Ebook "Praktyczny pomocnik procesowy." Nie tylko dla niesłusznie oskarżonych i bezpodstawnie pozwanych przed sąd
Jak przejść przez postępowanie procesowe, zarówno karne jak i cywilne, i wyjść z niego zwycięsko?
W idealnym świecie nikt nie powinien trafić do sądu oskarżony o coś, czego nie zrobił, a już w żadnym wypadku nie powinien zostać za to skazany. Niestety, realia są o wiele brutalniejsze i zapewne nieraz słyszałeś o niesłusznie oskarżonych i skazanych. I mowa tutaj o ludziach naprawdę niesłusznie oskarżonych, a nie o takich, którzy tylko tak mówią.
Przypadki takie niestety się zdarzają i wynikają m.in. z błędów urzędników, fałszywych donosów, złośliwości ludzkiej. Gdy już znajdziemy się w takiej sytuacji, często nie wiemy, jak się zachować, a swoją spontaniczną, nieprzemyślaną reakcją działamy na własną szkodę. Pod wpływem silnego zdenerwowania i lęku wypowiadamy słowa i podejmujemy działania, które pogrążają nas jeszcze bardziej!
- Zostałeś posądzony o dokonanie czynu karalnego lub przestępstwa, którego nie popełniłeś? Policja lub prokuratura wszczęła wobec Ciebie postępowanie karne?
- Przypadkowy znajomy pozwał Cię do sądu o wypłacenie rzekomo należnych zaległości płatniczych lub domaga się spełnienia innego świadczenia, do uiszczenia którego się nie poczuwasz?
- Podejmowane próby zaangażowania adwokata w obrębie właściwej prokuratury lub sądu, przed którym dochodzenie i proces będą się toczyć (lub już się toczą) nie udają się? Każdy prawnik grzecznie, ale stanowczo Cię zbywa? A może nawet nie próbujesz angażować pełnomocnika, bo zwyczajnie Cię na to nie stać? Jesteś załamany i czujesz się całkowicie bezradny?
Takich sytuacji może być naprawdę wiele, na szczęście możesz zdobyć nieocenioną wiedzę praktyczną, która ochroni Cię przed popełnieniem nieodwracalnych błędów. Wiedzę opartą na autentycznych doświadczeniach z sal sądowych, która pozwoli Tobie samemu, we własnym imieniu, stawać przed sądami i reprezentować skutecznie swoje interesy oraz uniezależnić się od prawników i uchronić przed wysokimi kosztami adwokackimi.
Każdy, kto ma lub będzie mieć proces sądowy, powinien znać realne możliwości swojej obrony. Ty za chwilę będziesz miał okazję dowiedzieć się, jakie masz prawa i – przede wszystkim – jak z nich skorzystać w sądzie, aby uniknąć niesprawiedliwego wyroku.
„Praktyczny pomocnik procesowy”, z którego już za chwilę będziesz mógł skorzystać, został napisany językiem zrozumiałym, bez niepotrzebnego „prawniczego bełkotu”, co gwarantuje, że bez problemu będziesz wiedział, jak wykorzystać tę wiedzę w praktyce, a co najważniejsze – poprowadzi Cię „za rękę” przez całe postępowanie przeciwko Tobie wszczęte, zarówno karne, jak i cywilne, i pozwoli wyjść z niego zwycięsko!
Dzięki publikacji „Praktyczny pomocnik procesowy” poznasz od podstaw całą procedurę – od chwili doręczenia wezwania, poprzez stawienie się na policji w celu złożenia wyjaśnień, aż do chwili prawomocnego zakończenia procesu – i przede wszystkim zdobędziesz wiedzę:
- Jak złożyć zeznanie, aby było przydatne do obrony?
- Jak pozyskać dowody?
- Jak zabezpieczyć się przed podrabianiem dokumentów z akt sprawy?
- Jak nie dopuścić do manipulowania procesem na Twoją szkodę?
- Jak nie dać się wmanewrować w rzekome czyny karalne?
- Jak zachowywać się i postępować podczas śledztwa i procesu?
- Jak samemu sporządzać pisma, wnioski, odwołania, zażalenia, apelacje i inne pisma procesowe?
Zdobądź wiedzę, która pozwoli Ci samodzielnie stawać i bronić się skutecznie przed wszystkimi instancjami sądów polskich
Informacje znajdujące się w ebooku "Praktyczny pomocnik procesowy" są uważane za kontrowersyjne, gdyż Autorka bez ogródek opisuje REALIA i na ich podstawie pokazuje, jak się ustrzec przed sytuacjami, które, jak dotąd myśleliśmy, zdarzają się wyłącznie na filmach czy w książkach.
Ponadto w „Praktycznym pomocniku procesowym”:
- Znajdziesz praktyczną interpretację zastosowania przepisów prawa oraz szczegółową instrukcję postępowania przed Organami Ścigania i Orzekania.
- Na podstawie przytoczonych przykładów, wziętych z autentycznych dochodzeń i procesów sądowych, poznasz „metody” stosowane przez prokuratorów i sędziów w dochodzeniach oraz procesach karnych i cywilnych.
- Dowiesz się, jak napisać skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka czy Rzecznika Praw Obywatelskich.