Ebook "Zarządzanie sobą samym w czasie" czyli zarządzanie czasem w praktyce. Krótki, Efektywny, Siódemkowy Kurs dla nie mających czasu Jak duże znaczenie dla Twojego sukcesu ma właściwe zarządzanie czasem?
Czy możliwe jest, byś zaczął się rozwijać trzy razy szybciej? Pomyśl tylko, co by się stało, gdybyś cały zmarnowany na mało ważne czynności czas z ostatniego miesiąca wykorzystał na najważniejsze w Twoim życiu sprawy i realizację największych marzeń...
Sztuka doskonałego zarządzania swoim czasem jest jedną z tych rzeczy, które wyróżniają ludzi o nieprzeciętnych osiągnięciach.
Czy chcesz dawać z siebie wszystko? Dzięki praktycznej publikacji "Zarządzanie sobą samym w czasie " otrzymasz solidne podstawy, by sprawnie zarządzać swoim czasem. Jeśli tylko zaczniesz stosować je w swoim życiu, jestem przekonany, że rezultaty przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania.
"Zarządzanie sobą samym w czasie " jest to książka z rodzaju tych, do których się wraca – najlepiej przeczytać ją kilka razy, bo za każdym razem znajdziesz w niej coś nowego lub coś, co już kiedyś wiedziałeś, ale czego nie stosowałeś.
Jak poradzić sobie ze Złodziejami Czasu? Gaduły w swoim otoczeniu najpierw zdiagnozuj, a potem zdecydowanie im... odmawiaj! Naucz się mówić „Nie, nie teraz”, „Chcę się zająć sprawą, która jest dla mnie ważna”. Sygnalizuj gadułom na początku, jaki czas pozwalasz im zająć: „Mam dla ciebie 5 minut” lub: „Możemy pogadać do 17.00”. To ważne. I mimo początkowego buntu i ryzyka utraty kilku znajomych – reszta się przyzwyczai i uszanuje Twoje prawo do odmowy. Masz obowiązek szanować swój czas i wymagać, by inni również go szanowali.
Ograniczaj przerywanie i gadułom, i również tym, którzy robią to sporadycznie. Jeżeli zauważysz, że przerywanie występuje w Twoim życiu jako powtarzalne zjawisko – zmień to. W takich przypadkach zastosuj odmowę, podobnie jak opisano w punkcie 3. Powiedz na przykład: „Zajmę się tym później, nie chcę teraz przerywać tego, co robię, to zbyt ważne”
– pisze w swoim praktycznym poradniku „Zarządzanie sobą samym w czasie ” Iwona Kubis – doświadczony trener zarządzania czasem.
VIDEO
Czego jeszcze dowiesz się z książki "Zarządzanie sobą samym w czasie"? Czym jest prawo wyczucia czasu? Jak asertywnie zarządzać swoim czasem? Jak sobie poradzić z odwlekaniem? Jak wykorzystać matrycę zarządzania czasem? Jak zastosować zasadę Pareto? Jak zwalczyć złe nawyki, tworzyć punkty kontrolne i ustalać priorytety? Jak planować, tworzyć mapy myśli ? Już za chwilę możesz poznać siedem prostych kroków do skutecznego zarządzania czasem: Zerwij stare związki łączące... Skończ z.... Uwolnij się od... Wykorzystuj czas Niekonwencjonalnie i ... Określ, które 20% daje 80%. Pomnóż 20%, które daje Ci 80 %. Wyeliminuj lub zmniejsz liczbę najmniej ... Pamiętaj o tym, aby na zajęcia zaplanowane przeznaczyć ok. 60% czasu; ok. 20% czasu zarezerwuj na sprawy nieoczekiwane, różnego rodzaju zakłócenia i złodziei czasu; pozostałe ok. 20% przeznacz na działania spontaniczne.
Najpierw Opracuj Plan.
W Twoim planie dnia powinny znaleźć się:
Sprawy przewidziane do załatwienia w tym dniu Sprawy niezałatwione z dni poprzednich Z adania konieczne do realizacji Twoich celów życiowych (!) Zajęcia powtarzające się okresowo Podziel zadania na grupy.
Ustal limit czasu na określone działania.
Ustal termin początkowy i termin końcowy.
6. Siedem Kroków
6.1. Zerwij stare związki łączące Wysiłek i Nagrodę.
Ciężko pracujesz – należy Ci się odpowiednia doza odpoczynku, obiegowe i wdrukowane w nas przeświadczenia: „Nauką i pracą ludzie się bogacą”, „Ziarnko do ziarnka” i tym podobne – budują w nas przekonania, iż trzeba długo, ciężko i tak, żeby było widać, jak ciężko i długo – coś robić – by sobie zasłużyć na nagrodę. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak mile widziani są pracownicy, którzy w pocie czoła harując wychodzą na nieliczne przerwy, dlaczego tak „politycznie modne” jest wczesne przyjście, a już na pewno praca, kiedy wszyscy już wyszli?
Czy człowiek jest bardziej efektywny, kiedy obnosi się ze swoją zajętością i przepracowaniem?
Nagradzaj się, kiedy chcesz i kiedy potrzebujesz! Nagradzaj się czasem – zrób sobie przerwę na coś, co lubisz. Nagradzanie siebie właśnie czasem (oczywiście nie chodzi tu o okolicznik czasu) jest wzmacniające dla naszej filozofii ekonomicznego wykorzystania energii w czasie. Dlaczego? Ponieważ zyskujemy dodatkowy czas dla siebie (zazwyczaj gdy czasu nam brak – to pobieramy go właśnie z obszarów: „Czas wolny”, „Czas dla siebie”, „Sen”, Odpoczynek” i wreszcie „Czas dla bliskich”.
Podczas prowadzonych przeze mnie szkoleń spotkałam wielu ludzi. Wszyscy ci uznający, iż radzą sobie z czasem i MAJĄ go, twierdzili, że:
Nagradzają się, relaksują, mają czas dla rodziny, dbają o przyjemności, robią sobie sensowne przerwy, jedzą posiłki o właściwych (czyli w miarę stałych) porach, chodzą do kina, na siłownię i basen, spacerują. Wiedzą, że trudno być efektywnym, jeśli się nie dba o „ładowanie baterii energetycznych”.
Iwona Kubis - fragment ebooka "Zarządzanie sobą samym w czasie"