Dobre wypracowania / Elżbieta Banecka

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Dobre wypracowania / Elżbieta Banecka

Z ebooka "Dobre wypracowania" dowiesz się jak samodzielnie pisać wypracowania i otrzymywać z nich wysokie oceny bez większego wysiłku.

Wielu uczniów idzie na łatwiznę i ściąga z Internetu gotowe wypracowania, prace pisemne, pod którymi później podpisuje się własnym imieniem i nazwiskiem. Pomijając kwestie tego czy takie oszustwo jest dobre, czy złe, czy zastanawiałeś się kiedyś jak wiele tacy uczniowie tracą?

Wyobraź sobie dwóch uczniów. Pierwszy z nich nie napisał w życiu żadnego wypracowania, żadnej pracy pisemnej samodzielnie. Zawsze ściągał, oszukiwał i podkładał gotowce, otrzymując niejednokrotnie bardzo dobre oceny.

Drugi uczeń, starał się samodzielnie pracować, sam pisał prace, które często oceniane były słabo. Drugi uczeń wiedział jednak, że pisząc wypracowania rozwija swoje umiejętności, które będą niezwykle cenne w przyszłości.

Zastanawiałeś się może kiedyś jak bardzo umiejętność konstruowania wypowiedzi pisemnej, argumentacji przyda Ci się w życiu? Wyobraź sobie jeszcze raz tych dwóch uczniów po kilku latach, gdy ukończą szkołę. Będą musieli pisać listy motywacyjne, ubiegać się o pracę, wyrażać swoje myśli na piśmie. Jak sądzisz, który będzie miał większe szanse na sukces?

Czy ten, który zawsze brał gotowce i sam nie potrafi wiele napisać, czy ten, który wszystko pisał samodzielnie, rozwijał swoje umiejętności i potrafi dobrze argumentować swoje decyzje oraz myśli. Który potrafi pisać w taki sposób, aby zrobić odpowiednie wrażenie na odbiorcy? Którym z tych uczniów Ty jesteś? Którym chciałbyś być?

Ty także możesz już za chwilę poznać 5 skutecznych sposobów na dobrą ocenę z wypracowania.

Czy zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób nauczyciele oceniają wypracowania? Co jest dla nich naprawdę ważne i co powinieneś zamieścić w swojej pracy, aby otrzymać dobrą ocenę? A może piszesz wypracowania "na czuja"? Pewnie czasem udaje się, a czasem nie za bardzo. Chciałbyś wiedzieć jak zawsze zrobić dobre wrażenie na nauczycielu? Jak sprawić, aby Twoje wypracowania wyróżniały się spośród innych i aby zawsze były wysoko oceniane?

Szkolna polonistka pokaże Ci krok po kroku jak pisać dobre wypracowania.

To co wyróżnia publikację "Dobre wypracowania", jest fakt, że została ona napisana przez polonistkę, która oceniła w swojej karierze tysiące prac pisemnych. Kupując zatem ebooka "Dobre wypracowania" dowiesz się, co jest tak naprawdę ważne w pracy pisemnej, co powoduje, że robi ona wrażenie na każdym kto ją czyta i dzięki czemu możesz bez większych problemów otrzymywać dobre oceny za wypracowania, a nauczyciele nie będą mogli uwierzyć, że piszesz je samodzielnie.

Przekonaj się na własnej skórze, jak łatwo pisać dobre wypracowania i jak wielką satysfakcję to daje.

Stosując zasady opisane w tym e-booku, nauczysz się dobrze konstruować wypracowanie. Najpierw jednak uświadomisz sobie, że wypowiedź pisemna ma swój szkielet – jak belkowanie drewnianego domu, który bez podpórki zawaliłby się, a posiadając tylko fragment konstrukcji nośnej, przechyliłby się i wykrzywił. Tymi elementami nośnymi dobrego wypracowania są twierdzenia ogólne , które będziemy tutaj nazywali tezami .

(...) Dzięki tej książce poznasz pięć prostych sposobów, które pozwolą Ci dobrze skonstruować wypracowanie. Aby Ci się to udało:

 1. ćwicz pisanie tez,
 2. stosuj „technikę pięciu lektur”,
 3. porządkuj linię twierdzeń,
 4. dobieraj odpowiednie przykłady do twierdzeń,
 5. wprowadzaj „schemat hamburgera”.

Wszystkie te sposoby zostaną omówione poniżej.

Chciałbyś pewnie dowiedzieć się, o ile lepsze stopnie za wypracowania będziesz otrzymywał po przećwiczeniu pisania zgodnie z moimi wskazówkami? – uczniowie stosujący się do moich rad i ćwiczący tworzenie twierdzeń, podnoszą zazwyczaj oceny za prace o stopień lub dwa , w zależności od różnych czynników. Podstawowe różnice zależą od tego, na ile sprawnym językiem i pięknym stylem wypowiedzi się oni posługują. Dobrych lub złych nawyków w tym względzie nabywa się przecież przez całe życie.

Elżbieta Banecka "Dobre wypracowania"

Spis treści

Spis treści ebooka "Dobre wypracowania"

 • WSTĘP
 • I. CZEGO W KRÓTKIM CZASIE NAUCZYSZ SIĘ Z TEJ KSIĄŻKI?
 • II. BARDZIEJ ODLEGŁE EFEKTY ZNAJOMOŚCI TEGO E-BOOKA, CZYLI CO MA JĘZYK POLSKI DO RYNKU PRACY?
 • CZĘŚĆ I TEZA JEST PODSTAWĄ KONSTRUKCJI
 • ROZDZIAŁ I NAJWAŻNIEJSZA JEST TEZA
 • ROZDZIAŁ II WYPRACOWANIE JAK DOBRA BUŁKA
 • ROZDZIAŁ III JAK ODNALEŹĆ TEZY?
 • ROZDZIAŁ IV PORZĄDKOWANIE LINII TWIERDZEŃ
 • CZĘŚĆ II JAK NAPISAĆ WSTĘP DO WYPRACOWANIA?
 • ROZDZIAŁ I WSTĘP - PRAWO PIERWSZEGO WRAŻENIA
 • ROZDZIAŁ II CO POZA TYM MOŻNA UMIEŚCIĆ WE WSTĘPIE?
 • ROZDZIAŁ III OD CZEGO ZACZĄĆ?
 • ROZDZIAŁ IV NAJCZĘSTSZE BŁĘDY DOTYCZĄCE WSTĘPU
 • CZĘŚĆ III ROZWINIĘCIE TEZ ZAWARTYCH WE WSTĘPIE
 • ROZDZIAŁ I CO BĘDZIEMY ROZWIJAĆ?
 • CZĘŚĆ IV KONIEC WIEŃCZY DZIEŁO
 • ROZDZIAŁ I WYSTARCZY POWTÓRZYĆ
 • CZĘŚĆ V HAMBURGER W PRAKTYCE
 • ROZDZIAŁ I CZAS NA DOBRE WYPRACOWANIE
 • CZĘŚĆ VI POWRÓĆMY DO TEZ
 • ROZDZIAŁ I TEZY, KTÓRE NIE ŚWIADCZĄ DOBRZE O AUTORZE
 • CZĘŚĆ VII POWTÓRZENIE NAJWAŻNIEJSZYCH INFORMACJI
 • CZĘŚĆ VIII PRAKTYKA CZYNI MISTRZA
 • ROZDZIAŁ I ĆWICZENIA
 • ROZDZIAŁ II ODPOWIEDZI DO WYBRANYCH ĆWICZEŃ
 • CZĘŚĆ IX POSŁOWIE DLA DOCIEKLIWYCH
 • ROZDZIAŁ I "DOBRE WYPRACOWANIE" A ROZPRAWKA I ESEJ
 • ROZDZIAŁ II "DOBRE WYPRACOWANIE" A STARA MATURA I AKTUALNE WYPRACOWANIA SZKOLNE
 • ROZDZIAŁ III "DOBRE WYPRACOWANIE" A NOWA MATURA
 • PODZIĘKOWANIA
Opinie

Nigdy nie byłem dobry z polskiego. Zawsze wolałem przedmioty ścisłe. Nie pisałem dobrych wypracowań aż do czasu, kiedy zapoznałem sie z tą książką. Po jej przeczytaniu pierwsza praca jakią napisałem okazała się najlepsze w klasie co zaskoczyło mnie i moją polonistkę bo nigdy aż tak dobrze nie mogłem rozwinąć tematu. Zawsze dostawałem najwyżej 3+ a teraz już tylko 5. Nawet nie myślałem, że pisanie wypracowań jest aż tak łatwe.

Radosław G.

Po przeczytaniu książki moje wypracowania są o wiele ładniejsze. Przed kupnem książki dostawałem 3 lub 3+ za wypracowania, a teraz 4 i 5. Polecam ją wszystkim uczniom.

Kuba W.

Bardzo ciekawa lektura, a mianowicie wszystko jest krok po kroku ładnie i zrozumiale napisane. Pozdrawiam i zachęcam inne osoby do kupna bo naprawdę tak lektura może zawsze się przydać i lepiej mieć ją w zasięgu ręki. Jeszcze raz pozdrawiam Michał!

Michał O.

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Będę pisarzem / Dorothea Brande
Ebook "Będę pisarzem". Obowiązkowa lektura pisarzy, krytyków, redaktorów na całym świecie Wielki amerykański bestseller, który nauczy Cię, jak pisać, by zostać pisarzem z prawdziwego zdarzenia. ...
Ebook Sztuka pisania / Wiktoria Nester
Ebook "Sztuka pisania". Poznaj tajniki najpopularniejszych form pisarskich, czyli: Jak pisać, aby ludzie chcieli to czytać? Każdy z nas spotyka się z sytuacją, kiedy musi napisać jakiś tekst. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, raz...
Ebook Autor 2.0 / Aleksander Sowa
Ebook "Autor 2.0". Jak wydać (własną ) książkę i na tym zarobić? Czy wiesz, jak wydać i zarabiać na własnej książce? Autor 18 poczytnych publikacji zdradza swój sekret. Może troszeczkę powieje truizmem, gdy powiemy, że...
Ebook Praktyczny kurs pisarstwa / Katarzyna Krzan
Z ebooka "Ebook Praktyczny kurs pisarstwa" dowiesz się jak napisać fascynującą książkę z intrygującą fabułą i odnieść sukces. Poznaj sekrety autorów bestsellerów. Skoro jesteś na tej stronie, to najprawdopodobniej właśnie...
Ebook Poznaj sekret jak pisać ebooki / Paweł Sygnowski
Poznaj sekret, jak pisać ebooki i naucz się na nich zarabiać korzystając z doświadczenia autora bestsellerów Ebooki wzbudzają coraz większe zainteresowanie, dlatego też im szybciej wykorzystasz tą okazję, tym bardziej na tym...