Prawa Sukcesu w pigułce / Maria Anna Furman

Tani hosting

Zawartość

Opis
Ebook Prawa Sukcesu w pigułce / Maria Anna Furman

Ebook "Prawa Sukcesu w pigułce" - Maria Anna Furman. Opracowania Praw Sukcesu

Człowiek Sukcesu to Ty! Dowiesz się jak najszybciej, jakie są legendarne Prawa Sukcesu i zastosuj je w Twoim życiu, a osiągniesz Sukces

Nie wiem, czy lubisz długie książki. Nie wiem też, czy lubisz krótkie. A może w ogóle ich nie lubisz?:-) Prawdopodobnie jednak, skoro tu jesteś, masz ochotę dowiedzieć się, co takiego napisał Napoleon Hill, że mówią o tym Brian Tracy czy Joe Vitale. Oraz dlaczego ludzie opracowują 1000 stron, aby wyciągnąć z nich perełki perełek.

Maria Anna Furman podjęła nie lada wyzwanie: złączyć poszczególne części Praw Sukcesu, ustalić, co jest esencją, nie wysączając żadnej ważnej myśli ani nie zmieniając stylu autora.

Napoleon Hill - Prawa Sukcesu

Teraz, dzięki opracowaniu "Praw Sukcesu", możesz:

 • zapoznać się z Prawami Sukcesu, jeśli chcesz dowiedzieć się, czy chcesz pogłębić wiedzę, sięgając później po wiekopomne dzieło Napoleona Hilla;
 • zapoznać się z Prawami Sukcesu, jeśli chcesz odświeżyć sobie posiadaną wiedzę, jaką nabyłeś, czytając poszczególne Prawa Sukcesu;
 • zapoznać się z Prawami Sukcesu, jeśli chcesz dowiedzieć się, co osiągnął Napoleon Hill, poświęcając na to 25 lat swojego życia;

Pigułka pigułki, czyli co znajdziesz w "Prawach Sukcesu" Napoleona w Hilla w pigułce:

Superumysł

"Stworzony z dwóch, trzech lub więcej osób w doskonałym zrozumieniu powstaje z harmonii, celu i wysiłku tych osób! Obojętne, gdzie jesteś, kim jesteś, jaki masz zawód — możesz stać się użyteczniejszy, a w ten sposób bardziej wydajny, rozwijając i używając swojej wyobraźni. Wszystkie przełomowe chwile, których potrzebę odczuwasz, dyktowane są wymaganiami twojej wyobraźni. Wyobraźnia jest warsztatem twojego mózgu, w którym energia myślowa przetwarza się w dokonania i życiowe powodzenie. Człowiek może stworzyć wszystko, co sobie wymarzy".

Określony cel główny

"Możesz to zrobić, jeśli uwierzysz, że możesz! Cel w życiu jest jedynym skarbem wartym znalezienia;
i nie należy go szukać w obcych krajach, ale w swoim sercu. Twój określony cel główny w życiu powinien być wybrany po przemyśleniu i z uwagą, a po wybraniu zapisany i umieszczony tam, gdzie oglądać go będziesz przynajmniej raz dziennie. Jeden pojedynczy cel jest niezbędny do odniesienia sukcesu, obojętnie jak ktoś mógłby pojęcie sukcesu zdefiniować. A jednak pojedynczy cel to sprawa, która może wymagać — i zwykle wymaga — myślenia nad wieloma spokrewnionymi tematami".

Pewność siebie

"Strach sprowadza zabobon, a zabobon to sztylet, którym hipokryzja morduje duszę. Cechą charakterystyczną wszystkich istot ludzkich jest sceptycyzm, który rychło ustąpi miejsca wierze, a ta
z kolei przemieni się w wiarę absolutną. Rzeczywiste rozwijanie i przetwarzanie żądzy pieniądza w pieniądz
wymaga zastosowania autosugestii jako pośrednika umożliwiającego człowiekowi wpływanie na jego podświadome myślenie."

Nawyk oszczędzania

"Jedyną trwałą przysługą, jaką rodzic może wyświadczyć dziecku, jest pomóc mu, aby mogło pomagać sobie samo. Oszczędzanie pieniędzy jest wyłącznie sprawą przyzwyczajenia. Kiedy raz utrwalimy sobie w umyśle jakiś nawyk, ten własnowolnie zmusza nas do działania. Miliony ludzi całe życie pozostają w biedzie i niedostatku, ponieważ w sposób destrukcyjny użyły prawa przyzwyczajenia. Nie rozumieją ani prawa przyzwyczajenia,ani prawa przyciągania, które mówi, że swój ciągnie do swego".

Inicjatywa i przywództwo

"Świat rozdaje wspaniałe nagrody: pieniądze i sławę za jedną rzecz, jaką jest inicjatywa. Inicjatywa i przywództwo są terminami pokrewnymi, ponieważ przywództwo jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu, a inicjatywa jest bazą, na której buduje się cechy potrzebne do Przewodzenia. Inicjatywa jest tak niezbędna, aby osiągnąć sukces, jak potrzebna jest oś w kołach wozu".

Wyobraźnia

"Człowiek, który oczernia swoich bliźnich, bezwiednie odkrywa swoje prawdziwe wnętrze! Wyobraźnia ma naturę zarówno interpretacyjną, jak i twórczą, może ona pobierać wrażenia czy idee, tworząc z nich nowe kombinacje. Jest to akt konstruktywnego intelektu w grupowaniu materiałów, wiedzy czy myśli w nowe, oryginalne i racjonalne systemy; umiejętność konstruowania lub kreowania, zawierająca w sobie wyobraźnię poetycką, artystyczną, filozoficzną, naukową oraz etyczną. Wyobraźnia jest warsztatem
ludzkiego umysłu, gdzie stare pomysły i uznane fakty mogą być przekształcone w nowe kombinacje i zastosowane w nowych sytuacjach; posiada moc malowania obrazów w umyśle; umożliwia formowanie szkiców, malunków lub przedstawianie w myślach obiektów czy idei, szczególnie obiektów percepcji zmysłowej i rozumowań matematycznych".

Entuzjazm

"Entuzjazm… Jest nawozem, który zapewni jej gwałtowny wzrost i trwałość. Jest stanem umysłu, który inspiruje i pobudza do wprowadzenia w życie zadania, jakie mamy wykonać. Nawet więcej — jest zaraźliwy i wpływa istotnie nie tylko na osobę rozentuzjazmowaną, lecz na każdego, z kim się ona zetknie.
Najwięksi przywódcy to ci, którzy wiedzą, jak wzbudzić entuzjazm wśród swoich wyznawców. Jest to podstawowy i najistotniejszy czynnik dla mówcy na forum publicznym. Wymieszaj entuzjazm ze
swoją pracą, a przestanie wydawać się trudna i monotonna. Entuzjazm nie jest wyłącznie pięknym frazesem, jest siłą życiową, którą możesz ujarzmić i używać z korzyścią, przy pomocy której naładujesz swoje ciało i rozwiniesz dynamiczną osobowość".

Samokontrola

"Człowiek, który już wie, czego tak naprawdę chce od życia, zaszedł bardzo daleko na drodze do osiągnięcia tego. Większość zmartwień człowieka następuje z powodu braku samokontroli. Pismo Święte pełne jest nawoływań popierających samokontrolę. Przekonuje nas, abyśmy kochali swoich wrogów i wybaczali tym, którzy nas ranią. Przestudiuj kroniki o tych, których świat nazywa wielkimi i zauważysz, że każdy z nich posiada tę cechę, jaką jest samokontrola!".

Nawyk robienia więcej niż to, za co ci płacą

"Człowiek jest najbardziej wydajny i osiągnie sukces łatwiej i szybciej, wykonując pracę, którą kocha,
lub pracując na rzecz osoby, którą kocha. Żaden człowiek wykonujący pracę, którą kocha, nie odczuwa ciężaru, by pracować więcej i lepiej niż to, za co mu płacą. Praca wykonana w duchu miłości do samej
pracy nigdy nie przepadła i nigdy nie przepadnie".

Miła osobowość

"Jeśli próbowałeś i spotkałeś się z porażką; jeśli planowałeś i patrzyłeś, jak twoje plany są druzgotane na twoich oczach; pamiętaj tylko, że najwięksi ludzie historii powstawali z odwagi — a odwaga, jak wiesz, rodzi się w kołysce przeciwności. Przyjemna osobowość to cecha osoby, z którą jest przyjemnie. Twoja osobowość jest sumą całościową twojego wyglądu i twoich cech charakteru, które odróżniają cię od innych. Zdecydowanie najważniejszą częścią twojej osobowości jest ta reprezentowana przez twój charakter, dlatego jest niewidoczna. Nawet sposób, w jaki podajesz rękę, jest ważną częścią twojej osobowości, ma bowiem duże znaczenie w sprawie przyciągania lub odstręczania tych, którym tę rękę podajesz. Wyraz twoich oczu również stanowi ważną część twojej osobowości, ponieważ są ludzie — i jest ich więcej, niż sobie wyobrażamy — którzy potrafią zajrzeć w głąb oczu aż do serca i ujrzeć to, co tam zapisano w formie twoich najbardziej sekretnych myśli. Witalność twojego ciała — zwana czasem magnetyzmem osobistym — również stanowi ważną część osobowości".

Precyzyjne myślenie

"Wybaczalne jest poprzez taktowną sugestię powiedzieć przyjaciołom o swoich potrzebach. Ale jeśli chcecie utrzymać ich przyjaźń, uważajcie, aby otwarcie nie poprosić ich o pomoc. Precyzyjne myślenie wymaga dwóch fundamentalnych warunków, których wszyscy zajmujący się tym muszą przestrzegać:

1. Oddzielenia faktów od pustych informacji. Istnieje masa informacji dostępnych dla ciebie, a nieopartych na faktach.
2. Musisz rozdzielić fakty na dwie kategorie: istotne i nieistotne. Tylko postępując w ten sposób, będziesz
w stanie myśleć jasno. Wszystkie fakty, które możesz wykorzystać, są istotne i ważne, wszystkie, których
nie możesz wykorzystać, są nieważne i nieistotne".

Koncentracja

"Jest jeden pewny sposób, aby uniknąć krytyki: bądź niczym i nie rób nic. Załatw sobie pracę zamiatacza ulic i zabij wszystkie ambicje. To lekarstwo nigdy nie zawodzi. Magiczny klucz do sukcesu to koncentracja!
Koncentracja to akt skupienia umysłu na danym pragnieniu, dopóki nie wypracuje się sposobu i środków
jego realizacji i dopóki nie zastosuje się ich w działaniu do osiągnięcia sukcesu".

Współpraca

"Poniosłeś porażkę wiele razy? To dobrze się składa! Powinieneś już znać pewne rzeczy, których robić nie należy. Współpraca to początek wszelkiego zorganizowanego wysiłku. Są dwie formy współpracy:

1. Współpraca między ludźmi, którzy zbierają się razem w grupę czy tworzą przymierza z zamiarem
osiągnięcia danego celu, według zasad znanych jako prawo Superumysłu.
2. Współpraca między umysłem świadomym i podświadomym, która tworzy rozsądną hipotezę o zdolności danego człowieka do kontaktowania się, komunikowania oraz korzystania z nieskończonej
inteligencji".

Tolerancja

"Kto nigdy nie cierpiał, swego życia przeżył tylko połowę, kto nigdy się nie potknął, nigdy się nie zmagał ani nie szukał, kto nigdy nie płakał, temu obcy śmiech, a ten, kto nigdy nie wątpił, ten nigdy nie myślał.

Siła wyrasta z oporu, a na silny charakter splatają się przeciwności, niedogodności i tymczasowe porażki,
które niedoinformowana część świata nazywa klęskami. Ani tymczasowa porażka, ani przeciwności nie są
wystarczające, aby poniósł klęskę umysł osoby patrzącej na nie tak jak nauczyciel, który chce wygłosić jakąś potrzebną lekcję. W każdej przeciwności i w każdej klęsce ukryta jest wspaniała i trwała lekcja; i zazwyczaj lekcji tej nie można się nauczyć w żaden inny sposób, jak tylko ponosząc porażkę".

Złota Zasada

"Są takie dusze na tym świecie, które mają dar odnajdywania radości wszędzie, gdzie się pojawią,
i zostawiania jej za sobą wszędzie, gdzie się pojawią. Najwybitniejsze i najbardziej znaczące poglądy danego człowieka to te, które mu wmuszono czy też które przyswoił z własnej woli w warunkach wysoce
emocjonalnych, kiedy jego umysł był podatny i chłonny".

Czego dowiesz się z książki "Prawa Sukcesu w pigułce"?

 • jakie są prawa sukcesu i na czym dokładnie polegają;
 • jak stosować prawa sukcesu, aby doprowadzić do realizacji zamierzeń;
 • dlaczego niektórzy osiągają swoje cele, a niektórym "jakoś" to nie wychodzi;
 • co zrobić, żeby przestać żyć życiem innych, a z innymi współpracować, działając wspólnie dla Waszego sukcesu;
 • przeniesiesz się do świata Napoleona Hilla i razem z nim będzie odkrywać Prawa Sukcesu.

Może pomyślisz, że to znowu marketingowy chwyt. Że przeczytasz, zachwycisz się i... zaraz o wszystkim zapomnisz, i wrócisz do swojego życia. Że to wszystko bzdury, oderwane od rzeczywistości.

Może jednak warto na moment się oderwać od tej rzeczywistości (książka nie jest długa!), sięgnąć po te Prawa i chociaż przekonać się, czy działają czy nie. Nic Ci nie szkodzi, a możesz zyskać. Najwyżej powiesz, że to jednak nie dla Ciebie. A może stwierdzisz, że chcesz osiągnąć Sukces i zażyć tę pigułkę? :-)

Spis treści

Spis treści Ebooka "Prawa Sukcesu w pigułce"

 • WSTĘP
 • I. SUPERUMYSŁ
 • II. OKREŚLONY CEL GŁÓWNY
 • III. PEWNOŚĆ SIEBIE
 • IV. NAWYK OSZCZĘDZANIA
 • V. INICJATYWA I PRZYWÓDZTWO
 • VI. WYOBRAŹNIA
 • VII. ENTUZJAZM
 • VIII. SAMOKONTROLA
 • IX. NAWYK ROBIENIA WIĘCEJ NIŻ TO, ZA CO CI PŁACĄ
 • X. MIŁA OSOBOWOŚĆ
 • XI. PRECYZYJNE MYŚLENIE
 • XII. KONCENTRACJA
 • XIII. WSPÓŁPRACA
 • XIV. PORAŻKA
 • XV. TOLERANCJA
 • XVI. ZŁOTA ZASADA
 • KODEKS ETYKI
 • KWESTIONARIUSZ ANALIZY DO OPISU WŁASNEJ OSOBOWIŚCI
Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (1 vote)
Czytaj online darmowy fragment ebooka: 

Prawa Sukcesu w pigułce / Maria Anna Furman

Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Ebook Jak pokochać siebie? / Marcin Pietraszek
Czytając ebooka "Jak pokochać siebie?" poznasz sekret, jak skutecznie rozwiązywać problemy i osiągać życiowe cele. Czy chciałabyś poznać niezwykle praktyczne ćwiczenia, powstałe na podstawie ponad 1000 udzielonych porad...
Książka Prawa sukcesu: Tom I i Tom II ("SuperUmysł" i "Określony Cel główny")
Ebook "Prawa sukcesu. Tom I i Tom II". (SuperUmysł i Określony Cel Główny). Prawa Sukcesu w XVI częściach. Uczące po raz pierwszy w historii świata prawdziwej filozofii, na której zbudowany jest każdy osobisty sukces...
Ebook Prawa sukcesu. Tom V i Tom VI / Napoleon Hill
Ebook "Prawa sukcesu: Tom V i Tom VI" ("Przywództwo i Inicjatywa" i "Wyobraźnia"). Prawa Sukcesu w XVI częściach. Uczące po raz pierwszy w historii świata prawdziwej filozofii, na której zbudowany jest każdy osobisty...
Ebook Ja i cele / Małgorzata Dwornikiewicz
Z ebooka "Ja i cele" dowiesz się jak skutecznie osiągać cele i sprawić, aby nam się chciało tak, jak często nam się nie chce. Motywacja i systematyczność kluczem do sukcesu! Ujawniamy sekrety znane do tej pory...
Ebook Ebook "Prawa sukcesu: Tom III i Tom IV" ("Wiara w siebie" i "Nawyk Oszczędzania"). / Napoleon Hill
Ebook "Prawa sukcesu: Tom III i Tom IV" ("Wiara w siebie" i "Nawyk Oszczędzania"). Prawa Sukcesu w XVI częściach. Uczące po raz pierwszy w historii świata prawdziwej filozofii, na której zbudowany jest każdy osobisty...