychologia i 46 zasad zdrowego rozsądku / Witold Wójtowicz
Ebook "Psychologia i 46 zasad zdrowego rozsądku". Co ma wspólnego psychologia zdrowego rozsądku z realizacją marzeń i z życiowym sukcesem? Zdrowy rozsądek motywem przewodnim Twojego życia? Wydawałoby się oczywiste, ale tak...
Ebook Trening trenera / Adam Walerjańczyk
Ebook "Trening trenera". Zasady przygotowywania i prowadzenia szkoleń biznesowych - Adam Walerjańczyk Nowe metody prowadzenia szkoleń biznesowych dla trenerów, którzy chcą zachwycić uczestników i zleceniodawców oraz...
X

Inne publikacje tego autora:

Kurs Hiperkoncentracja / Kamil Dunowski