Jak ruszyć z miejsca / Elżbieta Kalinowska

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Jak ruszyć z miejsca / Elżbieta Kalinowska

Ebook "Jak ruszyć z miejsca". Odkryj sposób wyjścia z labiryntu niekończących się problemów

Choć w tym momencie Twój problem może wydawać się przeszkodą nie do ominięcia, są sposoby na to, aby z łatwością sobie z nim poradzić. Dowiedz się, jak ruszyć z miejsca i ułożyć plan działania, aby odzyskać komfort i normalność.

Wyobraź sobie, że jesteś w pięknym, leśnym otoczeniu, a w oddali widzisz złamane drzewo, które leży akurat na Twojej drodze. Gdy się do niego zbliżasz, drzewo zaczyna się zamazywać, a gdy jesteś przy nim – całkowicie znika. Gdyby to drzewo reprezentowało trudności, które towarzyszą nam na co dzień, a które równie szybko znikają, jak się pojawiają, życie byłoby zapewne dużo prostsze.

Pomimo zwalonych drzew, z którymi często sobie nie radzimy, życie może być prostsze, jeśli tylko zdamy sobie sprawę, że...

Nie ma ludzi, którzy nie mają trudności, są tylko ludzie, którzy lepiej lub gorzej sobie z nimi radzą.

Nie martw się, nie zapytam Cię teraz, jak radzisz sobie z życiowymi trudnościami. Każdy z nas z lepszym lub gorszym skutkiem stara się je jakoś rozwiązywać. Są jednak problemy, które na pierwszy rzut oka nas przerastają, pochłaniając wszystkie nasze myśli, skutecznie zatruwając nasze kolejne dni. Jeśli nie chcesz już więcej tracić tych dni, zobacz, co ma Ci do zaproponowania autorka publikacji „Jak ruszyć z miejsca?”.

Czy oglądałeś film "Stowarzyszenie umarłych poetów"? Jest w nim scena, w której nauczyciel (Robin Williams) prosi swoich uczniów, aby każdy, jeden po drugim, stanął na krześle i spojrzał na resztę sali.

Uczniowie reagują śmiechem, ale gdy przeprowadzają to doświadczenie, widzą, jak bardzo zmiana perspektywy potrafi wpłynąć na to, jak postrzegają pewne sprawy. Czy Ty także jesteś w stanie stanąć na krześle? Jeśli tak, to czytaj dalej...

Czego konkretnie dowiesz się z ebooka "Jak ruszyć z miejsca"?

 • 1. Dlaczego ważne jest, jak myślisz o problemie?

Czy spotkałeś się kiedyś z sytuacją, kiedy ktoś okazywał swoją dezaprobatę na temat zaistniałej sytuacji, co powodowało Twoje zdziwienie? Nie przeszkadzało Ci to, co dana osoba uznała za problem i wręcz zastanawiałeś się jak można tak wyolbrzymiać niewielki dyskomfort? A może zdarzyło Ci się coś odwrotnego – coś, co dla Ciebie było ogromną trudnością, inni postrzegali w tym samym momencie jako temat do przemilczenia?

Autorka książki wyjaśni Ci, skąd biorą się takie sytuacje i jak obrócić je na swoją korzyść. Podpowie Ci, jak sama odpowiednia zmiana perspektywy może dostarczyć Ci wystarczających pomysłów, aby wyjść z każdej sytuacji obronną ręką.

 • 2. Jak sprawić, aby było lepiej?

Dewizą tej publikacji jest „małymi krokami do celu”. Autorka pomoże Ci zrozumieć, na czym warto skupić swoją uwagę, napotykając na trudności. Dzięki nabytemu przez lata doświadczeniu autorki i jej trafnym uwagom, zaczniesz spoglądać na trudne sytuacje z niespotykaną wcześniej wyrazistością.

 • 3. Ile jestem naprawdę wart?

W życiu każdego z nas są takie chwile, gdy czujemy, że do niczego się nie nadajemy. Pani Elżbieta pomoże Ci dostrzec Twoje mocne strony oraz umiejętności. Jest to ważne szczególnie w momencie, gdy przyjdzie Ci się mierzyć  ze swoimi problemami.

 •  4. Czy Ty także już potrafisz ułożyć własny plan działania?

Czy wiesz, jak ważny jest Twój plan działania odpowiednio przystosowany do zaistniałych sytuacji? Bez  względu na to, czy dotyczy on pojedynczych mniejszych lub większych problemów, czy długoterminowych celów. Za każdym razem warto nazwać to po imieniu i ułożyć stosowny plan działania.

Autorka publikacji "Jak ruszyć z miejsca", dzięki wieloletniemu doświadczeniu,  pokazuje na konkretnych przykładach, jak odpowiednio skonstruowany plan działania potrafił rozwiązać takie problemy, jak kłopoty finansowe, trudności w relacjach z najbliższymi czy poczucie całkowitego braku sensu życia.

Zacznij otrzymywać same dobre wiadomości

Mam dla Ciebie pierwszą dobrą wiadomość – żaden człowiek nie jest w stanie zrobić dla Ciebie więcej, niż...Ty sam. Choć teraz może Ci się to wydać dziwne, zastanów się, jak bardzo chciałbyś umieć panować nad swoimi myślami, interpretacją tego, co się wokół Ciebie dzieje i trudnościami, jakie Cię spotykają. I nie chodzi tu o to, aby umieć je ignorować. Chodzi o to, aby zamiast skupiać się na tym, jak bardzo one Cię ograniczają, potrafić odpowiednio spojrzeć na problem w taki sposób, by ułożyć plan działania, który go rozwiąże. Zobacz, co o tym pisze Elżbieta Kalinowska: 

Mówimy „myśli przychodzą nam do głowy” i wydaje nam się, że nasze myśli żyją swoim życiem, nad którym nie mamy kontroli. Jeśli byłaby to prawda, nie byłoby żadnego sposobu, aby nad swoim myśleniem zapanować. Szczęśliwie, tak nie jest. Myśli nie żyją oddzielnym życiem. Nie ma ich poza naszymi głowami. Jeśli jest jakaś myśl, to jest i osoba, która ją pomyślała. Osoba ta może mieć wpływ na to, jakim torem puści swoje myśli. Tą osobą jesteś TY. 

To, że pewne myśli wydają się nam automatyczne, wynika stąd, że mamy nawyk myślenia w taki a nie inny sposób. Jeśli przez lata powtarzasz pewną czynność, to z czasem już nie musisz poświęcać uwagi na to, jak ją wykonujesz – samo się robi. Sprawdź, jak piszesz na kartce. Czy myślisz, tak jak to robi siedmioletnie dziecko, nad kształtem liter, czy też „samo ci się pisze”? Tak samo jest z myślami. Jeśli chcesz zmienić swój nawyk myślenia w określony sposób, to musisz zacząć na nowo być świadomym tego, jak to robisz i zacząć świadomie to zmieniać. Musisz uświadomić sobie, JAK myślisz.

Druga dobra wiadomość jest następująca: dużą część pracy masz już za sobą. Przede wszystkim, skoro czytasz ten tekst, to zapewne wiesz już, że coś w Twoim życiu wymaga naprawy. Jeśli tylko zechcesz, ta publikacja może być dla Ciebie cennym drogowskazem na drodze, której celem jest „udane życie”, czyli takie, w którym spełniają się Twoje pragnienia

Reszta dobrych wiadomości zależy już wyłącznie od Ciebie.

Spis treści

Spis treści ebooka "Jak ruszyć z miejsca"

 • O czym jest ta książka?
 • Krok 1. Spójrz na problem z drugiej strony

  • 1.1. Problemy i cele to sposoby koncentracji uwagi
  • 1.2. Problem to przeszkoda na drodze do przyszłości, jakiej pragniesz
  • 1.3. Ty wybierasz, na czym skupisz swoją uwagę
  • 1.4. Co zmienia sterowanie uwagą
 • Krok 2. Wizja przyszłości, jakiej pragniesz

  • 2.1. Wykorzystaj siłę swojej wyobraźni
  • 2.2. Jak budować przyciągające uwagę wizje przyszłości?
 • Krok 3. Z małych zmian buduj dużeKrok
 • 4. Korzystaj ze wszystkiego, co już masz

  • 4.1. Twoje życie to coś więcej niż tylko problem, z którym się zmagasz
  • 4.2. Sytuacje wyjątkowe — ważne źródło informacji o tym, co działa i co warto robić
  • 4.3. Szukaj swoich zasobów tam, gdzie sobie dobrze radzisz
 • Krok 5. Jak daleko jesteś na drodze do celu?

  • 5.1. Sprawdź, w jakim stopniu Twój cel już realizuje się w Twoim życiu
  • 5.2. Skala — narzędzie do planowania i obserwowania zmian
  • 5.3. Czy potrafisz zjeść słonia?
 • Krok 6. Nastaw się na wysiłek i działanie

  • 6.1. Jak pokonać swoją niechęć do działania i do bycia aktywnym
 • Krok 7. Czas na decyzje i eksperymenty

  • 7.1. Decyzja na starcie
  • 7.2. Oddziel efekty swoich działań od poczucia wartości
 • Krok 8. Mierz sukcesy małą skalą

  • 8.1. Siła pozytywnego myślenia
  • 8.2. Wykorzystaj skalę do obserwacji drobnych zmian
 • Krok 9. Świadome decyzje w chwilach zwątpienia

  • 9.1. Kiedy warto być konsekwentnym i jak nie poddać się rezygnacji?
  • 9.2. Kiedy lepiej się nie upieraćNa skróty
Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 

Jak ruszyć z miejsca / Elżbieta Kalinowska

Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Sukces a praca / Witold Wójtowicz
Książka "Sukces a praca". Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy Dowiedz się, w jaki sposób osiągnąć upragnioną wolność i robić dokładnie to, na co ma się ochotę! Czy masz czasem...
Ebook Akademia Sukcesu / Iwona Majewska-Opiełka
Ebook "Akademia sukcesu". Jak stawać się coraz lepszym i wieść szczęśliwe życie. Stwórz plan osobistego rozwoju pod okiem jednego z najlepszych specjalistów od motywacji i psychologii sukcesu. Czas REALNIE coś zmienić...
Ebook Efekt Motyla / Kamil Cebulski
Książka "Efekt Motyla" czyli jak jedna decyzja może wpłynąć na całe Twoje życie i zaważyć nad biedą lub bogactwem? Uwaga! Niniejsza publikacja została napisana przez jednego z najmłodszych polskich milionerów – Kamila...
Ebook Odrodzenie Feniksa / Nikodem Marszałek
Przeczytaj książkę "Odrodzenie Feniksa", poznaj sekrety zwykłych ludzi, którzy osiągają niezwykłe rezultaty i uwolnij śpiącego w Tobie olbrzyma. Często sukces jest odpychany przez złe słowa, czyny i obrazy z...
Ebook Ja i cele / Małgorzata Dwornikiewicz
Z ebooka "Ja i cele" dowiesz się jak skutecznie osiągać cele i sprawić, aby nam się chciało tak, jak często nam się nie chce. Motywacja i systematyczność kluczem do sukcesu! Ujawniamy sekrety znane do tej pory...