Sprzedaż Naturalna, czyli najbardziej podniecająca czynność jaką można robić w ubraniu - Fryderyk Karzełek

Tani hosting

Zawartość

Opis
Sprzedaż Naturalna, czyli najbardziej podniecająca czynność jaką można robić w ubraniu - Fryderyk Karzełek

Książka "Sprzedaż Naturalna, czyli najbardziej podniecająca czynność jaką można robić w ubraniu - Fryderyk Karzełek

Kim jestem i co dla Ciebie przygotowałem?

Witam Cię bardzo serdecznie. Nazywam się Fryderyk Karzełek. Od ponad 20 lat zajmuje się sprzedażą w branży finansowej i uważam, że zawód sprzedawcy jest jednym z najbardziej elitarnych zawodów na świata. Jako  twórca szkoły sprzedaży naturalnej i autor książki “Sprzedaż Naturalna, czyli najbardziej podniecająca czynność jaką można robić w ubraniu”, zwracam się dzisiaj do Ciebie, pragnąc przekonać do jej zakupu. Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego miałbyś to zrobić, pozwól, że wyjaśnię, czego dowiesz się z tej książki.

Wielu współczesnych nam sprzedawców poszukuje drogi na skróty, swego rodzaju czarodziejskiej różdżki, za dotknięciem której każdy człowiek będzie w magiczny sposób kupował właśnie od nich. Niestety, ale tak to nie  działa. Moja książka powstała, aby pomagać ludziom stawać się prawdziwymi sprzedawcami – „sprzedawcami naturalnymi” – ponieważ w dzisiejszych czasach jest to najbardziej efektywne i jedyne słuszne podejściem. Z książki "Sprzedaż Naturalna" dowiesz się miedzy innymi, jak stać się sprzedawcą, który potrafi prawdziwie zainspirować drugiego człowieka i przekonać go do zakupu swoich towarów, bądź usług.

Czym jest “Sprzedaż Naturalna”?

Zastanawiasz się, czym właściwie jest “Sprzedaż Naturalna”? O co w niej, tak naprawdę, chodzi? Pozwól, że opowiem krótką historię, która odpowie na te pytania.

Świeżo upieczony manager dużej korporacji, przytłoczony ciężarem obowiązków, postanowił któregoś dnia zabrać ze sobą pracę do domu. Gdy wieczorem zasiadł do swoich zawodowych obowiązków, jego pięcioletni syn jeszcze nie spał. Chłopiec co chwilę przerywał ojcu pracę, zadając przeróżne pytania. Żony nie było w tym czasie w domu, więc malcem nie miał się kto zaopiekować. Mężczyzna nie mogąc się skupić, postanowił, że zajmie czymś syna. Kiedy rozejrzał się po mieszkaniu, zauważył gazetę, a w niej ogromną, kolorową mapę świata. Wpadł szybko na genialny pomysł. Wyjął stronę z mapą i pociął ją nożyczkami na małe kawałki, które następnie rozsypał na podłodze. Zawołał chłopca i poprosił go, żeby w ramach zabawy malec je poskładał. Mężczyzna był przekonany, że złożenie poskładanie układanki zajmie dziecku przynajmniej godzinę – no bo niby skąd taki brzdąc potrafiłby ułożyć szybko mapę? Jakież było jego zdziwienie, gdy po kilkunastu minutach chłopiec przyszedł do niego i pokazał pięknie wyklejoną mapę. Zdumienie ojca zapytał syna, jakim cudem dokonał tego tak szybko? W odpowiedzi usłyszał:

– Tatusiu, po drugiej stronie obrazka, który mi dałeś, jest człowiek, więc poskładałem go w całość. Jeśli człowiek jest w porządku, to świat również będzie w porządku.

Jest to pewnego rodzaju przenośnia, która bardzo mocno wiąże się z procesem sprzedaży. Oznacza bowiem, że jeśli człowiek będzie w porządku, to jego sprzedaż też taka będzie. Dlatego “Sprzedaż Naturalna” jest ideą wolną od wszelkich technik i manipulacji, daleką od nudnych, przepełnionych słowami – kluczami monologów, wygłaszanych pod adresem klienta. Nie znajdziesz tutaj cudownych sposobów i magicznych zaklęć na zwiększenie sprzedaży, bowiem “Sprzedaż Naturalna” opiera się na osobowości tego, kto się nią zajmuje – na tym, jakim jesteś człowiekiem i z jakimi intencjami idziesz do ludzi, aby zaproponować im swoje rozwiązania. Z tej książki dowiesz się, jak raz na zawsze pozbyć się wszelkich (w dodatku mało skutecznych) technik sprzedaży i manipulacji – nie są Ci do niczego potrzebne. Dzięki niej przestaniesz zanudzać klientów nudnymi, przepełnionymi słowami – kluczami monologami, a zaczniesz prowadzić dialog z korzyścią dla obu stron. Nauczysz się zadawać właściwe pytania we właściwy sposób, słuchać po to, aby go zrozumieć i pomagać w podejmowaniu właściwych decyzji, dzięki którym klienci sami będą nalegać, abyś z nimi współpracował.

Dlaczego “Sprzedaż Naturalna”?

Gdy po powrocie z emigracji zacząłem nauczać “Sprzedaży Naturalnej”, tłumaczyłem wszystkim, że techniki sprzedaży już nie działają – przynajmniej te, które znałem. Ta wiadomość była dla większości ogromnym zaskoczeniem. Kiedy proponowałem, żeby całkowicie z nich zrezygnowali i zaczęli stawać się „sprzedawcami naturalnymi”, podchodzili do tego zwykle z ogromnym entuzjazmem. Natomiast, gdy opowiadałem im, na czym tak naprawdę polega “Sprzedaż Naturalna”, nie wszyscy z radością przyjmowali te informacje, gdyż mało kto chciał zmieniać siebie. Wszyscy pragnęlibyśmy używać prostych zaklęć, trików czy słów – kluczy, które rozwiązałyby ich dylematy i zapewniły łatwiejszą sprzedaż. Niestety, takie rozwiązania nie istnieją. Jeżeli jednak zdecydujesz się zostać, kierującym się w życiu prawdziwymi wartościami, „sprzedawcą naturalnym”, nigdy więcej nie będziesz musiał/a:

 • uczyć się żenujących i aroganckich trików ani kolejnych technik sprzedaży,
 • zapamiętywać stwierdzeń, słów kluczy czy zdań, które miałyby w cudowny sposób przekonać klienta do zakupu Twoich produktów bądź usług,
 • oferować produktów, do których nie masz przekonania.

Jeżeli zostaniesz „sprzedawcą naturalnym”, nie będzie miało znaczenia, jak szybko będzie zmieniał się świat wokół Ciebie, ponieważ zawsze będziesz sobą. Dzięki tej książce nauczysz się posługiwać narzędziami i zasadami, dzięki którym nie będzie miało znaczenia to, na jakim rynku wylądujesz, ani jakie produkty bądź usługi będziesz sprzedawać, ponieważ staniesz się „sprzedawcą naturalnym”, który poradzi sobie w każdej sytuacji.

Czy dobrym sprzedawcą trzeba się urodzić?

Wielu ludzi uważa, że dobrym sprzedawcą trzeba się urodzić. Nic bardziej mylnego. Jestem przekonany, że tak naprawdę nikt się nim nie rodzi. Dobrym sprzedawcą stajesz się z czasem, wymaga to jednak wysiłku. Oczywiście, możesz mieć w tym kierunku talent i określone predyspozycje, jednak najpierw musisz je w sobie odkryć. Gdy to nastąpi, dopiero wtedy wykorzystasz je z powodzeniem  w praktyce. Ta książka udowodni Ci, że dobrym sprzedawcą może stać się absolutnie każdy, pod warunkiem, że zgodzimy się podjąć pewien wysiłek i poświęcić temu odpowiednio dużo czasu. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak możesz tego dokonać, odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tej oto książce.

Zasada Charliego Woopa

Jeden z moich wielkich nauczycieli opowiedział mi kiedyś o zasadzie Charliego Woopa, według której prawdziwy sukces możesz osiągnąć tylko wtedy, kiedy robisz wszystko dokładnie tak, jak powinno być robione. Bardzo często zaniedbujemy drobiazgi, które wydają nam się nieistotne, w związku z czym popełniamy błędy. Ludzie, którzy uczą się na własnych błędach, są mądrzy, ludzie którzy uczą się na błędach innych, są szczęśliwi. Ja natomiast nie chcę, żebyś był tylko i wyłącznie szczęśliwy – chcę, żebyś był efektywny. Moją rolą jako mentora będzie przede wszystkim nauczyć Cię, jak stać się „sprzedawcą naturalnym”, Twoją zaś – wiedzę tę przełożyć na realne działanie. Dzięki tej książce, nauczysz się dokładnie „co?” i „jak?” należy robić, aby zacząć odnosić prawdziwe sukces w sprzedaży. Podniesiesz swoją efektywność umawiania spotkań, prowadzenia rozmów handlowych i zamykania sprzedaży. I co najważniejsze, nie będziesz musiał nikogo udawać, będziesz w 100% sobą.

Chcesz zmian w swoim życiu?

Kiedyś miałem okazję zobaczyć pewną obrazkową historyjkę, tzw. mema, w którym ktoś zadał następujące pytanie:

– Kto chciałby w swoim życiu zmian?

Wszyscy, którzy się zgłosili, odpowiedzieli jednomyślnie:

– Tak, chcemy, aby było lepiej! Chcemy mieć fajną pracę! Chcemy więcej zarabiać! Chcemy być w życiu szczęśliwi!

Padło więc drugie pytanie:

– A kto z was jest gotów, żeby zmieniać siebie?

Wówczas wszyscy spuścili głowy i nikt nie podniósł już ręki. Niestety, w życiu nie ma nic za darmo.
 

Każdego dnia produkujesz w swojej głowie nastawienie do siebie; do zawodu, który wykonujesz; do firmy, z którą współpracujesz; do produktów bądź usług, które sprzedajesz; do klientów, z którymi się spotykasz. Twoje nastawienie (w ponad 90%) będzie decydować o sukcesach i porażkach w zawodzie sprzedawcy. Warto więc zadbać o to, aby było ono właściwe. A zatem, co można w tym kierunku zrobić? Dzięki tej książce dowiesz się, jak wyrobić w sobie właściwą postawę, aby stać się proaktywnym i odnoszącym sukcesy sprzedawcą. Nauczysz się witać każdy nowy dzień z uśmiechem na twarzy i żegnać go z sukcesem na koncie. Zyskasz w 100% wpływ na zachodzące w Twoim życiu zmiany i szybkość ich następowania.

Najbardziej elitarny zawód na świecie

Nawet najbardziej wartościowe pomysły mogą znaleźć się na śmietniku, jeżeli nie zostaną sprzedane. Nauczyciel, którego kiedyś spotkałem, za pomocą prostej grafiki uświadomił mi, jak ważną rolę odgrywa dziś zawód sprzedawcy. Narysował dwa obszary – w jednym umieścił dostawców, a w drugiej klientów. Pomiędzy nimi zaznaczył punkt, w którym się ze sobą łączą. Ten punkt najtrafniej obrazuje rolę, jaką odgrywają dzisiaj prawdziwi sprzedawcy.

Wypuszczenie na rynek jakiegokolwiek produktu wymaga często bardzo dużych nakładów finansowych. O tym, czy zostanie on kupiony decydują klienci, którzy są dziś bardziej świadomi, niż kiedykolwiek w historii sprzedaży. Mimo tego, na hiperkonkurencyjnym rynku podobnych produktów, potrzebują zaufanego przewodnika, który właściwie im doradzi. Tym przewodnikiem jest sprzedawca, który łączy ze sobą obie strony – dostawcę i klienta.

Zwróć uwagę, jak ważna jest rola sprzedawcy. To właśnie on napędza dzisiaj gospodarkę, powodując, że ogromne nakłady czynione przez dostawców zaczynają przynosić zyski. A zatem, czyż zawód sprzedawcy nie jest jednym z najbardziej elitarnych zawodów na świecie? Dzięki tej książce dowiesz się, jak dołączyć do elitarnego grona „sprzedawców naturalnych” i stać się jednym z najbardziej rozchwytywanych ekspertów w swojej branży.

Podsumowując

Aby pomóc Ci podjąć decyzję odnośnie tego, czy warto zakupić moją książkę, pozwolę sobie na krótkie podsumowanie korzyści, które za tym przemawiają. Za sprawą tej książki dowiesz się miedzy innymi:  

 • Jak stać się sprzedawcą, który potrafi prawdziwie zainspirować drugiego człowieka i przekonać go do zakupu swoich towarów (usług)?
 • Jak raz na zawsze pozbyć się wszelkich (w dodatku mało skutecznych) technik sprzedaży i manipulacji, które nie są Ci do niczego potrzebne?
 • Jak przestać zanudzać klientów nudnymi (przepełnionymi słowami – kluczami) monologami i zacząć prowadzić dialog z korzyścią dla obu stron?
 • Jak zadawać właściwe pytania we właściwy sposób, słuchać po to, aby go zrozumieć i pomagać w podejmowaniu właściwych decyzji, dzięki którym klienci sami będą nalegać, abyś z nimi współpracował/a?
 • Jak posługiwać się narzędziami i zasadami, dzięki którym nie będzie miało znaczenia to, na jakim rynku wylądujesz, ani jakie produkty (usługi) będziesz sprzedawać, ponieważ staniesz się „sprzedawcą naturalnym”, który poradzi sobie w każdej sytuacji.
 • Że dobrym sprzedawcą może stać się absolutnie każdy, pod warunkiem, że zgodzi się podjąć pewien wysiłek i poświęcić temu odpowiednio dużo czasu.
 • Jak podnieś swoją efektywność umawiania spotkań, prowadzenia rozmów handlowych i zamykania sprzedaży?
 • Jak stać się proaktywnym, odnoszącym sukcesy sprzedawcą, będącym jednym z najbardziej rozchwytywanych ekspertów w swojej branży?
 • Jak (w 100%) zyskać wpływ na zachodzące w Twoim życiu zmiany i szybkość ich następowania?
Spis treści

Spis treści książki "Sprzedaż Naturalna, czyli najbardziej podniecająca czynność jaką można robić w ubraniu" - Fryderyk Karzełek

 • Wstęp 17
 • 1. Wskazówki na start 21

  • 1.1. Kategorie sprzedawców 21
  • 1.2. Czy dobrym handlowcem trzeba się urodzić? 23
  • 1.3. Dobra rada na początek 23
  • 1.4. Czym jest Sprzedaż Naturalna? 25
  • 1.5. Sztuka patrzenia w lustro 26
  • 1.6. Zasada Charliego Woopa 27
  • 1.7. Instrukcja obsługi 28
  • 1.8. Wiedzieć coś, a tego nie robić – to tak, jakby nic nie wiedzieć 30
  • 1.9. Model „6 kroków od wiedzy do rezultatu” 30
 • 2. Elitarny zawód 37

  • 2.1. W życiu nie ma nic za darmo 37
  • 2.2. Wszystko na tym świecie powstaje trzy razy 38
  • 2.3. Chcesz zmian w swoim życiu? 39
  • 2.4. Droga na skróty najczęściej bywa najdłuższa 40
  • 2.5. Znaczenie zawodu sprzedawcy 40
  • 2.6. Twoje nastawienie do zawodu 43
 • 3. Dlaczego Sprzedaż Naturalna? 45

  • 3.1. Technika sprzedaży „na stopę w drzwiach” 46
  • 3.2. Technika sprzedaży „na kłanianie się” 47
  • 3.3. Technika sprzedaży „na urzędnika” 47
  • 3.4. Technika sprzedaży „na pieska” 48
  • 3.5. Technika sprzedaży „na Columbo” 49
  • 3.6. Prawdziwy mistrz sprzedaży 50
  • 3.7. Wszystko, co robisz dla innych, wraca dziesięciokrotnie wzmocnione 51
  • 3.8. Naucz się zadawać pytania, aktywnie słuchać i budować słowem obrazy 52
  • 3.9. Dlaczego warto zostać „sprzedawcą naturalnym”? 53
 • 4. Wirusy, korzyści i Excel 55

  • 4.1. Mózg. Program antywirusowy i wirusy 56
  • 4.2. Jaki jest dzisiejszy klient? 58
  • 4.3. Zaufanie do drugiego człowieka 59
  • 4.4. Zachowanie sprzedawcy na dzisiejszym rynku 60
  • 4.5. Sprzedaż według Harleya-Davidsona 60
  • 4.6. Czyje problemy rozwiązujesz, będąc profesjonalnym sprzedawcą? 61
  • 4.7. Pułapka Excela 62
 • 5. Definicja Sprzedaży Naturalnej i komunikacji 65

  • 5.1. Definicja Sprzedaży Naturalnej 66
  • 5.2. Emocjonalne bankowe konto 68
  • 5.3. Na czym polega proces komunikacji? 68
  • 5.4. Straty w procesie komunikacji 69
  • 5.5. Historia o zielonej karcie 71
  • 5.6. To, w jaki sposób mówisz i jak się zachowujesz, ma znaczenie 74
 • 6. Tryb awaryjny 77

  • 6.1. Budowa i funkcjonowanie mózgu 77
  • 6.2. Sześciościeżkowy magnetofon i magazyn doświadczeń 79
  • 6.3. Historia o przekonaniach i maszynce do mięsa 82
  • 6.4. Historia o psie rasy pitbull 83
  • 6.5. Zjawisko „tryb awaryjny” 85
  • 6.6. „Tryb awaryjny” i Windows 86
  • 6.7. Objawy „trybu awaryjnego” 87
  • 6.8. Magazyn doświadczeń klienta 88
  • 6.9. Wpływ emocji na proces komunikacji 89
  • 6.10. Wewnętrzny zbiornik na emocje 91
  • 6.11. Zarządzanie własnymi emocjami 92
  • 6.12. Podsumowanie 94
 • 7. Dekalog Komunikacji – klucz do sukcesu 99

  • 7.1. Dekalog Komunikacji 99
  • 7.2. Mowa jest srebrem, a milczenie złotem 100
  • 7.3. Mniej mów, zadawaj pytania i słuchaj uważnie 102
  • 7.4. Historia o sprzedawcy kserokopiarek 104
  • 7.5. Historia o sprzedawcy notebooków 108
  • 7.6. Pierwsze prawo Dekalogu Komunikacji 111
  • 7.7. Drugie prawo Dekalogu Komunikacji 112
  • 7.8. Trzecie prawo Dekalogu Komunikacji 112
  • 7.9. Czwarte prawo Dekalogu Komunikacji 113
  • 7.10. Piąte prawo Dekalogu Komunikacji 118
  • 7.11. Szóste prawo Dekalogu Komunikacji 121
  • 7.12. Siódme prawo Dekalogu Komunikacji 123
  • 7.13. Ósme prawo Dekalogu Komunikacji 131
  • 7.14. Dziewiąte prawo Dekalogu Komunikacji 134
  • 7.15. Dziesiąte prawo Dekalogu Komunikacji 135
  • 7.16. Podsumowanie 136
 • 8. Sytuacja wyjściowa w sprzedaży 139

  • 8.1. Sytuacja wyjściowa „na tak” 140
  • 8.2. Sytuacja wyjściowa „na nie!” 145
  • 8.3. Sytuacja wyjściowa „na nie?” 146
 • 9. Zachowania 149

  • 9.1. Trzeba zacząć od siebie 150
  • 9.2. Profile zachowań 152
 • 10. Zasady telefonowania 163

  • 10.1. Strach przed telefonowaniem 163
  • 10.2. To, co mówisz, ma mniejsze znaczenie niż sposób, w jaki to mówisz 164
  • 10.3. Pamiętaj, do czego służy telefon 165
  • 10.4. Co wolno Ci powiedzieć przez telefon, a czego nie? 166
  • 10.5. Zasady, których musisz przestrzegać 166
 • 10.6. Jak powinna wyglądać rozmowa telefoniczna? 170
 • 11. Rozmowa handlowa 177

  • 11.1. Historia o Jenny 178
  • 11.2. Umówienie spotkania i przebieg rozmowy 179
  • 11.3. Otwarcie sprzedaży 181
  • 11.4. To, jak wyglądasz, ma duże znaczenie 182
  • 11.5. Pamiętaj o uśmiechu i właściwej postawie 183
  • 11.6. Budowanie relacji 183
  • 11.7. Cel spotkania i kontrakt 184
  • 11.8. Zdobywanie rekomendacji 186
  • 11.9. Analiza motywów, potrzeb i obiekcji 188
  • 11.10. Podsumowanie przebiegu rozmowy handlowej 189
 • Zakończenie 197
Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 

Sprzedaż Naturalna, czyli najbardziej podniecająca czynność jaką można robić w ubraniu - Fryderyk Karzełek

Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook MNEMObiznes / Andrzej Bubrowiecki
Ebook "MNEMObiznes". Jak pamięć wpływa na zyski? Zdobądź wiedzę o pamięci, a zostaniesz na zawsze w umysłach swoich klientów. - Andrzej Bubrowiecki Czym jest MNEMObiznes, czyli wiedza o mechanizmach działania pamięci pod kątem...
Książka Martwa sprzedaż / Tomasz Targosz
Książka "Martwa sprzedaż" powstała po to, aby nie popełniać błędów, które uderzają nas potem po kieszeni. Sprawdzisz? Badania wykazały, że efektywniej uczymy się na negatywnych przykładach, niż na...
Ebook Sprzedaż jest sexi / Tomasz Targosz
Ebook "Sprzedaż jest sexi" - Tomasz Targosz Twoja pensja zależy od planów sprzedażowych? Masz swoją firmę i starasz się o nowe zlecenia? A może szukasz nowej pracy, by więcej zarabiać?  Książka "...
Ebook Umysł sprzedawcy / Artur Wojciechowski
Ebook "Umysł sprzedawcy" czyli jak w ciągu 21 dni zwiększyć swoją skuteczność i zwielokrotnić zyski jakie generuje Ci sprzedaż bezpośrednia. Poznaj sekrety skutecznego sprzedawcy. Jeśli sprzedaż bezpośrednia...
Ebook Marketing impulsowy / Scott Lewis i Joe Vitale
Ebook Marketing impulsowy czyli fak wywołać u Klienta impuls do zakupu i zacząć sprzedawać znacznie więcej. Czego możesz nauczyć się od kasyn z Las Vegas? Istnieje ogromna ilość "szczegółów", które powodują, że kasyna...
X

Inne publikacje tego autora:

Książka Pieniądze są Sexy / Fryderyk Karzełek
Szkolenie 10 kroków do stabilności finansowej / Fryderyk Karzełek
Szkolenie video Dekalog Zamożności / Fryderyk Karzełek
Książka Mistrz i Anna. Rozmowa o tym, co w życiu najważniejsze - Anna Urbańska i Fryderyk Karzełek