Finanse Dziecka / Andrzej Fesnak

Tani hosting

Zawartość

Opis
Darmowy ebook Finanse Dziecka / Andrzej Fesnak

Darmowy ebook "Finanse Dziecka". Jak świadomie zadbać o finansową przyszłość swojego dziecka?

Dlaczego temat zamożności dzieci został przez nas wzięty pod lupę w ramach akcji "Porozmawiajmy o Pieniądzach?"

Ponieważ uważamy, że nasze społeczeństwo jest, jeśli chodzi o rolę dziecka, przesiąknięte hipokryzją. Rodzina i dzieci są świętym hasłem wszystkich ugrupowań politycznych w Polsce od czasów tzw. komuny, aż do dziś. A jakie są fakty?

System zdrowia i opieki zdrowotnej dzieci, jaki jest, każdy widzi. Powiedzmy, daleki od ideału. Horror związany z wprowadzeniem gimnazjów przeżyło już wielu rodziców, którzy wiedzą, że system edukacji szkolnej też jest daleki od ideału.

Dlatego o nasze dzieci musimy zadbać sami. Ale aby to zrobić, trzeba wiedzieć jak. Jak zatem to zrobić?

Jak zadbać o finansową przyszłość swojego dziecka? - Andrzej Fesnak

ZASADA 1: Płać Twojemu dziecku na początku.

Co to znaczy, że masz płacić sobie lub Twojemu dziecku na początku? Przecież są ważniejsze wydatki: czynsz, prąd, gaz, telefon, żywność, benzyna, ubezpieczenie samochodu, napoje, ubrania. Poza tym piwa by się człowiek napił, szminka potrzebna, kosmetyki, lody można zjeść, bo lato, kebab ładnie pachnie, drink w zimowy wieczór by się przydał itd.

Jestem pewien, że w tworzeniu listy wydatków jesteś po stokroć — o ile nie tysiąckroć — lepszy ode mnie.

I co z tego wynika?

Prosta rzecz — jak będziesz zawsze myśleć o sobie na końcu i o Twoim dziecku na końcu — to nie masz szansy na zamożność. Mówiłem o tym wielokrotnie w programach TVN CNBC. Najpierw płać swojemu dziecku lub sobie. Umieść siebie na samym początku listy płac. Czym to może skutkować? Regularnym budowaniem zamożności, krok po kroku, dzień po dniu, miesiąc po miesiącu. Jeżeli najpierw zainwestujesz dla swojego dziecka, a potem będziesz spontanicznie kupować ubranka i zabawki, bo właśnie jest przecena — będziesz stale budować zamożność swojego dziecka. Jeżeli będziesz najpierw kupować, bo ładne, i sprawisz dziecku przyjemność — obdarzysz je PRZEDMIOTAMI, A ZAMOŻNOŚCI NIE BĘDZIESZ BUDOWAĆ WCALE.

Innymi słowy...

Jeśli stawiasz budowanie zamożności Twojego dziecka na ostatnim miejscu listy płac, daleko za promocjami w sklepie — to czego oczekujesz? Jak możesz zbudować zamożność finansową? Aby to się wydarzyło, musi być ona pierwszym celem.

ZASADA 2: Płać sobie w zorganizowany sposób.

Co to znaczy: płać sobie w zorganizowany sposób? I dlaczego sobie, skoro mówimy o zamożności dziecka? Jak to połączyć i zrozumieć? To bardzo proste. Otóż zamożność tworzy się systematycznie. A to oznacza, że proces jej tworzenia nie może być uzależniony od przypadku. Jakie przypadki mogą wchodzić tu w grę?

 • Możesz zapomnieć.
 • Mogą być inne wydatki.
 • Może być za późno.
 • Możesz być „zawalony” pracą.
 • Możesz mieć zbyt dużo zadań do wykonania.
 • Możesz nie mieć połączenia z internetem.

Finanse DzieckaAle czy to jest powód, żeby zrezygnować z zamożności, bo się jest zmęczonym i zapomina się o przelewie? Dlatego należy zadbać o to, aby pieniądze automatycznie pojawiały się na osobnym rachunku. „Automatycznie” oznacza to, że masz w tym celu zlecenie stałe w banku ustalone na określony dzień miesiąca. Najlepiej jest ustalić je na taki dzień, kiedy z pewnością wiadomo, że są na koncie środki i zlecenie zostanie zrealizowane. Problem możesz rozwiązać łatwo, definiując stały przelew. Można pójść do banku i złożyć stałe zlecenie. Można też zrobić to przy pomocy bankowości elektronicznej.

Istotne więc jest, aby ustalić datę, kiedy na koncie są środki. To jeden z kluczowych momentów analizy przed podjęciem decyzji. Zapewne domyślasz się, że to samo należy zrobić w przypadku budowania zamożności Twojego dziecka. Należy inwestować w zorganizowany i regularny sposób. Większość ludzi żyje nadzieją złotego strzału. Pewnego dnia niebo będzie nam przychylne. Zarobimy dużo, „zrobimy” świetny interes, dostaniemy nagrodę, odziedziczymy spadek, wygramy w lotka. I wtedy się odkujemy i zainwestujemy!

Ale co będzie, gdy przez ćwierć wieku nie zdarzy się nic, człowieku? To znaczy, że czas na wychowanie dziecka bezpowrotnie minie, a zamożności jak nie było, tak nie ma. Zamożność tworzy się regularnością, a nie złotym strzałem. Ludzie mają tendencję do przeceniania tego, co robią jednorazowo w tygodniu czy w miesiącu, a nie doceniają tego, co mogą zrobić latami poprzez systematyczne działanie. TO WAŻNE ZARÓWNO DLA CIEBIE, JAK I DLA TWOJEGO DZIECKA.

Obrazowo, jeśli systematycznie i co miesiąc od narodzin Twojego dziecka będziesz odkładać i inwestować zaledwie 162,13 zł (na 10%), gdy Twoje dziecko skończy 18 lat, na jego koncie będzie 100 000 zł. To, co Twoje dziecko zrobi z tymi pieniędzmi, będzie zależało także od tego, w jaki sposób je wychowasz i czy przekażesz mu odpowiednie wzorce postępowania z nimi, dzięki właściwej edukacji finansowej.

To oczywiście tylko przedsmak tego co chcemy przekazać w ramach akcji "Porozmawiajmy o Pieniądzach".

Jak pobrać ebooka "Finanse Dziecka"

Darmowy ebook "Finanse Dziecka" dostępny jest w ramach ogólnopolskiej akcji "Porozmawiajmy o pieniądzach". Aby otrzymać darmowego ebooka kliknij poniżej na buton "Pobierz darmowego ebooka". Otworzy się nowa strona. Po prawej stronie u góry znajdziesz napis "Pobierz wiedzę za darmo" a pod nim formularz w którym musisz podać swoje imię i adres emailowy. Następnie przejdź do swojej skrzynki pocztowej i potwierdź subskrypcję klikając na link w wiadomości.. (Uwaga. Niektóre programy pocztowe wyświetlają pustą wiadomość z tekstem "Pokaż wersję tekstową wiadomości " Kliknij na ten napis aby otworzyć emaila w formie tekstowej, następnie kliknij na link który znajduje się wiadomości.) Chwilę później otrzymasz podobnego maila z darmowym ebookiem.

Spis treści

Spis treści darmowego ebooka "Finanse Dziecka"

 • O autorze
 • Wstęp   
 • Jest co poprawiać
 • Zasada 1 Płać Twojemu dziecku na początku
 • Zasada 2 Płać sobie w zorganizowany sposób
 • Zasada 3 Oddzielaj koszty utrzymania i wychowania od budowania dobrobytu
 • Zasada 4 Zastanów się nad sensem „topienia” w zabawkach
 • Zasada 5 Myśl o duchowym i intelektualnym rozwoju dziecka
 • Zasada 6 Rozmawiaj o pieniądzach
 • Zasada 7 Ucz się samemu kultury pieniądza i naucz jej Twoje dziecko
 • Zasada 8 Naucz, że pieniądze to rzecz nabyta, a wartość człowieka ma kilka wymiarów
 • Zasada 9 Naucz, że nie jest ważne, ile się ma na początku ważne, co się chce osiągnąć
 • Zasada 10 Nie stroń od zatrudniania dziecka za pieniądze
 • Zasada 11 Ucz siebie i dziecko szacować przepływy finansowe
 • Jak to zinterpretować?
 • Zasada 12 Stosuj coaching finansowy
 • Zasada 13 Planuj świadomie zamożność
 • Zakończenie.
 • Podziękowania, pożegnanie, a może...?
Autorzy
Kategorie
Formaty
Tagi
Average: 5 (3 votes)
Hosting MyDevil - 20 % rabtu z naszym linkiem

Easy Work System

Podobne publikacje:

Darmowy ebook Godna emerytura / Andrzej Fesnak
Darmowy ebook "Godna emerytura". Od czego tak na prawdę zależy Twoja emerytura? Akt państwowej łaski czy własna renta kapitałowa? Jeśli już zdajesz sobie z tego sprawę, że jeśli chodzi o emeryturę z...
Ebook Bogaty Polak, biedny Polak. Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej / Andrzej Fesnak
Książka "Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej" z serii Bogaty Polak, biedny Polak. Prawdopodobnie jedyna dostępna na rynku publikacja, która w tak praktyczny i...
Książka Jak pracując mniej, zarabiać więcej / Wiesław Kluz
Książka "Jak pracując mniej, zarabiać więcej". Inteligencja finansowa twoim kluczem do sukcesu. Poznaj 5 sprawdzonych dróg do wolności finansowej. Czy naprawdę można zarabiać więcej jednocześnie mniej pracując? ...
Książka Sztuka zdobywania pieniędzy / P. T. Barnum
Książka "Sztuka zdobywania pieniędzy". Złote zasady zdobywania fortuny  Poznaj sekrety zdobywania pieniędzy jednego z pierwszych amerykańskich milionerów. Ponadczasowe i niezwykle prawdziwe. Jesteśmy przekonani, że pisząc o...
Ebook Bogaty Ojciec Biedny Ojciec dla młodzieży / Robert T. Kiyosaki i Sharon L. Lechter
Ebook "Bogaty Ojciec Biedny Ojciec dla młodzieży". Sekretna wiedza o pieniądzach, której nie zdobędziesz w szkole. Czego nie wiesz o pieniądzach i co hamuje Cię, aby mieć ich więcej? Finansowa wiedza, której nie uczą w...
X

Inne publikacje tego autora:

Darmowy ebook Planowanie Finansów Osobistych / Andrzej Fesnak
Ebook Bogaty Polak, biedny Polak. Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej / Andrzej Fesnak
Ebook Jak skutecznie zmieniać nawyki i dotrzymywać przyrzeczeń nie tylko noworocznych / Andrzej Fesnak
Czy chcesz mieć tylko rację, czy tak rozmawiać, żeby być szczęśliwym - Andrzej Fesnak
Darmowy ebook Godna emerytura / Andrzej Fesnak