Biblia #SELF-PUBLISHINGu. Nawet nie próbuj wydać własnej książki bez tej wiedzy! / Aleksander Sowa

Tani hosting

Zawartość

Opis
Książka Biblia #SELF-PUBLISHINGu. Nawet nie próbuj wydać własnej książki bez tej wiedzy! / Aleksander Sowa

BIBLIA #SELF-PUBLISHINGu? Tak, a wydawcy chcieliby ją spalić!

Niezwykłe dzieło prekursora i weterana samodzielnego wydawania swoich książek w Polsce. Kompendium wiedzy dla każdego autora zamierzającego publikować swoje utwory bez wydawcy. Poradnik, który porusza większość zagadnień, jakich znajomość jest niezbędna do profesjonalnego wydania książki albo e-booka przez jego autora z sukcesem. Musisz mieć ten niezwykły poradnik.

 • Z książki "Biblia #SELF-PUBLISHINGu. Nawet nie próbuj wydać własnej książki bez tej wiedzy!" dowiesz się, jak samodzielnie wydać swoją książkę, bez wydawcy w polskich oraz zagranicznych platformach wydawniczych, oraz nauczysz się promowania w różnych kanałach dystrybucji i dowiesz, jak na tym zarobić.
 • Z książki "Biblia #SELF-PUBLISHINGu" dowiesz się, jak działają, jak obsługiwać i publikować w krajowych platformach – Rozpisani, OSDW Azymut, Ridero, eBookPoint.pl, WydaćKsiążkę –  oraz zagranicznych – KDP Amazon, Tolino, Smashwords, CreateSpace, Lulu, GoolePlay, Feedbooks, Scribd.

To książka, po przeczytaniu której, każdy autor będzie mógł z łatwością opublikować swoje dzieło, bez wydawcy i bez większych pieniędzy. Wydawcy znienawidzą ten poradnik i będą chcieli spalić wszystkie egzemplarze.

NIEZWYKŁA KSIĄŻKA? Pierwsza i jedyna książka w Polsce o samopublikowaniu? Tak!

Wydawanie własnych dzieł przez autorów w Polsce staje się coraz popularniejsze. Jednak wciąż brakuje rzetelnych informacji na ten temat. Niewielu autorów dzieli się swoją wiedzą. Jak dotąd w Polsce nie ukazała się ani jedna książka podejmująca tematyki self-publishingu oraz pisarstwa niezależnego. Jeszcze nikt u nas tak poważnie i tak obszernie nie potraktował zjawiska samodzielnego publikowania swoich książek.

Z pewnością nie ukazała się żadna pozycja tak kompleksowo i obszernie traktująca to zagadnienie. Nie ma też oficjalnych przekładów tego typu książek, jakie ukazały się w innych językach. 

W WYDAWNICTWIE? Dlaczego autor wydał ją u nas, a nie samodzielnie?

Pierwszą książkę autorstwa Aleksandra Sowy wydaliśmy jeszcze w 2007 roku. Od tamtej pory naszym nakładem ukazało się kolejnych osiem innych publikacji tego autora. Sprzedaliśmy je w łącznym nakładzie ponad 15 tysięcy egzemplarzy. Dzięki temu udało się nam zarobić sporo pieniędzy. Nie działamy jak większość. Mamy własny model sprzedaży i dystrybucji. 

Mamy do siebie zaufanie. Jesteśmy dla siebie partnerami.  Udało się nam dojść do porozumienia, wypracowując kompromisy, z których obie strony są zadowolone. O pewnych kwestiach naszej współpracy nie możemy się wypowiadać publicznie, ale możemy zdradzić, że autor zdecydował się na współpracę z nami m.in. dlatego, że skupia się obecnie na samodzielnym publikowaniu beletrystyki.

#SELF-PUBLISHING?

Czy tylko o tym jest ta książka? Nie!

Self-publishing jest tylko jednym z rodzajów samodzielnego publikowania własnych dzieł przez ich autorów. Z tej książki dowiesz się, jakie są jeszcze inne rodzaje samopublikowania, co je różni, jakie są ich zalety i wady oraz dla kogo są one dobre. Poznasz koszty poszczególnych ścieżek wydawniczych i metod samopublikacji omówione na przykładach z katalogu autora. Po przeczytaniu tej książki będziesz ekspertem w zakresie pisarstwa niezależnego, a self-publishing nie będzie miał przed Tobą tajemnic.

Dla kogo jest ta książka?

Jeśli planujesz publikowanie własnych dzieł, zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej, niezależnie od tradycyjnej ścieżki wydawniczej, potrzebujesz tej książki. Jeśli napisałeś książkę, ale żaden wydawca nie zdecydował się na jej wydanie, a firmy wydawnicze żądają od Ciebie kilku tysięcy złotych za usługę niewiele bardziej rozbudowaną niż druk i obiecują Ci złote góry, potrzebujesz tej książki.

Potrzebujesz jej, jeśli chcesz publikować.

Jeśli chcesz zarabiać konkretne pieniądze na swoich książkach, kupując tę książkę, zdobędziesz wiedzę, dzięki której zrobisz wielokrotnie więcej. Jeśli piszesz i chcesz wydać swoją książkę, dobrze trafiłeś. Jeśli napisałeś swoją książkę i nie znalazłeś wydawcy, jedyne czego Ci teraz trzeba to wiedzy zawartej w "Biblii self-publishingu". Jeśli masz książkę, ale nie chcesz dzielić się zyskiem z jej sprzedaży z wydawcą czy pośrednikiem, dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć.

Jeśli chcesz publikować za granicą, ale nie wiesz jak to zrobić, znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania. Jeśli nie masz zagranicznego numeru podatkowego i nie masz pojęcia i jak odbierać płatności, wystarczy Ci ta jedna, niezwykła i unikalna książka. Znajdziesz w niej wszystko, czego potrzebujesz, by zostać niezależnym autorem.

O czym przeczytasz?

Nie da się jednym zdaniem opowiedzieć o prawie dwudziestu latach doświadczeń. Dlatego ta książka ma prawie 500 stron. Nie da się dobrze wyjaśnić, jak publikować, nie dołączając do tekstu zdjęć. To dlatego znajdziesz ich w "Biblii self-publishingu" ponad 150! Nie można jednym zdaniem streścić kilkunastu lat bezcennych doświadczeń. Nie da się napisać takiej książki bez góry bezcennej wiedzy. I wreszcie nie da się dobrze wydać swojej książki, bez wiedzy zawartej w "Biblii self-publishingu".

Nawet nie próbuj wydać własnej książki bez tej wiedzy!

 • Czym jest pisarstwo niezależne?
 • Kto odniósł sukces w Polsce i na świecie, wydając bez wydawcy i dlaczego?
 • Jak najlepiej wydawać?
 • Dlaczego czasem jest lepiej wydawać z wydawcą i z jakiego powodu?
 • Jakie są wady i zalety poszczególnych ścieżek wydawniczych?
 • Jak dobrze dobrać tytuł, złożyć książkę, sformatować wersję elektroniczną?
 • Jak odbierać płatności, płacić podatki i sprzedawać za granicą?

"Biblia #SELF-PUBLISHINGu" odpowie Ci na te oraz dziesiątki innych pytań.

Ta książka odpowie na Twoje pytania! Szczegółowo przedstawi kwoty, plusy i minusy poszczególnych form publikowania.

Dowiesz się, czym jest samopublikowanie, jakie są rodzaje self-publishingu, jak wydawcy oszukują nieświadomych debiutantów i jak tego uniknąć. Będziesz wiedzieć, ile kosztuje wydanie książki, od czego zacząć i jak uniknąć podstawowych, poważnych błędów oraz tych mniejszych, nie mniej ważnych. Po przeczytaniu tej książki dowiesz się, jak poprawnie i dobrze zaprojektować okładkę do swojej książki, jak przygotować ją do druku oraz wydania jako e-booka. Dowiesz się… wszystkiego, co powinieneś wiedzieć. 

To obowiązkowa lektura, napisana przez jednego z najbardziej doświadczonych niezależnych pisarzy w Polsce na podstawie popełnionych przez siebie błędów. Nie musisz ich powtarzać.

Kopalnia doświadczeń zbieranych przez ponad 15 lat! Wszystko w jednej książce!

Książka "Biblia #SELF-PUBLISHINGu" to inwestycja!  

Tak, inwestycja, ponieważ pieniądze, za które możesz kupić moją książkę zwrócą ci się niebawem po samodzielnym wydaniu swojej książki! Wiedzę, zawartą w mojej książce zbierałem przez prawie 20 lat. Wydałem w tym czasie sporo pieniędzy i straciłem mnóstwo swojego czasu. Ty, możesz mieć to wszystko za jednym kliknięciem.

Prawie 500 stron i ponad 175 zdjęć.

Tak, ponieważ potraktowaliśmy z autorem temat bardzo poważnie. Naszym celem było wydanie książki profesjonalnej, wyczerpującej temat, ale jednocześnie maksymalnie przyjaznej w odbiorze. W wielu wypadkach zamieszczenie ilustracji ogromnie ułatwiło wyjaśnienie problemu. Czasem bez ilustracji nie dało się wyczerpać tematu. Z ilustracją prościej jest wyjaśnić krok po kroku (np. obsługę platform wydawniczych). A temat okazał się na tyle obszerny, że powstała naprawdę spora książka. Dzięki temu jednak nie będziesz potrzebował do samodzielnego wydawania swoich książek czy e-booków niczego więcej. W jednaj książce znajdziesz naprawdę wszystko.

Unikalna wiedza  

Zdecydowanie! Tylko w książce "Biblia #SELF-PUBLISHINGu" znajdziesz wiedzę, jaką zdobył przez lata swojej działalności jeden z najbardziej widocznych w Polsce self-publisherów, weteran polskiego samopublikowania i autor, którego książki i e-booki można znaleźć w większości liczących się księgarniach internetowych w Polsce i za granicą. Nikt nie jest w stanie przekazać Ci takiego zastrzyku wiedzy i doświadczenia.

Nie kupisz jej w żadnej księgarni!  

Tak, ponieważ książka "Biblia #SELF-PUBLISHINGu. Nawet nie próbuj wydać własnej książki bez tej wiedzy!" jest dostępna wyłącznie u nas. Autor zgodził się na współpracę z nami pod pewnymi warunkami. Jeden z nich mówi, że zyski ze sprzedaży książki mogą być podzielone wyłącznie pomiędzy autorem, wydawcą oraz partnerami naszego Programu Partnerskiego. W naszym modelu nie ma miejsca na tradycyjny model dystrybucyjny z przekazaniem 55-60% ceny książki dystrybutorowi! I to dlatego książki nie znajdziesz na półce w żadnej księgarni.


O Autorze:

Aleksander Sowa – pisarz niezależny, weteran samodzielnego publikowania w Polsce, pisanie to jego hobby. Pierwsze amatorskie e-booki wydawał samodzielnie już w 2002 roku. Publikując niezależnie na marginesie głównego nurtu wydawniczego, od 2005 roku wydaje również w największych krajowych wydawnictwach (m.in. Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Złote Myśli). W latach 2011-12 prowadził wydawnictwo autorskie. Jeden z pierwszych w Polsce autorów, który wykorzystał serwisy KDP Amazon, Smashwords, CreateSpace, Tolino czy Lulu, do samodzielnego publikowania. Jego debiutancka powieść jest pierwszą, wydaną wcześniej na papierze, polską powieścią w Kindle Store. Autor powieści obyczajowych i kryminalnych, zbiorów opowiadań, książek tematycznych i poradników, w tym „Jak wydać (swoją) książkę i na tym zarobić”. Książki oraz e-booki tego autora trafiły do rąk blisko 50 tysięcy czytelników.

Spis treści

Spis treści książki "Biblia #SELF-PUBLISHINGu. Nawet nie próbuj wydać własnej książki bez tej wiedzy!" - Aleksander Sowa

 • Od wydawcy
 • Wstęp 
 • Warning, czyli zanim zaczniesz 
 • Self-publishing i ojczyzna polszczyzna 
 • Dlaczego napisałem tę książkę 
 • Miałem dziesięć lat, gdy usłyszał o mnie świat 
 • Ja, grafoman, czyli kim jestem 
 • Czym jest pisarstwo niezależne? 
 • Kilka ciekawych historii 
 • Self-publishing success story 
 • Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica
 • Tradycyjny model jest prostszy 
 • Dziękujemy, nie skorzystamy 
 • Po co to wszystko? 
 • Kim jest autor niezależny? 
 • Rodzaje samopublikowania 
 • Zalety i wady różnych ścieżek wydawniczych 
 • (Pseudo)wydawnictwa, czyli współfinansowanie 
 • Kłamcy, kłamcy 
 • Ile naprawdę kosztuje wydanie książki? 
 • Ile można na tym zarobić (stracić)? 
 • Zanim wyślesz, czyli jak przygotować manuskrypt 
 • Instrukcja wydania książki 
 • Self-electronic 
 • Self-electronic w Polsce 
 • Niezupełnie tradycyjna ścieżka wydawnicza 
 • Profesjonalna okładka 
 • Chwytliwy, dobrze dobrany tytuł 
 • Formatowanie 
 • Skład 
 • Jak opublikować e-booka w Smashwords 
 • Jego wysokość KDP Amazona 
 • Mamy jeszcze Google Play 
 • Google Books - Książki Google 
 • Tylko albo aż CreateSpace 
 • Lulu: Online Self Publishing Book & eBook Company 
 • Tylko Feedbooks 
 • Scribd - to mi wystarczy 
 • Tolino muss sein 
 • Zdrastwujtie, Ridero 
 • I Have a Dream, czyli jak WydaćKsiążkę 
 • My jesteśmy Rozpisani 
 • OSDW Azymut 
 • Jej wysokość ebookpoint.pl 
 • Pod nadgryzionym jabłuszkiem 
 • Gdzie jeszcze? 
 • Autor na swoim, czyli własna firma 
 • Kilka antyhistorii z życia self-publikującego autora 
 • Formaty i zabezpieczenia antypirackie 
 • Mały krok dla autora, wielki dla historii książki 
 • Jak z sukcesem (wy)promować swoją książkę 
 • Poradnik selfa - marketingowe case study 
 • Traktuj odbiorcę lepiej, niż to robi wydawca 
 • Problemy niezależnych autorów w Polsce 
 • Nieuchronne, niczym śmierć, podatki 
 • Odbieranie płatności 
 • Teoria długiego ogona 
 • Twoja droga 
 • Pisz, publikuj albo giń! 
 • Literatura 
Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook "Napisz książkę, która opowie o Tobie i będzie Cię promować" - Anna Grabka
Ebook "Napisz książkę, która opowie o Tobie i będzie Cię promować" - Anna Grabka Gdy czujesz, że napisanie książki jest Twoją powinnością... Są w życiu takie chwile, gdy czujesz, że Twoje doświadczenie, Twoja wiedza...
Ebook Autor 2.0 / Aleksander Sowa
Ebook "Autor 2.0". Jak wydać (własną ) książkę i na tym zarobić? Czy wiesz, jak wydać i zarabiać na własnej książce? Autor 18 poczytnych publikacji zdradza swój sekret. Może troszeczkę powieje truizmem, gdy powiemy, że...
Ebook Mistrzologia / Arkadiusz Podlaski
Ebook "Mistrzologia". Jak napisać książkę, dzięki której staniesz się uznanym ekspertem. Każdy człowiek jest mistrzem w jakiejś dziedzinie, jednak tylko nieliczni są uważani za prawdziwych ekspertów. Spośród nich jeszcze...
Ebook Praktyczny kurs pisarstwa / Katarzyna Krzan
Z ebooka "Ebook Praktyczny kurs pisarstwa" dowiesz się jak napisać fascynującą książkę z intrygującą fabułą i odnieść sukces. Poznaj sekrety autorów bestsellerów. Skoro jesteś na tej stronie, to najprawdopodobniej właśnie...
Ebook Poznaj sekret jak pisać ebooki / Paweł Sygnowski
Poznaj sekret, jak pisać ebooki i naucz się na nich zarabiać korzystając z doświadczenia autora bestsellerów Ebooki wzbudzają coraz większe zainteresowanie, dlatego też im szybciej wykorzystasz tą okazję, tym bardziej na tym...
X

Inne publikacje tego autora:

Ebook Fiat 126p. Mały Wielki Samochód / Aleksander Sowa
Ebook Fiat 126p. Sportowe modyfikacje i tuning malucha / Aleksander Sowa
Ebook Legendy naszej motoryzacji / Aleksander Sowa
Ebook Jak jeździć oszczędnie / Aleksander Sowa
Ebook Jak ulepszyć swojego Fiacika? / Aleksander Sowa
Ebook Autor 2.0 / Aleksander Sowa