Ludzka maszyna / Arnold Bennett

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ludzka maszyna / Arnold Bennett

Ebook "Ludzka maszyna. Jak serwisować i dbać o ludzką maszynę, aby korzystać z życia 24 godziny na dobę?

Poznaj ponadczasową wiedzę, która otworzy oczy na to kim tak naprawdę jesteś i zdobądź inspirację do zmiany swojego życia.

Jak wiesz, maszyny mają to do siebie, że można je zaprogramować do robienia tego, co trzeba. Pomyśl tylko, czy nie zdarza Ci się po kryjomu marzyć o tym, żeby przynajmniej czasami działać jak maszyna?

Czy przypominasz sobie sytuacje, gdy:

 • Ktoś manipulował Twoimi emocjami.
 • Jakaś bliska Ci osoba wykorzystała Twoje słabości.
 • Przegrałeś negocjacje, bo nadmiernie okazałeś emocje.
 • Ktoś publicznie Cię skrytykował.

Wyobraź sobie, że gdybyś w każdym z tych przypadków działał trochę jak robot, emocje, które wtedy odczuwałeś, nie zraniłyby tak głęboko. Żeby było jasne, książka Arnolda Bennetta nie uczy w żadnym wypadku, jak być Człowiekiem - Robotem. Pokazuje ona tylko, jak bardzo człowiek jest podobny do maszyny i ile zyskałby w życiu, gdyby pomyślał czasami o sobie w tych kategoriach.

Tak naprawdę to już jesteś zaprogramowany, ale niestety nie przez siebie

Codzienne wstawanie o tej samej porze, ten sam autobus do pracy wypełniony podobnie wyglądającymi ludźmi. Korek na tej samej ulicy i w tym samym miejscu. W pracy wykonujesz polecenia szefa, którego nigdy nie widzisz, a gdy o niego zapytasz, koledzy z pracy mówią o poleceniu z centrali. Wychodzisz z pracy, gdy odpowiedni mechanizm otworzy Ci klatkę. W domu połykasz pigułkę zwaną jedzeniem z mikrofali. Siadasz przed telewizorem, wgrywając do swojego umysłu program pt. jak mam myśleć, kupować czy głosować.

Czy jeżeli tak spojrzysz na swojej życie, to dostrzeżesz, że w tym programie nie ma miejsca na fundamentalne prawo żywego człowieka - Prawo Osiągania Sukcesu i Samorealizacji?

Oddajemy do Twojej dyspozycji książkę na temat rozwoju i motywacji, która pozwoli Ci się przeprogramować i sprawić, aby Twoje życie było pełne wrażeń i spełnionych ambicji!

Posłuchaj fragmentu audiobooka "Ludzka maszyna":

Popracuj nad programami wgranymi w Twoją maszynę

Najważniejsze w tej idei jest to, że jeżeli spojrzysz na siebie jak na maszynę, to być może zmotywuje Cię to do pracy nad udoskonaleniem siebie.

W wielu przypadkach nie podejmujemy pracy nad sobą, gdyż uważamy, że takie sfery życia jak nasze słabości, nałogi, lęki itd. nie są w zasięgu naszego wpływu. Ba, ile razy słyszysz w swoich myślach blokujące stwierdzenie bo taki już jestem.

Czy możemy się stuningować?

Czyż nie byłoby fantastycznie nabrać umiejętności zmienienia siebie? Gdy zrozumiesz, że Ty, jako człowiek, masz cechy maszyny, pojmiesz także, że możesz tuningować, naprawiać i konserwować siebie. Dzięki spojrzeniu, jakie prawdopodobnie wykształci w Tobie ta książka, zrozumiesz, że każdy człowiek aby się rozwijać, potrzebuje stałego "konserwowania" siebie. Uwierzysz, że masz wpływ na te części siebie, które szwankują i powodują poważne awarie w Twoim życiu. Spojrzysz na Siebie jak na maszynę, którą można stale doskonalić.

2 w 1, czyli dlaczego otrzymasz jednocześnie dwie książki?

Tak, nie przesłyszałeś się i tym bardziej nie jest to błąd w opisie. Przechodząc do formularza zamówienia, zobaczysz, że otrzymasz  tak naprawdę dwie książki. Szczegóły pierwszej z nich "Ludzka maszyna" właśnie zostały omówione, druga nosi tytuł "24 godziny na dobę" i także została napisana przez Arnolda Bennetta.

Prawdopodobnie zadajesz sobie teraz pytanie: dlaczego nie wydaliśmy tych książek oddzielnie? Po prostu obie publikacje A. Bennetta tak doskonale się uzupełniają, że postanowiliśmy połączyć je i udostępnić polskim czytelnikom jako całość.

Dowiedz się, jak wycisnąć maksimum ze swojego życia

Ebook "24 godziny na dobę" pokazuje, jak wykorzystac do maksimum czas, który często przecieka nam przez palce. Dzięki tej książce podejdziesz do swojego życia z większym zaangażowaniem i zaczniesz pozbywać się nawyku tracenia czasu.

Rozumiem, że ten opis nie zaspokoi twojej ciekawości. Musisz mi to wybaczyć, jednak zrobiłem to celowo. Chcę, żeby moment, w którym poznasz tę publikację, przypominał odkrywanie nieznanego lądu, uwierz mi - ta książka jest tego warta.

Jak stać się profesjonalistą swojego życia?

Autor wykorzystuje porównanie człowieka do maszyny jako olbrzymią metaforę, która pozwoli nam lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące naszym rozwojem.

 • Dowiesz się, co to znaczy żyć pełnią życia.
 • Poznasz jedyną osobę, która może właściwie zaplanować twój rozwój.
 • Zyskasz niepowtarzalną możliwość przyjrzenia się sobie z innej perspektywy. Pozwoli Ci to dostrzec sfery życia, nad którymi warto pracować.
 • Dowiesz się, dlaczego tak słabo znasz siebie.
 • Zdobędziesz niepowtarzalną okazję, aby stać się profesjonalistą swojego życia.

Czy zdarza Ci się winić los lub wszechświat za to, że nie osiągasz tego, co sobie zaplanujesz? Tak naprawdę jeżeli nie osiągasz swoich celów, to po przeczytaniu tej książki zrozumiesz, że źródłem problemu jest to, że tak mocno zaniedbałeś swoją maszynę. Zdobądź publikację, która od lat otwiera oczy tysiącom wielbicieli Arnolda Bennetta na całym świecie. Przeczytaj jedną z najbardziej nietypowych książek motywacyjnych, jaką kiedykolwiek napisano!

Spis treści

Spis treści ebooka "Ludzka maszyna"

 • "Ludzka maszyna"
 • I. PRZYJMOWANIE SIEBIE ZA PEWNIK
 • II. AMATORZY W SZTUCE ŻYCIA
 • III. UMYSŁ JAKO MILIONER Z MASĄ WOLNEGO CZASU
 • IV. PIERWSZY PRAKTYCZNY KROK
 • V. WYRABIANIE NAWYKÓW PRZEZ KONCENTRACJĘ
 • VI. PANOWANIE NAD DYŃKĄ
 • VII. CZYM WŁAŚCIWIE JEST ŻYCIE?
 • VIII. CODZIENNE TARCIA
 • IX. „POŻAR!”
 • X. WREDNIE SIĘ PRZEPRACOWUJĄC
 • XI. ANTRAKT
 • XII. ZAINTERESOWANIE ŻYCIEM
 • XIII. SUKCES I PORAŻKA
 • XIV. CZŁOWIEK I JEGO OTOCZENIE
 • XV. FINANSE
 • XVI. ROZUM, ROZUM!

 

 • "Żyj 24 godziny na dobę"
 • PRZEDMOWA DO TEGO WYDANIA
 • I. CODZIENNY CUD
 • II. PRAGNIENIE WYJŚCIA POZA PROGRAM
 • III. KILKA OSTRZEŻEŃ ZANIM ZACZNIECIE
 • IV. PRZYCZYNA KŁOPOTÓW
 • V. TENIS I DUSZA NIEŚMIERTELNA
 • VI. PAMIĘTAJCIE O LUDZKIEJ NATURZE
 • VII. KONTROLA UMYSŁU
 • VIII. NASTRÓJ REFLEKSYJNY
 • IX. ZAINTERESOWANIE SZTUKĄ
 • X. NIC W ŻYCIU NIE JEST JEDNOSTAJNE
 • XI. POWAŻNA LEKTURA
 • XII. UNIKANIE NIEBEZPIECZEŃSTW

 

Opinie

Książka pt "Ludzka-maszyna" jest bardzo przydatną pozycją jeżeli ktoś interesuje się zmianą postrzegania świata. Książkę oceniam bardzo wysoko. Wciągnęła mnie tak, że czytałem ją jednym tchem. Muszę przyznać,że kolejna książka z wydawnictwa Złote Myśli okazała się wspaniała. Polecam wszystkim, którzy chętnie zapoznają się z innym niż własnym, punktem widzenia."

Adam

Kolejna obowiązkowa pozycja dla początkującego w rozwoju osobistym, metafora porównująca człowieka do maszyny jest nad zwyczaj trafna, co prawda oczytaną w tym klimacie osobę, pierwsza część książki może lekko nudzić i nasuwać myśli iż była to zła inwestycja, ale 2-ga część każdego, nawet najbardziej wytrawnego wyjadacza zadowoli. Polecam naprawdę każdemu tą pozycję :)

Tomek

Nie jesteś swoim umysłem - to tylko narzędzie, część Ciebie, jak ręka lub noga, które pierwotnie stworzone zostało aby wykonywać Twoje polecenia jak komputer. Poprzez brak koncentracji i pracy nad nim (szkoła rozwija tylko część mechanicznych jego funkcji) staje się rozkapryszonym dzieckiem, które robi co chce, a my nie umiemy nad nim zapanować. Naucz swój umysł myśleć i robić tylko to, co TY CHCESZ i jak chcesz. Do tego został stworzony! Kupiłem audio-booka i po wysłuchaniu paru pierwszych rozdziałów postanowiłem, że jest to książka, którą muszę mieć w domu w wersji drukowanej i również takową zamawiam!

Sławek

Jestem pozytywnie zaskoczony tą publikacją. W tej książce można znaleźć bardzo pomocne "drogowskazy". Nie znajdziecie tam "lania wody" by książka miała zapisanych więcej stron i wydawała się od razu grubsza. Książka ta wniosła coś nowego w moje życie. Mogę świadomie teraz pracować nad "łepetyną", jak to powiedział Arnold. Nie tracę czasu by płakać nad przegraną, tylko świadomie kontroluje myślenie i funkcjonowanie "maszyny" by stać się lepszym, bo przecież o to chodzi. Polecam każdemu tę książkę. Naprawdę warto przeczytać.

David

Rewelacyjna książka! Po jej przeczytaniu zrozumiałem, gdzie popełniam błędy, co robię źle...książka uświadomiła mi, jak należy postępować ze swoim umysłem, jak go "wyćwiczyć", aby działał perfekcyjnie i przede wszystkim świadomie.

Kuba

"Ludzka-maszyna" jest bardzo przydatną pozycją jeżeli ktoś interesuje się zmianą postrzegania świata. Szczególnie interesujące jest spojrzenie na czas jaki posiadamy na podjęcie działania. Polecam wszystkim, którzy chętnie zapoznają się z innym niż własny, punktem widzenia.

marta

Książka jest świetna, w prosty i przyjemny do czytania sposób obaruje sprawy o których wiemy ale nie do końca je rozumiemy. Książka pozwala nam poznać samych siebie, uwierzyć w samego siebie i radzić sobie w trudnych chwilach. Polecam bo na prawdę warto!!

Ewelina

Bardzo dobra książka stanowiąca lekarstwo na problemy XXI wieku. W prosty sposób zdefiniowano w niej wiele problemów i spraw, które nas dotykają i są tak powszechne, że w codziennej gonitwie przestajemy je zauważać. Książka wskazuje wszystkie hamulce ludzkiego rozwoju. Opisuje trudna walkę ze złymi nawykami, która to walka jest zarazem jedyną drogą do lepszego życia. Bardzo fajnie i zwieźle napisana.

Lucyna

Książka ciekawa już chociażby dlatego, że powstała w pierwszej połowie XX wieku - napisana w fajnym, innym od tego z którym mam kontakt na codzień, stylu. Właściwie mówimy tu o dwóch książkach, bo omawiana pozycja składa się z dwóch dzieł tego samego autora. Bennett w bardzo prosty i zrozumiały sposób przedstawia zasady dbania o siebie, postrzegania otaczającego nas świata oraz zarządzania czasem i pieniędzmi.

Arek

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 3.8 (2 votes)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 

Ludzka maszyna / Arnold Bennett

Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Ja i cele / Małgorzata Dwornikiewicz
Z ebooka "Ja i cele" dowiesz się jak skutecznie osiągać cele i sprawić, aby nam się chciało tak, jak często nam się nie chce. Motywacja i systematyczność kluczem do sukcesu! Ujawniamy sekrety znane do tej pory...
Ebook Akademia Sukcesu / Iwona Majewska-Opiełka
Ebook "Akademia sukcesu". Jak stawać się coraz lepszym i wieść szczęśliwe życie. Stwórz plan osobistego rozwoju pod okiem jednego z najlepszych specjalistów od motywacji i psychologii sukcesu. Czas REALNIE coś zmienić...
Ebook Sukces a praca / Witold Wójtowicz
Książka "Sukces a praca". Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy Dowiedz się, w jaki sposób osiągnąć upragnioną wolność i robić dokładnie to, na co ma się ochotę! Czy masz czasem...
Ebook Efekt Motyla / Kamil Cebulski
Książka "Efekt Motyla" czyli jak jedna decyzja może wpłynąć na całe Twoje życie i zaważyć nad biedą lub bogactwem? Uwaga! Niniejsza publikacja została napisana przez jednego z najmłodszych polskich milionerów – Kamila...
Ebook Hamulce sukcesu / Janusz Kozioł
Ebook "Hamulce sukcesu". Uwierz w siebie i odkryj jak przyspieszyć na drodze do sukcesu? Dowiedz się, co tak naprawdę powstrzymuje Cię przed osiągnięciem sukcesu w Twoim życiu. Jeżeli chcesz osiągać...