Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Sztuka autopromocji w mediach społecznościowych / Guy Kawasaki, Peg Fitzpatrick

Tani hosting

Zawartość

Opis
Książka Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Sztuka autopromocji w mediach społecznościowych / Guy Kawasaki, Peg Fitzpatrick

W książce "Jak Cię widzą, tak Cię piszą.Sztuka autopromocji w mediach społecznościowych" znajdziesz 123 wskazówki, sztuczki i spostrzeżenia dla przyszłych wirtuozów mediów społecznościowych!

Media społecznościowe są częścią naszego życia. Dla wielu z nas stały się pierwszym, najbardziej naturalnym źródłem informacji o innych — zarówno w relacjach prywatnych, jak i zawodowych. Potencjalny pracodawca sprawdza za ich pośrednictwem kandydatów do pracy, single poszukują drugiej połówki, a znajomi i nieznajomi przesyłają sobie ważne informacje.

Jednak prostota tego wirtualnego świata często bywa złudna. Przenosimy do niego swoje codzienne nawyki, lecz one nie zawsze działają tam na naszą korzyść. Dlatego jeśli chcemy, by inni traktowali nas poważnie i oceniali pozytywnie, musimy podjąć pewien wysiłek.

Ebook "Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Sztuka autopromocji w mediach społecznościowych" porusza miedzy innymi takie tematy jak:

 • Posty i komentarze, czyli jak zaistnieć w sieci
 • Blogi i tweety, czyli jak zapewnić sobie czytelników i obserwatorów
 • Czaty i hangouty, czyli jak poprowadzić spotkanie „na żywo”

Zadanie kreowania własnego wizerunku w mediach społecznościowych z książką "Jak Cię widzą, tak Cię piszą.Sztuka autopromocji w mediach społecznościowych" stanie się znacznie łatwiejsze. Guy Kawasaki i Peg Fitzpatrick pokazują w niej różne aspekty funkcjonowania w internecie, podpowiadają, co należy zrobić i czego nie robić pod żadnym pozorem, a także tłumaczą, dlaczego pewne działania przynoszą pozytywne bądź negatywne skutki. Przeprowadzają także czytelnika przez kolejne etapy stawiania fundamentów tożsamości, gromadzenia materiałów cyfrowych, promocji, optymalizacji profilu, przyciągania odbiorców oraz efektywnej integracji mediów społecznościowych z blogami.

Guy Kawasaki, Peg Fitzpatrick - Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Książka "Jak Cię widzą, tak Cię piszą.Sztuka autopromocji w mediach społecznościowych" to fantastyczny poradnik, który przeznaczony jest zarówno dla początkujących, których przeraża ogrom możliwości związanych z mediami społecznościowymi, jak i dla profesjonalistów zainteresowanych rozwinięciem swoich umiejętności.

Jak prowadzić hangouty Google+ na żywo

Czytanie wzbogaca człowieka, rozmowa daje mu ciętość, pisanie zaś daje mu ścisłość i dokładność.

— FRANCIS BACON, O STUDIACH

W rozdziale 11. podamy wskazówki związane z poszczególnymi platformami, jednakże cały rozdział 8. postanowiliśmy poświęcić hangoutom Google+ na żywo (w skrócie HOA, od angielskiej nazwy funkcji Hangouts on Air), ponieważ dają one niemal magiczną moc, którą można zelektryzować media społecznościowe. Bo czy dałoby się innymi środkami sprawić, by Desmonda Tutu i Dalajlamy wysłuchały podczas jednego spotkania tysiące ludzi?

Nawet jeśli nie jesteś Desmondem Tutu ani Dalajlamą, to wiedz, że korzystanie z HOA jest jak prowadzenie własnego kanału telewizyjnego. Takiej możliwości nie oferują Facebook, Pinterest, Twitter ani LinkedIn. Obejrzyj HOA o samodzielnej publikacji, aby zorientować się, jak możesz wykorzystać tę przebojową funkcję Google+. (Urządziliśmy ten hangout, zanim jeszcze uświadomiliśmy sobie z Peg, jak ważne jest dobre oświetlenie).

HOA są publicznie transmitowane przez Twoją stronę na Goo-gle+ i Twój kanał na Youtubie. Po zakończeniu transmisji nagranie zostaje automatycznie zarchiwizowane na Twoim kanale, dzięki czemu możesz się nim później podzielić. HOA można uruchomić praktycznie w każdym kraju, w którym Google+ jest dostępny, choć jest od tego kilka wyjątków.

Poza hangoutami na żywo Google+ oferuje standardowe hangouty, czyli prowadzone w celach towarzyskich wideoczaty, w których może uczestniczyć do 10 osób naraz. Te hangouty nie są nagrywane i nie są automatycznie archiwizowane na kanale youtube’owym. Zwykle nie warto ich zapisywać, a tym bardziej udostępniać.

W systemie pomocy Google+ można znaleźć obszerną instrukcję obsługi HOA. W tym rozdziale udzielę kilku wskazówek, pozwalających na maksymalizację efektywności HOA jako elementu działań w social media.

Guy Kawasaki, Peg Fitzpatrick fragment ebooka "Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Sztuka autopromocji w mediach społecznościowych"

Z książki "Jak Cię widzą, tak Cię piszą" dowiesz się miedzy innymi:

 • Jak zoptymalizować swój profil
 • Jak nakarmić Postowego Potwora
 • Jak udoskonalić posty
 • Jak odpowiadać na komentarze
 • Jak zintegrować media społecznościowe z blogami
 • Jak zgromadzić więcej czytelników
 • Jak korzystać z mediów społecznościowych na żywo
 • Jak prowadzić hangouty Google+ na żywo
 • Jak poprowadzić czat na Twitterze
 • Jak nie wyjść na dyletanta
 • Jak optymalizować z myślą o konkretnych platformach
 • Jak złożyć wszystko w całość

Wykorzystaj media społecznościowe do promowania własnej marki!


Guy Kawasaki — naczelny propagator Canva (internetowego serwisu designerskiego) i doradca Haas School of Business przy Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Wcześniej pracował jako główny orędownik Apple’a i doradca specjalny dyrektora generalnego oddziału Motoroli w Google’u.

Peg Fitzpatrick — strateg social media i dyrektor działu ds. mediów cyfrowych w Kreussler Inc. Przeprowadziła udane kampanie społecznościowa dla Motoroli, Google’a, Audi, Canva i Virgin. Kiedy trafi po śmierci do nieba, święty Piotr powita ją słowami: „Obserwuję twój profil na Pintereście”.

Spis treści

Spis treści ebooka "Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Sztuka autopromocji w mediach społecznościowych"

 • O autorach (7)
 • Zacznij czytać tutaj (9)
 • Podziękowania (11)
 • 1. Jak zoptymalizować swój profil (13)
 • 2. Jak nakarmić Postowego Potwora (27)
 • 3. Jak udoskonalić posty (49)
 • 4. Jak odpowiadać na komentarze (73)
 • 5. Jak zintegrować media społecznościowe z blogami (81)
 • 6. Jak zgromadzić więcej czytelników (99)
 • 7. Jak korzystać z mediów społecznościowych na żywo (101)
 • 8. Jak prowadzić hangouty Google+ na żywo (109)
 • 9. Jak poprowadzić czat na Twitterze (121)
 • 10. Jak nie wyjść na dyletanta (127)
 • 11. Jak optymalizować z myślą o konkretnych platformach (135)
 • 12. Jak złożyć wszystko w całość (169)
 • Podsumowanie (173)
 • Spis aplikacji i serwisów internetowych (175)
Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Książka Video marketing nie tylko na YouTube / Magdalena Daniłoś
Książka "Video marketing nie tylko na YouTube" czyli jak za pomocą krótkiego materiału opowiedzieć historię marki w sposób, który porwie odbiorcę i sprawi, że będzie on chciał podzielić się nią ze znajomymi. Obraz wart...
Ebook Laptopowy Milioner. Jak zerwać z pracą na etacie i zacząć zarabiać w sieci / Mark Anastasi
Ebook "Laptopowy Milioner. Jak zerwać z pracą na etacie i zacząć zarabiać w sieci" czyli zostań internetowym rewolucjonistą! O niezależności, także tej finansowej marzy każdy. Kto nie chciałby w końcu przestać martwić się o...
Ebook Twoja firma w social mediach / Marcin Żukowski
W ebooku "Twoja firma w social mediach. Podręcznik marketingu internetowego dla małych i średnich przedsiębiorstw" poznasz mechanizmy rządzące światem mediów społecznościowych i dowiesz się jak zmusić je do tego, by dla Ciebie pracowały...
Ebook Przebij się! Jak możesz osiągnąć to co zbudowali najlepsi przedsiębiorcy biznes i mocną markę / Gary Vaynerchuk
"Przebij się! Jak możesz osiągnąć to co zbudowali najlepsi przedsiębiorcy biznes i mocną markę" to piąta i najnowsza książka Gary’ego Vaynerchuka – niezwykle interesująca, jak i pełna merytorycznej oraz twardej wiedzy. To...
Ebook Landlord. Jak osiągnąć wolność finansową, inwestując w nieruchomości / Marcin Matuszewski
Ebook "Landlord. Jak osiągnąć wolność finansową, inwestując w nieruchomości" czyli jak zostać Rentierem dzięki inwestowaniu w nieruchomości. Inwestowanie w nieruchomości to w dużej mierze praca z ludźmi. Nawet...