Coaching. Misja życia / Wanda Szulc

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Coaching. Misja życia / Wanda Szulc

Ebook "Coaching. Misja życia". Jak wykorzystać swoją wiedzę, aby skutecznie pomagać innym,

Tak! Możesz spełniać się w swojej pasji i uczyć innych, mając z tego wielką satysfakcję, a nawet pieniądze. Czytaj uważnie dalej, jeśli interesuje Cię pomaganie ludziom i czerpanie z tego korzyści.

Jeśli posiadasz wiedzę, której nie mają inni, jeśli jesteś przekonany, że wiedza, którą posiadasz, pomogłaby innym ludziom w szybszym rozwoju, jeśli osiągnąłeś w życiu znaczący sukces, którym chciałbyś się podzielić – to mam dla Ciebie ważną wiadomość. Możesz to zrobić!

Nie musisz być wybitnym ekspertem, który skończył dwa fakultety. Najważniejsze jest to, czy wiedza, którą przekazujesz jest wartościowa dla innych i czy pomoże im w ich rozwoju osobistym.

Czym dokładnie jest coaching i dlaczego jest on misją?

Coaching jest współpracą między trenerem a osobą, której pomaga. Niezależnie od tego, czy jest to menadżer, kierownik, czy zwykły człowiek – coach ma pomagać mu realizować własne cele (nawet te najśmielsze). Jeśli ktoś czuje, że jego życie (zawodowe i osobiste) nie idzie w takim kierunku, jak powinno, to coach jest od tego, żeby mu pomóc.

Celem coachingu jest usunięcie przeszkód i barier, które powstrzymują osobę, którą prowadzisz, przed spełnieniem swoich marzeń i życiowych celów. Pomagasz zrozumieć, co ogranicza jej rozwój i jak pokonywać przeszkody, które pojawiają się w drodze do sukcesu. Każdy ma duży potencjał, tylko nie każdy potrafi go wydobyć z siebie – i właśnie na tym polega Twoja rola jako coacha.

Dla kogo jest książka "Coaching. Misja życia"?

Nie oszukujmy się – ta publikacja nie jest dla wszystkich i nie każdy może zostać coachem. Treść zawarta w tym poradniku jest przede wszystkim skierowana do osób, które mają wiedzę i które chcą dzielić się nią z innymi. Nie chodzi tutaj tylko o specjalistyczną wiedzę (np. o fizyce kwantowej), ale też o wiedzę zaczerpniętą z własnych doświadczeń. Książka "Coaching. Misja życia" jest przeznaczona dla osób, które chcą pomagać innym ludziom w ich rozwoju osobistym, dzięki swoim własnym doświadczeniom.

Zadaniem trenera nie jest mówienie: Naucz się tego, zrób to, pamiętaj o tym. Nie o to tutaj chodzi. Trener / coach ma być raczej przewodnikiem, który pokaże Ci drogę i przez jakiś czas będzie z Toba nią szedł, aby upewnić się, że idziesz w dobrym kierunku. Nie chodzi tutaj o to, aby być tylko nauczycielem, który wykrzykuje komendy i daje prace domowe. Coaching to dużo więcej. Jeśli odpowiada Ci takie podejście do nauki, to prawdopodobnie możesz być coachem i spróbować swoich sił w coachingu.

Od autorki:

Książka przeznaczona jest dla wszystkich osób zainteresowanych swoim rozwojem zawodowym w roli coacha, które chciałyby uzyskać informację na temat tego, czym jest, a czym nie jest coaching, w jakim stopniu coach może pomóc swojemu klientowi, dlaczego coaching działa i wreszcie praktyczne wskazówki, jak promować swoje usługi i budować prywatną praktykę coacha. Czytelnik znajdzie w niej również użyteczne informacje na temat metod i technik stosowanych w coachingu.
W dużej mierze informacje zawarte w publikacji są często odpowiedzią na pytania uczestników szkoleń, które prowadzę na temat coachingu. Zachęcam do przeczytania tej książki również wszystkie te osoby, które potrafią motywować innych do realizowania swoich planów i spełniania marzeń”.

Oto czego jeszcze się dowiesz z ebooka "Coaching. Misja życia":

 • Na czym polega i jakie zadanie ma coaching w biznesie, życiu osobistym? Sprawy zawodowe różnią się od życia prywatnego, a więc potrzebują innego coachingu.
 • Jakie standardy zawodowe coacha i jakie warunki powinna spełniać osoba, która chce zostać coachem?
 • Jak być dobrym, rozumiejącym innych ludzi coachem? Jak pomagać i sprawiać, że ludzie rzeczywiście zaczną się rozwijać dzięki Twojej pomocy?
 • Jak działa i jak pracuje coach i na czym dokładnie polega jego rola? Jak wygląda od podstaw praca osobistego trenera i pomaganie innym ludziom? Dowiedz się o tym, a sam będziesz wiedział, co i jak robić.
 • Jak skutecznie uczyć innych i sprawić, aby to, czego się nauczyli, spowodowało zmianę w ich życiu? Samo uczenie to jeszcze za mało, trzeba wiedzieć, jak przekazywać wiedzę, żeby dotarła ona do innych.
 • Jak zrozumieć i rozpoznać charakter osoby, której pomagamy, i co zrobić, aby konkretniej i na głębszym stopniu dotrzeć do niej? Nie zawsze łatwo jest zrozumieć problem drugiej osoby, dlatego potrzebna jest wiedza, jak słuchać i obserwować.
 • Jakich najważniejszych umiejętności potrzebuje coach i jakie cechy charakteru powinien mieć?
 • Czym różni się coaching od pomocy psychologa, doradcy zawodowego lub nauczyciela?

Połącz swoją misję z pomnażaniem pieniędzy

Tylko pomyśl, ile może być warte dla Ciebie pomaganie innym w ich samorozwoju. Wyobraź sobie, jak otrzymujesz kolejne listy i telefony z podziękowaniami za to, jak bardzo komuś pomogłeś i wpłynąłeś na czyjeś życie. Czy nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł pomagać innym ludziom i jednocześnie robić to, co kochasz?

Spis treści

Spis treści ebooka "Coaching. Misja życia"

 • W STĘP 
 • Historia o rozgwiazdach
 • DEFINICJA COACHINGU
 • PODOBIEŃSTWA I RÓŻNICE POMIĘDZY COACHINGIEM,
 • DORADZTWEM A TERAPIĄ 
 • RÓŻNICA POMIĘDZY COACHINGIEM A D ORADZTWEM 
 • Różnica pomiędzy coachingiem a terapią 
 • Cele terapii i coachingu są różne. 
 • STANDARDY ZAWODOWE 
 • Standardy pracy z Klientem
 • Poufność/prywatność 
 • Konflikt interesów
 • COACHING PERSONALNY 
 • COACHING KARIERY
 • COACHING W FIRMIE 
 • COACHING KADRY MENEDŻERSKIEJ 
 • KOMPETENCJE COACHA
 • Wzorce myślenia
 • StRUKTURA COACHINGU 
 • KONTRAKT
 • SABOTAŻ 
 • METAFORY
 • RÓŻNE TYPY KLIENTÓW I JAK Z NIMI PRACOWAĆ 
 • MARKETING DLA COACHÓW 
 • NARZĘDZIA I TECHNIKI PRACY COACHA 
 • Analiza straty czasu
 • Lista „pożeraczy czasu”.
 • BIBLIOGRAFIA
Opinie

Pierwsza tak konkretna książka o coachingu. Podczas czytania wciągnie Cię jak trąba powietrzna...

Piotr

Ciekawa publikacja dla osób, które myślą o tym , żeby zostać coachem. Omawia absolutne podstawy dotyczące tego zajęcia.

Agnieszka

Idealne wskazówki dla liderów np. w MLM. Również dla tych co chcą nimi zostać.

Maraton

Książka bardzo pomocna dla każdego, kto szuka praktycznych porad odnośnie rozpoczęcia działalności jako coach. Zbiór najważniejszych wiadomości, technik, narzędzi. Jeśli szukasz książki o tym jak wykorzystać swoją wiedzę w jakimś temacie i uczyć innych to omiń tą pozycję. Jest ona tylko i wyłącznie o coachingu.

Paweł

Coaching. Misja życia jest poradnikiem zbierającym wiedzę z różnych źródeł traktujących o coachingu. Porusza typologię klientów, różnice pomiędzy coachingiem a terapią, a także umiejętności niezbędne do pracy coacha. Lektura warta swojej ceny, znajdziesz tam opis modelu GROW, ale również kwestionariusz badający straty czasu oraz listę pożeraczy czasu.

Marta

Ze względu na fakt, że widzę się w przyszłości jako osoba szkoląca innych na podstawie własnego doświadczenia - zakupuję takie książki by zobaczyć jakie nauki mają ci, którzy są/byli przede mną i za każdym razem dowiaduję się czegoś nowego co najpierw testuję na sobie a później wdrażam w życie i przekazuję dalej jako już, i swoje doświadczenie. Tak również było i w tym przypadku jednak nie będę podawał przykładów bo dla każdego jest tu przygotowane coś innego.

Marcin

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. W końcu pozycja nie ma na celu zagłębiać się w konkretnej tematyce z psychologii. Natomiast uzmysławia jak wygląda praca trenera po zdobyciu już fachowej wiedzy. Lektura niezwykle pomocna dla osób poważnie myślących o pracy w roli coacha. Uświadamia czego dokładnie oczekuję się od takiego człowieka, nakierowuje jak rozpoznać z jakiego typu klientem mamy do czynienia i jak dopasować do niego program sesji. Przestrzega także przed pułapkami jakie niewątpliwie czyhają w tej branży.

Łukasz

Polecam opanowanie podstawowej wiedzy o rozwijającym się w Polsce coachingu. Wierzę, że za jakiś czas jego zasięg nie będzie ograniczał się do wielkich przedsiębiorstw dla potrzeb zwiększenia wydajności pracy podwładnych, ale grupą docelową będą również klienci indywidualni, którzy chcą poprawić jakość swego życia w różnych aspektach.

Dawid

Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 

Coaching. Misja życia / Wanda Szulc

Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Książka EVENT - Zaufaj mi... Zasługujesz na wyjątkowe życie / Adam Walerjańczyk
Książka "EVENT - Zaufaj mi... Zasługujesz na wyjątkowe życie." - Adam Walerjańczyk W swojej najnowszej powieści "EVENT - Zaufaj mi... Zasługujesz na wyjątkowe życie", Adam Walerjańczyk rozprawia się z prawdami...
Książka Psychologia Zmiany - najskuteczniejsze narzędzia pracy z ludzkimi emocjami, zachowaniami i myśleniem / Mateusz Grzesiak
W książce "Psychologia Zmiany - najskuteczniejsze narzędzia pracy z ludzkimi emocjami, zachowaniami i myśleniem" znajdziesz najskuteczniejsze techniki pracy z innymi. Psychologia zmiany stanowi kompilację najważniejszych...
Ebook Optymizm / Tomasz Stelmachowicz
Ebook "Optymizm". Dlaczego poprzez pozytywne myślenie można osiągnąć więcej? Drogi Czytelniku! Żyjemy po to, aby poznawać siebie, odkrywać potencjał własnych możliwości, cieszyć się...
Ebook Jak pokochać siebie? / Marcin Pietraszek
Czytając ebooka "Jak pokochać siebie?" poznasz sekret, jak skutecznie rozwiązywać problemy i osiągać życiowe cele. Czy chciałabyś poznać niezwykle praktyczne ćwiczenia, powstałe na podstawie ponad 1000 udzielonych porad...
Ebook Sekrety kreatywnego myślenia / Andrzej Bubrowiecki
Ebook "Sekrety kreatywnego myślenia." Jak rozbudzić swoją kreatywność i zacząć tworzyć naprawdę genialne pomysły? Zapewne nieraz podziwiałeś wielkich odkrywców i wynalazców, zastanawiając się, co takiego mają w sobie, że w ich...