Ja i cele / Małgorzata Dwornikiewicz

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Ja i cele / Małgorzata Dwornikiewicz

Z ebooka "Ja i cele" dowiesz się jak skutecznie osiągać cele i sprawić, aby nam się chciało tak, jak często nam się nie chce. Motywacja i systematyczność kluczem do sukcesu!

Ujawniamy sekrety znane do tej pory wyłącznie garstce tych, którzy osiągają najwięcej!

Zanim je poznasz, przeczytaj, proszę, poniższą historię:

Tomek postanowił sobie: "Od jutra rzucam palenie… od jutra ćwiczę… od jutra nie jem słodyczy...".

I jaki był efekt? Minął kolejny poniedziałek, kolejny tydzień, kolejny miesiąc ...i nic... nic, kompletnie nic się nie zmieniło – nadal pali (może nawet więcej), nadal nie ćwiczy (ooo, i przybył mu kolejny zbędny kilogram), nadal je słodycze (a ostatnio odkrył nowy, smaczny, wysokokaloryczny batonik...).

Czy sytuacja Tomka coś Ci przypomina?

„Jeśli ktoś nie wie, do którego portu chce przypłynąć – żaden wiatr mu nie sprzyja”

(Seneka)

"Ustal cele we wszystkich ważnych dla Ciebie dziedzinach życia. Może być tak, że w niektórych dziedzinach wystarczy kontynuacja tego, co już robisz...

Skup się raczej na tym, co najbardziej zaniedbałeś/zaniedbałaś"

– pisze w swoim ebooku Małgorzata Dwornikiewicz, trenerka, specjalistka od motywacji.

Jak widać na przykładzie Tomka, sprawa nie kończy się jednak na ustaleniu swoich celów. Trzeba jeszcze mieć motywację, by rzeczywiście wytrwale dążyć do ich osiągnięcia, pomimo wszystkich przeciwności, jakie na pewno pojawią się po drodze. I w tym właśnie nasz ebook pomoże Ci najbardziej.

Jak zwalczyć skłonność do odkładania spraw na później?

 • Postanów, że żyjesz od dziś okresami pięciominutowymi. Zamiast myśleć o zadaniach czekających Cię w kategoriach uciążliwej, długiej pracy, pomyśl o chwili obecnej. Wykorzystaj 5 minut, robiąc to, co chcesz, tak jak chcesz, nie zwlekając z czymkolwiek.
 • Usiądź i zwyczajnie rozpocznij to, co dotychczas odkładałaś. Zrób to teraz.
 • Zadaj sobie pytanie: „Jaka najgorsza rzecz może mi się przydarzyć, jeśli zrobię teraz właśnie to, co ciągle odkładam na później?”. Odpowiedź z reguły jest tak niegroźna, że sama/sam się zdziwisz, jak szybko wciągnęło Cię to, co miałaś/miałeś zrobić. Nie będziesz miała/miał powodu, by dalej się bać.
 • Wyznacz sobie ściśle określony odcinek czasu (np. piątek od godziny 16.00 do 16.15), który poświęcisz wyłącznie na to, co odkładasz, a co wiąże się z Twoim nowym celem.
 • Pomyśl: „Jestem zbyt ważna/ważny, by żyć w nerwach z powodu czegoś, co muszę zrobić. Ja, kochając kogoś, nie traktowałabym go w ten sposób – to dlaczego siebie chcę tak traktować?”.

To dopiero początek długiej listy sposobów, które już za chwilę możesz poznać dzięki ebookowi „Ja i cele”.

Posluchaj fragmentu audiobooka "Ja i cele"

Celem ebooka "Ja i cele" jest to, by czytelnik odnalazł naturalną automotywację, poznając siebie (określając, jakim jest człowiekiem, co jest dla niego ważne), a następnie wyznaczył cele, do których będzie dążył (w zgodzie ze sobą) – to jest sekret naturalnej, najsilniejszej automotywacji (bo płynącej z wnętrza).

Co powinieneś wiedzieć, by się skutecznie motywować?

 • Jaki wpływ na automotywację ma temperament?
 • Jak odkryć i spełnić naprawdę SWOJE marzenia? (nie rodziców czy otoczenia...)
 • Jak z pojawiających się przeszkód uczynić źródło swojej SIŁY?
 • Jak wykorzystać fakt osiągnięcia celu?
 • Dlaczego ZWLEKAMY z wykonaniem pewnych zadań?
 • Jak skutecznie pokonać skłonność do odkładania spraw na później?

To wszystko i wiele więcej odkryje przed Tobą nowy, trafiający w samo sedno sprawy ebook „Ja i cele”. Gromadzi on wiedzę pokoleń, od antyku po współczesnych amerykańskich autorów motywacyjnych, prezentując ją w sposób lekki i przyjemny w odbiorze.

PRZESZKODY – ŹRÓDŁO TWOJEJ SIŁY

Jak już wspomniałam wcześniej są rzeczy, na które nie mamy wpływu lub jest on bardzo mały. Przyjrzyjmy się zatem wspólnie tym potencjalnym powodom naszej demotywacji (tych oprócz oczywiście nie Twoich pragnień).

Droga do realizacji Twoich celów na pewno nie będzie „usłana różami”.

Musisz liczyć się z tym, że czasem będzie ciężko, zaczniesz tracić siły, przyjdzie zwątpienie, zniechęcenie, rozdrażnienie. Może pomyślisz: „ nie dam już rady”, „wszystko idzie nie tak, jak powinno”, „jest coraz gorzej, zamiast lepiej”...

Myślę, że przeszkody, które Ciebie czekają są dwojakie.

1) Pierwsze z nich to te, które widzisz teraz, na początku swojej drogi.
To wszystkie ograniczenia, przekonania, stereotypy, nawyki, które teraz przeszkadzają Ci żyć w zgodzie ze sobą.

2) Drugie to wszelkie przeszkody, na które będziesz narażony podczas swojej drogi w trakcie realizacji kolejnych celów.
To okresy zwątpienia, czasem może nawet załamania, rozdrażnienia, itp. itd.

W dalszej części tego ebooka zastanowimy się wspólnie, jak temu zaradzić.

Będę próbowała też przekonać Ciebie, żebyś traktował/traktowała przeszkody jako Twoje dobrodziejstwo, jako źródło Twojej siły.

Analizując temat stwierdziłam, iż lista ograniczników Twojego potencjalnego działania TERAŻNIEJSZEGO I/LUB PRZYSZŁEGO, mogłaby wyglądać następująco:

 • - nieprawidłowo wyznaczony cel (cele), jego mało precyzyjne, mało drobiazgowe określenie,
 • - błędne odczytanie swoich pragnień (czy to jest naprawdę tym, czego pragnę/pragnęłam?),
 • - Twoje negatywne (pesymistyczne) nastawienie do: siebie, swoich celów, do innych ludzi,
 • - Twoje stereotypy myślowe z przeszłości,
 • - przekonanie, że dla Ciebie już za późno na zmiany,
 • - inne przeszkody, które sam potrafisz określić najlepiej.

Być może uważasz, że w Twoim wieku już nie da się dokonać zmian, przeobrazić kierunku swego życia, a Ty jesteś już „za stara/stary” na cokolwiek nowego.

Możliwe, iż uważasz, że na Twojej drodze stoi zbyt wiele przeszkód...

Wybacz, ale nie zgadzam się z Tobą.

Małgorzata Dwornikiewicz - fragment ebooka "Ja i cele"

Czy profesjonalne szkolenie motywacyjne o wartości ponad 1000 zł może zmienić Twoje życie? Oczywiście. A co, gdyby takie szkolenie było dostępne KILKADZIESIAT RAZY TANIEJ i mógłbyś je przeprowadzić sam dla siebie, gdziekolwiek jesteś, kiedykolwiek chcesz? Na przykład właśnie teraz?

Ebook "Ja i cele" to kurs, który dzięki ćwiczeniom i testom dostosowuje się dokładnie do CIEBIE (bo w końcu to TY udzielasz odpowiedzi). Dzięki temu pomaga Ci dokładnie tam, gdzie TY najbardziej potrzebujesz pomocy.

Wykonywanie zawartych w nim ćwiczeń jest pasjonujące i jeszcze bardziej pomaga Ci określić, czego chcesz i jak to „coś” osiągnąć.

Spis treści

Spis treści ebooka "Ja i cele"

 • ZNASZ TO?
 • Stopem po motywacji – co to jest?
 • Twój temperament a automotywacja
 • Jaka/jaki jesteś i czego pragniesz?
 • Moje mocne strony - autoanaliza
 • KTO I/ LUB CO WPŁYWA NA TWOJE ŻYCIE?
 • Przeszkody – źródło Twojej siły
 • Cele – dlaczego są takie ważne?
 • Gdy cel został osiągnięty
 • KONTRAKT
 • Zwlekanie – dlaczego tak robimy?
 • ZWLEKANIE – praktyczne techniki pomagające w usuwaniu t endencji d o zwlekania
 • Rozmowy z mózgiem, moim przyjacielem
 • Kilka słów na zakończenie
Opinie

Powiem krótko: Przeczytasz. Zastosujesz. Osiągniesz swoje cele. Dokładnie tak to wygląda! Od wielu lat studiuję literaturę motywacyjną, głównie amerykańską, ale ten ebook jest po prostu przełomowy. Mamy ogromne szczęście, że jest on dostępny po polsku i każdy może się z nim zapoznać i zmienić swoje życie. Drugiej tak skutecznej, kompleksowej i dostosowującej się do indywidualnych potrzeb czytelnika publikacji na ten temat po prostu NIE MA.

Sebastian S.

Bardzo dobra pozycja. Osoby, które nie wierzą, że warto wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji powinny przeczytać tą pozycję jako obowiązkową. Wyznaczanie celów jest istotne i każdy o tym wie, ale doprowadzić do ich realizacji to już co innego. Ja po przeczytaniu tego ebooka ćwiczę, żeby mi się chciało dążyć do wyznaczonego celu.

Edyta B.

Książka uświadomiła mi nie tylko to co już wiedziałam, ale nie chciałam się do tego sama przed sobą przyznać (bo bylo mi wstyd). Jednak - co najważniejsze - dzięki zawartym w niej ćwiczeniom i świetnemu językowi po prostu wzięłam się za siebie! Sprawiam aby każdego dnia mi się chciało!

Anna R.

Z punktu widzenia zawodowego bardzo polecam wszystkim, którzy mają problemy z motywacją.

Andrzej D.

Ciekawie ćwiczenia motywacyjne, które (jeśli się jest konsekwentny) dają niezłe rezultaty. Sprawdzone... więc polecam ;-)

Józef

Wszystko co usłyszałem wprawdzie jest nam znane ale nie wiem dlaczego nie używane na co dzień by odnieść Swój Sukces. Ja i Cele fantastyczny audiobook.

Sylwester M.

Wartościowa lektura, pokazuje jak realizować mażenia jak wyznaczać sobie cele i jak skutecznie je osiągać.

Rafał B.

Wyznaczanie celi i konsekwentne dążenie do realizacji to jest to co prowadzi do sukcesu. Zapominamy często o tym i działamy chaotycznie. Takie książki są bardzo przydatne w wprowadzaniu zmian w życiu (na lepsze)

Anita J.

Jezeli nie wiesz jak wyznaczyc sobie cele i podejsc odpowiednio do kazdego zadania ta pblikacja jest dla Ciebie. Polecam

Piotr

Ksiazka dla ludzi ktorzy chca osiagac sukcesy w zyciu osobistym jak i zawodowym. Goraco polecam !!!

Mariusz O.

Ogólnie publikacje polecam. Zachęca, motywuje, pokazuje jak zwalczać uczucie niechęci. Pomogła mi zwalczyć w sobie chęć robienia wszystkiego najlepiej, za to zwraca uwagę żeby koncentrować się na samym działaniu a dopiero potem na wynikach - w końcu działanie jest najważniejsze. Mam wersję audio i uważam że do wersji audio powinno się dodawać fragmenty z ćwiczeniami w formacie pdf, ponieważ czytane tylko przez lektora - bez tekstu przed oczami, stają się naprawdę uciążliwe do wykonania. Natomiast to samo dotyczy się posiadaczy książki w formacie pdf, powinni otrzymać nagranie ćwiczenia z rozdziału "Rozmowy z mózgiem, moim przyjacielem". Ponieważ naprawdę nie wyobrażam sobie go wykonywać jednocześnie czytając tekst ćwiczenia. Oto moje uwagi. Jednakże jak już wspomniałem publikację polecam.

Michał M.

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
ZałącznikRozmiar
PDF icon Darmowy fragment ebooka - Ja i cele1000.36 KB
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Efekt Motyla / Kamil Cebulski
Książka "Efekt Motyla" czyli jak jedna decyzja może wpłynąć na całe Twoje życie i zaważyć nad biedą lub bogactwem? Uwaga! Niniejsza publikacja została napisana przez jednego z najmłodszych polskich milionerów – Kamila...
Ebook Odrodzenie Feniksa / Nikodem Marszałek
Przeczytaj książkę "Odrodzenie Feniksa", poznaj sekrety zwykłych ludzi, którzy osiągają niezwykłe rezultaty i uwolnij śpiącego w Tobie olbrzyma. Często sukces jest odpychany przez złe słowa, czyny i obrazy z...
Ebook Sukces a praca / Witold Wójtowicz
Książka "Sukces a praca". Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy Dowiedz się, w jaki sposób osiągnąć upragnioną wolność i robić dokładnie to, na co ma się ochotę! Czy masz czasem...
Ebook Akademia Sukcesu / Iwona Majewska-Opiełka
Ebook "Akademia sukcesu". Jak stawać się coraz lepszym i wieść szczęśliwe życie. Stwórz plan osobistego rozwoju pod okiem jednego z najlepszych specjalistów od motywacji i psychologii sukcesu. Czas REALNIE coś zmienić...
Ebook Motywacja bez granic / Nikodem Marszałek
Z ebooka "Motywacja bez granic" dowiesz się krok po kroku czym jest skuteczna motywacja i w jaki sposób możesz osiągnąć swoje cele. Wydawało Ci się może kiedyś, że jesteś stworzony do czegoś lepszego niż to,...